Velikonoční dekorace na hrob

Velikonoční dekorace na hrob aranžovaná v misce. Inspirace a jednoduchý návod, jak květinovou výzdobu na hřbitov rychle a levně vyrobit. Návod „jak na to“ najdete v následujícím video návodu.

Macešky

Macešky nebo také violky jsou krásné a nenáročné květiny. Pěstují se v mnoha barevných variantách a velikostech květů. Na jaře máme v obchodech opravdu z čeho vybírat. Skvěle se hodí na jarní a velikonoční venkovní dekorace, k výsadbě do nádob i do volné půdy. Ideální je pro ně umístění v polostínu, přímé slunce jim příliš nesvědčí. Výhodou pro venkovní dekorace je, že macešky snesou i jarní mrazíky.

Návod

Velikonoční dekorace na hrob můžeme koupit nebo sami vytvořit. Připravili jsme jednoduchý video návod, podle kterého ji můžete sami rychle a levně vyrobit. Na webu najdete i další inspirace na dekorace na hrob.

Materiál

  • květináče / misky (menší a větší)
  • drobné kamínky
  • zemina
  • macešky
  • lucerna
  • stuha
  • drátek

Příprava

Připravíme si keramické misky nebo květináče odpovídající velikosti, do kterých budeme dekoraci aranžovat. Miska má tu výhodu, že je stabilnější a silnější vítr ji neporazí.

Aranžování

Do velké misky nasypeme do poloviny drobné kamínky. Do zadní části umístíme menší misku, tak aby byla vyzvednutá nad povrchem. Přidáme zeminu a v přední části vysadíme macešky. Barevnou kombinaci květin zvolíme dle svého vkusu. Obsypeme je zeminou a na povrch nasypeme drobné kamínky. Nasypeme je i do menší misky v zadní části a usadíme do nich lucernu. Ozdobíme ji dekorativní stužkou a velikonoční dekorace na hrob je hotová.

Velikonoce. Velikonoční dekorace na hrob. Velikonoční dekorace na hřbitov. Dekorace na hřbitov. Výroba jarní dekorace na hroby. Výzdoba hrobu jarní. Jarní výzdoba na hrob. Na Velikonoce. Velikonoční dekorace na hřbitov. Jarní dekorace na hřbitov. Dekorace na hrob. Jarní dekorace na hrob. Jarní dekorace na hroby. Dekorace na hroby. Co vyrobit na hrob? Velikonoční výzdoba na hrob. Co na hrob na jaře? Jak osázení mísy na hrob? Návod. Výzdoba. Výroba. Inspirace.
Velikonoční dekorace na hrob

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám inspirace na velikonoční dekorace na hrob a zajímají vás i další návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru