Jarní dekorace na hrob: Jednoduchá a vkusná výzdoba na hřbitov

Jarní dekorace na hrob aranžovaná v misce. Inspirace a jednoduchý návod, jak výzdobu na hřbitov rychle a levně vyrobit. Návod „jak na to“ najdete v následujícím video návodu.

Proutí a šlahouny

Proutí na výrobu dekorace můžeme snadno najít pod vysokými břízami. Větve z těchto stromů ve větru často odpadávají. Na výrobu dekorace je tam jednoduše sesbíráme. Na čerstvé březové proutí můžeme narazit také při jarním kácení nebo prořezávkách. Břečťan je stálezelená plazivá nebo popínavá rostlina, kterou najdeme volně v přírodě i v mnoha zahradách. S oběma materiály se dobře pracuje. Březové proutí i šlahouny břečťanu se velmi snadno stáčejí.

Návod

Jarní výzdobu na hrob můžeme koupit nebo ji sami vytvořit. Připravili jsme jednoduchý návod, jak ji můžete rychle a levně vyrobit. Na webu najdete i další inspirace na dekorace na hrob.

Materiál

  • zahradnický substrát
  • narcisky
  • březové proutí
  • šlahouny břečťanu
  • floristický drát
  • kleště
  • nůžky

Příprava

Na jaře je třeba hroby nejprve vyčistit a poté položit čerstvou dekoraci. Připravíme si narcisy, březové proutí, několik šlahounů břečťanu, misku a trochu zahradního substrátu. Dekoraci aranžujeme do keramické misky. Je vhodnější než květináč, protože je stabilní a venku se ve větru tak snadno nepřevrátí.

Aranžování

Jarní dekorace na hrob je zdobená narcisy, břečťanem a březovým proutím. Do středu misky vysadíme narcisy. Kolem postupně ovážeme věnečky z břízy a břečťanu. Pokud je třeba, zajistíme proutí vázacím drátkem. Pracujeme s tenkými větvičkami, které se dobře tvarují. Na závěr zapícháme několik březových větviček mezi narcisy a dekoraci máme hotovou. Na našem profilu najdete i další inspirace na dekorace na hřbitov, které můžete v průběhu roku využít.

Dekorace na hrob. Jarní dekorace na hrob. Jarní dekorace na hroby. Dekorace na hroby. Velikonoce. Velikonoční dekorace na hrob. Velikonoční dekorace na hřbitov. Dekorace na hřbitov. Výroba jarní dekorace na hroby. Výzdoba hrobu jarní. Jarní výzdoba na hrob. Na Velikonoce. Velikonoční dekorace na hřbitov. Jarní dekorace na hřbitov. Co vyrobit na hrob? Velikonoční výzdoba na hrob. Co na hrob na jaře? Jak osázení mísy na hrob? Návod. Výzdoba. Výroba. Inspirace.
Jarní dekorace na hrob

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám inspirace na jarní dekorace na hrob a zajímají vás i další návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru