Podzimní tvoření z přírodnin

Podzimní tvoření z přírodních materiálů. Hledáte inspiraci a návod na výrobu originální podzimní dekorace? Zde je návod na netradiční stromečky z přírodních materiálů, které můžeme použít na dekoraci do interiéru i ven. Inspirace na podzimní tvoření.

Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z vřesu. Venkovní dekorace. Podzimní výzdoba. inspirace a návody.
Podzimní tvoření z přírodnin

K výrobě dekorace využijeme vše, co nasbíráme při podzimní procházce, mech, vřes, suché větvičky a drobné kamínky. Výroba těchto originálních stromečků zabere maximálně půl hodiny a výsledek rozhodně stojí za to.

Ručně vyrobená podzimní dekorace nám doma vytvoří příjemnou atmosféru.

Tato podzimní výzdoba je velmi dekorativní a na výrobu není nijak zvlášť složitá. Pokud máme po ruce všechny potřebné suroviny, budeme s tvořením rychle hotovi.

Podobná podzimní dekorace může být i krásným ručně vyrobeným dárkem.

Použitý materiál

  • mech
  • vřes
  • floristický drát
  • dřevěné klacíky
  • květináče
  • kamínky
  • nůžky
  • kleštičky

Návod na podzimní tvoření

Připravíme si k ruce veškerý materiál. Mech očistíme od hrubších nečistot. Z vřesu si nastřiháme drobnější větvičky. Dřevěné klacíky opatrně seřízneme na koncích nožem do špičky a můžeme začít s tvořením.

DIY. Inspirace. Podzimní tvoření z přírodnin. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY návody a nápady. Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z vřesu. Venkovní dekorace. Podzimní výzdoba. inspirace a návody.
Na konci drátku si uděláme malé očko

Vezmeme do dlaní větší kus mechu. Jeho zelený povrch musíme držet směrem ven (do dlaně). Lehce jej, jakoby uzavíráme a postupně stlačujeme do tvaru koule. Omotáváme jej floristickým drátem a současně tvarujeme do koule.

DIY návody a nápady. Podzimní tvoření z přírodnin. Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z vřesu. Venkovní dekorace. Podzimní výzdoba. inspirace a návody.Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace.
Vytvoříme si kouli z mechu

Pokud chceme mít stromeček jen z mechu, tak máme hotovo. Chceme-li ozdobený vřesem, musíme ještě chvíli pokračovat.

Podzimní nápady Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní tvoření z přírodnin. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z vřesu. Venkovní dekorace. Podzimní výzdoba. inspirace a návody.Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzim. Podzimní výzdoba.
Mechovou kouli po celém povrchu pokryjeme větvičkami vřesu

Máme vytvořenou základní mechovou kouli a začneme ji po celém jejím povrchu pokrývat vrstvou vřesu. Postupně přidáváme jednotlivé větvičky vřesu a omotáváme je pevně drátkem. Pokud máme povrch koule pokrytý, vřes po omotání dobře drží, ale do stran nám stále trčí pevnější kousky stonků, tak se nic neděje. Bez problému je odstřihneme.

Nůžkami snadno začistíme celý povrch koule u mechového i vřesového stromečku.

Dekorace z vřesu. Venkovní dekorace. Podzimní tvoření z přírodnin. Podzimní výzdoba. inspirace a návody.Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z mechu. Mech.
Povrch začistíme

Nyní připravíme květináče. Vnitřek vyplníme mechem a pro zpevnění ještě přidáme kamínky.

Hotové koule nasadíme na špičky dřevěných klacíků, zapíchneme je do květináčků a povrch kolem klacíků pevně stlačíme.

Podzimní tvoření. Podzimní tvoření z přírodnin. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z vřesu. Venkovní dekorace. Podzimní výzdoba. inspirace a návody. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady. Dekorace z mechu. Mech. Vřes.
Hotové koule nasadíme na dřevěné klacíky

Na závěr pokryjeme povrch květináčků mechem nebo drobnými kamínky.

Originální stromečky, jsou krásná podzimní dekorace ke vchodovým dveřím, na terasu, balkon, okenní parapet i zahradu.

Stejným způsobem tvoříme jeden stromeček za druhým. Stromečky můžeme vyrobit v různých velikostech a barvách.

Podzimní tvoření z přírodnin. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady Podzimní tvoření. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace na stůl. Podzimní dekorace z vřesu. Dekorace z vřesu. Venkovní dekorace. Podzimní výzdoba. inspirace a návody.
Podzimní stromečky z přírodnin

Výroba není nijak složitá. Podobné stromečky si zvládnou vyrobit i úplní začátečníci. Stačí to jen zkusit. Nakonec se můžete pochlubit krásnou podzimní dekorací vlastní výroby. Pokud stromečků vyrobíte víc, můžete svými výrobky obdarovat i kamarádky.

Prohlédněte si naše další inspirace a návody na podzimní tvoření a dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru