Cuketová bábovka

Cuketová bábovka je skvělý tip na letní pečení. Ještě jste ji neochutnali? Určitě to napravte. Vyzkoušejte tento výborný recept.

Výborná cuketová bábovka. Cuketová bábovka. Bábovka z cukety. Nejlepší cuketová bábovka. Vláčná cuketová bábovka. Zdravá cuketová bábovka. Moučník. Cuketový moučník. Moučník z cukety. Cuketová bábovka s ořechy. Cuketový koláč. Cuketová bábovka recept. Bábovka z cukety recept. Tmavá buchta z cukety. Cuketové řezy. Cuketový koláč s ořechy. Cuketový koláč na plech. Cuketa recepty. Cuketová buchta. Recepty z cukety. Cuketa. Buchta z cukety. Cuketová bábovka. Cuketový perník. Cuketa recept. Nejlepší recepty z cukety. Cuketová buchta recept. Cuketová buchta. Rychlá cuketová buchta. Hrnková cuketová buchta.
Cuketová bábovka

Prohlédněte si naše video recepty a video návody na jednom místě.

Cukety

Cukety na vaření a pečení je nejlepší trhat včas dokud jsou menší, křehké a šťavnaté. Přerostlé plody již nejsou tak kvalitní, mají tvrdá semena i slupku a mohly by mít i nahořklou chuť.

Video recept

Cuketová bábovka recept

Suroviny

  • 200 g másla
  • 150 g cukru krupice
  • 1 vanilkový cukr
  • 5 vajec
  • 200 g nastrouhané cukety
  • 250 g polohrubé mouky
  • 1 prášek do pečiva
  • 100 g strouhaných mandlí
  • 1 lžíce rumu
  • 2 lžíce kakaa

Příprava

Připravíme si všechny potřebné suroviny. Nameleme nebo nastrouháme mandle. Formu na pečení vymažeme máslem nebo kokosovým olejem a vysypeme ji hrubou moukou. Nastrouháme cuketu. Čerstvou cuketu neloupeme. Odkrojíme špičku, stopku a celou ji nahrubo nastrouháme. Předehřejeme troubu na 180°C.

Těsto

Začneme tím, že vyšleháme změklé máslo s cukrem a vanilkovým cukrem. Do vyšlehaného základu postupně (po jednom) zašleháme vajíčka. Přidáme nastrouhanou cuketu, mouku promíchanou s práškem do pečiva a namleté mandle. Část těsta nalijeme do formy. Do zbytku přidáme prosáté kakao a promícháme. Kakaové těsto nalijeme do formy. Lehce je promícháme špejlí se spodní světlou vrstvou. Vytvoříme tak mramorový vzor. Nahoře těsto uhladíme. Cuketová bábovka se peče v troubě vyhřáté na 180°C cca 40 min (vyzkoušíme špejlí). Bábovku necháme zchladnout, pocukrujeme a můžeme podávat.

Nejlepší cuketová bábovka. Výborná cuketová bábovka. Cuketová bábovka. Bábovka z cukety. Vláčná cuketová bábovka. Zdravá cuketová bábovka. Moučník. Cuketový moučník. Moučník z cukety. Cuketová bábovka s ořechy. Cuketový koláč. Cuketová bábovka recept. Bábovka z cukety recept. Tmavá buchta z cukety. Cuketové řezy. Cuketový koláč s ořechy. Cuketový koláč na plech. Cuketa recepty. Cuketová buchta. Recepty z cukety. Cuketa. Buchta z cukety. Cuketová bábovka. Cuketový perník. Cuketa recept. Nejlepší recepty z cukety. Cuketová buchta recept. Cuketová buchta. Rychlá cuketová buchta. Hrnková cuketová buchta.
Bábovka z cukety

Prohlédněte si naše video recepty a video návody na jednom místě.

Chutnala vám cuketová bábovka? Vyzkoušejte i další recepty na výborné domácí dezerty. Tvoříte rádi a hledáte inspiraci? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady. Na webu najdete inspiraci na věnce, dekorace a kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Také u nás najdete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru