Vdolky: recept od babičky

Recept na výborné domácí vdolky od babičky pečené v troubě. Jsou to obyčejné venkovské vdolky pečené z kynutého těsta. Podle chuti je můžeme upéct v troubě, na litinovém tálu na plotně nebo je usmažit na pánvi.

Staročeské vdolky recept. Obyčejné vdolky. Vdolky do trouby. Venkovské pečené vdolky. Pečené vdolky. Bavorské vdolky. Vdolky recept. Recept na vdolky. Vdolky od babičky. Kynuté vdolky. Smažené vdolky. České vdolky recept. Kynuté těsto na vdolky. Recept na smažené vdolky. Babiččiny vdolky. Vdolek.
Vdolky

Vdolky jsou výborné s domácími švestkovými, hruškovými nebo jablkovými povidly a šlehačkou. Navrch je můžeme posypat strouhaným tvarohem.

Recept na vdolky

Suroviny

  • 1 kg polohrubé nebo hladké mouky
  • 50 -100 g másla
  • 60 g cukru krupice
  • 1 vejce, žloutek do těsta (bílek na potření)
  • kostka droždí
  • 0,5 – 0,75 l mléka
  • lžička soli

Kvásek

Začneme tím, že si uděláme kvásek. Rozdrobíme do misky droždí, promícháme jej s cukrem, troškou vlažného mléka a lžící mouky. Kvásek necháme na teplém místě 15 – 20 min vzejít.

Kynuté těsto

V míse smícháme mouku, sůl, změklé máslo, žloutek a kvásek. Vlažné mléko přidáváme postupně.

Vypracujeme hladké těsto. Přikryjeme je čistou utěrkou a necháme je vykynout na teplém místě.

Z mísy vykynutého těsta odkrajujeme kousky těsta, ze kterých tvarujeme jednotlivé vdolky. Dáváme je na vál posypaný moukou. Rukou z nich zakulatíme malý bochánek, ten zploštíme uděláme uprostřed důlek a dáme je na plech vyložený pečícím papírem.

Kynuté vdolky. Smažené vdolky. České vdolky recept. Vdolky. Staročeské vdolky recept. Obyčejné vdolky. Venkovské pečené vdolky. Pečené vdolky. Bavorské vdolky. Vdolky recept. Recept na vdolky. Vdolky od babičky. Vdolky z trouby. Domácí vdolky. Babiččiny vdolky. Vdolek. Staročeské vdolky. Vdolečky.
Vdolky z kynutého těsta.

Na plechu je necháme znovu vykynout. Po vykynutí je potřeme rozšlehaným vejcem nebo bílkem, popřípadě jen oslazeným mlékem.

Hotové vdolky podáváme potřené povidly a šlehačkou nebo třeba posypané strouhaným tvarohem a s kysanou smetanou. Potřít a ozdobit si je může každý podle své chuti.

Pečené vdolky můžeme udělat také naslano. V takovém případě je po vykynutí na plechu potřeme a posypeme mákem nebo kmínem a solí.

Vykynuté vdolky pečeme dozlatova na plechu v troubě vyhřáté na 180°C cca 15 min.

Vdolky. Vdolky do trouby. Staročeské vdolky recept. Obyčejné vdolky. Venkovské pečené vdolky. Pečené vdolky. Bavorské vdolky. Vdolky recept. Recept na vdolky. Vdolky od babičky. Kynuté vdolky. Smažené vdolky. České vdolky recept. Slané vdolky. Kynuté těsto na vdolky. Recept na smažené vdolky. Babiččiny vdolky. Vdolek. Staročeské vdolky. Vdolečky.
Pečené vdolky

Zdravější jsou vdolky pečené v troubě nebo na litinovém tálu na plotně.

Dáváme-li přednost vdolkům smaženým, můžeme je na pánvi zlehka dozlatova usmažit. Opět záleží na tom, co komu více chutná.

Recept na smažené vdolky. Babiččiny vdolky. Vdolky. Staročeské vdolky recept. Obyčejné vdolky. Venkovské pečené vdolky. Pečené vdolky. Bavorské vdolky. Vdolky recept. Recept na vdolky. Vdolky od babičky. Kynuté vdolky. Vdolek. Staročeské vdolky. Vdolečky. Bavorské vdolky recept. Vdolky pečené v troubě. Nejlepší kynuté vdolky. Maminčiny recepty vdolky. Recept na domácí vdolky.
Smažené vdolky.
Staročeské vdolky recept. Vdolky. Obyčejné vdolky. Venkovské pečené vdolky. Pečené vdolky. Bavorské vdolky. Vdolky recept. Recept na vdolky. Vdolky od babičky. Kynuté vdolky. Smažené vdolky. České vdolky recept. Vdolky z kynutého těsta. Vdolky z trouby. Domácí vdolky. Bavorské vdolky recept. Vdolky pečené v troubě. Nejlepší kynuté vdolky. Maminčiny recepty vdolky. Recept na domácí vdolky. Vdolky z kynutého těsta od babičky. Kynuté těsto na vdolky. Recept na smažené vdolky. Babiččiny vdolky. Vdolek. Staročeské vdolky. Vdolečky.
Domácí vdolky

Vyzkoušejte také další výborné recepty na domácí moučníky.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru