Boho styl dekorace: nadčasový věnec z trav

Boho styl bydlení podtrhne správně zvolená dekorace a doplňky. Věnec z trav se k tomuto stylu skvěle hodí, je krásný a velmi dekorativní. Suché trávy v poslední době opět získávají na popularitě, a to z dobrého důvodu. Je to nadčasová a velmi působivá dekorace pro náš interiér. Nevyžadují téměř žádnou péči a vydrží neomezeně dlouho, zvláště když jsou chráněny před přímým slunečním světlem.

Boho styl. Celoroční věnec. Boho styl. Boho styl bydlení. Boho obývací pokoj. Boho interiér. Boho květiny. Okrasná tráva dekorace. Suchá tráva dekorace. Dekorační tráva. Pampová tráva dekorace. DIY dekorace. Sušená tráva dekorace. Dekorační tráva. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Korpus na věnec. Věnec z trav.
Boho styl dekorace ze suché trávy

Dekorativní suché trávy můžeme jen tak jednoduše postavit do vázy nebo si dáme s výzdobou o něco víc práce a vyrobíme si krásný originální a moderní věnec v boho stylu.

K výrobě věnce použijeme dekorativní suché trávy. Nalézt je můžeme při procházce v přírodě, nebo mezi kvetoucími okrasnými trávami na naší zahradě. Na výrobu věnce použijeme také jeden z vlastnoručně připravených korpusů.

Materiál a pomůcky

  • suché trávy
  • korpus na věnec
  • floristický drát
  • nůžky na stříhání trávy
  • kleštičky na drát
  • přírodní provázek na zavěšení
  • velká pracovní podložka
.Boho. Boho styl. Boho styl bydlení. Boho obývací pokoj. Boho interiér. Okrasné trávy. Boho květiny. Věnec z trav. Boho styl. Okrasná tráva dekorace. Suchá tráva dekorace. Dekorační tráva. Pampová tráva dekorace. DIY dekorace. Sušená tráva dekorace. Dekorační tráva. Celoroční věnec. Celoroční věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční věnec na dveře. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře.
Materiál na výrobu dekorace

Návod na výrobu věnce

Věnec z trav vážeme na vlastnoručně vyrobený korpus. Pokud jej nemáme, použijeme základ koupený.

Pracujeme na větší pracovní podložce, protože ze suchých trav při práci odpadávají drobné kousíčky a to je zbytečný nepořádek navíc.

Nejprve si prohlédneme a roztřídíme trávy. Očistíme je od přebývajících listů a nečistot. Pokud narazíme na klasy s ulomeným nebo jinak poškozeným koncem tak je vyřadíme.

Na připravený korpus navážeme šňůrku na zavěšení. Na hotový věnec by se nám špatně vázala, suché trávy by se nám mohly poškodit. Pokud nechceme mít věnec zavěšený na viditelném provázku tak jej zkrátíme nebo si vyrobíme očko na zavěšení z vázacího drátku.

Celoroční věnec. Celoroční věnec na dveře. Boho. Bohémský styl. Boho styl. Boho styl bydlení. Boho obývací pokoj. Boho interiér. Dekorace na stěnu. Věnec na dveře. Věnec na stěnu. Boho květiny. Okrasná tráva dekorace. Suchá tráva dekorace. Dekorační tráva. Pampová tráva dekorace. DIY dekorace. Sušená tráva dekorace. Dekorační tráva. Vánoční věnec. Vánoční věnec na dveře. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Věnec z trav.
Připravíme si suché trávy

Stébla trav sestřihneme na délku cca 15 až 20 cm a můžeme začít s vázáním věnce. Vezmeme si do ruky vždy několik stébel najednou. Vytvoříme z nich malý svazeček a ten následně vázacím drátem pevně připevníme ke korpusu. Jednou nebo dvakrát drátem pevně obtočíme a přidáme další svazeček trávy. Tímto způsobem postupujeme po celém obvodu korpusu dokud jej nemáme stébly trav pokrytý celý.

Boho styl dekorace DIY. Okrasná tráva dekorace. Suchá tráva dekorace. Dekorační tráva. Pampová tráva dekorace. DIY dekorace. Sušená tráva dekorace. Dekorační tráva. Bohémský styl. Boho styl. Boho styl bydlení. Boho obývací pokoj. Boho interiér. Boho květiny. Věnec z trav. Celoroční věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční věnec na dveře. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní věnec. Korpus na věnec Dekorace na stěnu. Věnec na dveře. Věnec na stěnu.
Výroba věnce ze suchých trav

Věnec z okrasných trav skvěle podtrhuje boho styl dekorace v moderním interiéru. Umístit jej můžeme na dveře i na stěnu.

Boho styl. Věnec z trav. Okrasné trávy. Boho styl bydlení. Boho obývací pokoj. Boho interiér. Boho květiny. Celoroční věnec. Celoroční věnec na dveře. Vánoční věnec. Vánoční věnec na dveře. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Korpus na věnec
Boho věnec ze sušených trav

Věnec ze sušených trav je vhodný především do interiéru. Hotový věnec je vhodné celý přestříkat lakem na vlasy. Tím jej zafixujeme, aby z něj neodpadávaly drobné kousky.

Pokud se přesto rozhodneme pro jeho umístění na venkovní vchodové dveře, je třeba je mít chráněné před deštěm a silným větrem.

Inspirace návody a nápady na originální dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru