Věnec z levandule

Věnec z levandule, krásná přírodní dekorace na dveře i na stěnu. Pokud máte doma keříček levandule, můžete si jej snadno sami vyrobit. Věnec z levandule je krásná celoroční dekorace.

Věneček z levandule. Levandulový věnec. Návod na levandulový věnec. Levandulový věneček. DIY. Levandule. Provence. Výrobky z levandule. Dekorace z levandule. Co z levandule. Co udělat z levandule. Věnec z levandule. Co vyrobit z levandule. DIY návod. Tvoření z levandule. DIY dekorace z levandule Venkovský styl. Provence styl. Levandulový věnec. Tvoření. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Inspirace. DIY návody. DIY česky. Pěstování levandule. Věnec na dveře. Letní věnec. Celoroční věnec. Dekorace do bytu. Výroba dekorace. Dekorace na dveře. Výrobky z levandule. Letní věnec z levandule. Dekorace wedding. Vázání levandule. Dekorace dveří. Veniec z levandule. Dekorace provence styl. Dekorace video.
Levandulový věnec

Prohlédněte si naše video návody a video recepty na jednom místě.

Levandule

Levandule je rostlina pocházející ze středomoří. Je velmi oblíbená pro svůj vzhled i omamnou vůni a skvěle se hodí pro kreativní tvoření. Využívá se k výrobě přírodních dekorací. Pracovat můžeme s čerstvými i sušenými květy. Dekorace z levandule vydrží dlouho pěkné, pokud jsou chráněny před přímým slunečním světlem. Podle našeho návodu si můžete vyrobit krásný levandulový věnec. 

Návod na věnec z levandule

Použitý materiál

  • čerstvá levandule
  • základ na věnec
  • floristický drát 0,6 mm
  • kleště
  • nůžky

Video návod

Korpus

Věnec z levandule vážeme na vlastnoručně vyrobený korpus, který si snadno sami připravíme. Je vyrobený z prutu jabloně. Použít můžeme i prut vrby nebo jiný pružný materiál. Prut na obou koncích šikmo seřízneme, stočíme a spojíme vázacím drátem.

Příprava levandule

Nejprve nastřiháme a roztřídíme květy levandule. Používáme květy v počátku květenství. Očistíme je od lístků a nečistot a zkrátíme je na požadovanou délku.

Oko na zavěšení

Pokud nechceme mít věnec zavěšený na viditelném provázku nebo stuze, vyrobíme jednoduché očko na zavěšení z vázacího drátku. Na připravený korpus navážeme drát vytvořením několika pevných otoček. Navážeme jedno volné oko, které zakroutíme a vytvoříme tak oko na zavěšení. Uvážeme několik pevných otoček a pokračujeme s vázáním věnce.

Výroba věnce

Klásky levandule sestřihneme na délku cca 8 – 12 cm začneme vázat věnec. Vezmeme si do ruky vždy několik klásků najednou. Vytvoříme z nich malý svazeček a ten následně vázacím drátem připevníme ke korpusu. Jednou nebo dvakrát jej drátem pevně obtočíme a přidáme další svazeček. Tímto způsobem postupujeme po celém obvodu korpusu dokud jej nemáme květy levandulí celý pokrytý. Věnec z levandule je krásná trvanlivá dekorace. Postupně seschne a bez problému vydrží po celý rok.

Věnec z levandule. Věneček z levandule. Levandulový věnec. Návod na levandulový věnec. Levandulový věneček. DIY. Levandule. Provence. Výrobky z levandule. Dekorace z levandule. Co z levandule. Co udělat z levandule. Co vyrobit z levandule. DIY návod. Tvoření z levandule. DIY dekorace z levandule Venkovský styl. Provence styl. Levandulový věnec. Tvoření. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Inspirace. DIY návody. DIY česky. Pěstování levandule. Věnec na dveře. Letní věnec. Celoroční věnec. Dekorace do bytu. Výroba dekorace. Dekorace na dveře. Výrobky z levandule. Letní věnec z levandule. Dekorace wedding. Vázání levandule. Dekorace dveří. Veniec z levandule. Dekorace provence styl. Dekorace video.
Výroba věnce

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbí se vám věnec z levandule? Hledáte inspiraci pro své tvoření? Prohlédněte si naše originální DIY návody a nápady na tvoření. Najdete zde inspiraci na věnce a kreativní tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru