Papírový věnec

Papírový věnec, který vás nebude stát téměř nic. Můžete jej ponechat takto jednoduchý, nebo jej dozdobit dle svého vkusu a ročního období. Věnec můžete použít na dveře, na stěnu i na stůl.

Věnec z papíru. Papírový věnec. Celoroční papírový věnec. Základ na věnec. Upcyklace. Upcycling. Upcycle. Upcyklace papíru. Recycle. Recyklace papíru. Dekorace z papíru. Papírová dekorace. Papírový věnec na dveře. Věnec na dveře. Věnec na stěnu. Dekorativní věnec. Vánoční věnec z papíru. Věnec z tašek. Věnec z papírových tašek. Balící papír. Věnec z balícího papíru. Věnec ze sáčků. Dekorace ze sáčků. Z pytlíků. Svačinové sáčky. Pytlíky. Papírové dekorace. Adventní věnec z papíru. Vánoční věnec z papíru. Adventní dekorace. Tvoření z papíru. Inspirace na tvoření. Vánoční tvoření. Zimní věnec. Celoroční věnec. Celoroční dekorace. Zimní dekorace. Vánoční dekorace. Netradiční věnec. Dekorace do bytu. Bytová dekorace. Boho styl. Bohémský styl. Boho dekorace. Boho styl inspirace. Svatba. Svatební dekorace. Svatební věnec. Bílý věnec. Sněhobílý věnec. Tvoření s dětmi. Tvoření z papíru s dětmi. Vánoční tvoření s dětmi. Tvoření z papíru. Výrobky z papíru.
Papírový věnec

Upcyklace

Upcyklace nebo také upcycling je přeměňování a opětovné využívání již nepotřebných věcí. Máte doma spoustu papírových nákupních tašek či balicích papírů a chcete je nějak využít? Máme pro vás tip na jejich upcyklaci. Zkuste si vyrobit originální papírový věnec. Každému z nás chodí velké množství různých balíčků, které objednáváme po internetu a často je v nich výplň z papíru. Tento věnec je vyrobený právě z papíru, který tvořil výplň jednoho našeho balíku. Krabice byla plná tohoto papíru a nám přišlo divné jej jen tak vyhodit. Přemýšleli jsme co s ním a vznikl nápad na papírový věnec. Na výrobu podobného věnce můžeme stejným způsobem využít papírové nákupní tašky, nebo hnědý balicí papír (materiál je srovnatelný).

Návod na papírový věnec

Inspirace a jednoduchý návod na originální papírový věnec, který využijeme k dekoraci po celý rok.

Materiál

  • balicí papír
  • tavná pistole + náplň
  • bílá barva
  • houbička

Video návod

Základ na papírový věnec

Z pruhu papíru širokého cca 50 cm (délku přizpůsobíme podle požadované velikosti věnce) vytvoříme základ. Papír srolujeme a stočíme do požadované velikosti a vytvarujeme.

Příprava

Natrháme co nejdelší pruhy papíru široké cca 15 cm. Lehce je pomačkáme a stočíme z nich papírové „provazy“. Stočené silné papírové „provazy“ obtáčíme kolem základu a přilepujeme tavnou pistolí. Konec „provazu“ vždy zastrčíme pod předešlou otáčku, aby nikde nevyčníval. Ve vnitřní části se je snažíme stlačovat víc k sobě. Po obvodu „provazy“ příliš neutahujeme. Papírový věnec tak bude rovnoměrně opletený.

Zdobení věnce

Hotový věnec lehce natupujeme bílou barvou. Můžeme použít křídovou barvu, nebo jakoukoliv jinou, vhodnou na papír. Hotový papírový věnec můžeme ponechat takto jednoduchý, nebo si jej dozdobit dle svého vkusu a ročního období.

Papírový věnec. Věnec z papíru. Celoroční papírový věnec. Základ na věnec. Upcyklace. Upcycling. Upcycle. Upcyklace papíru. Recycle. Recyklace papíru. Dekorace z papíru. Papírová dekorace. Papírový věnec na dveře. Věnec na dveře. Věnec na stěnu. Dekorativní věnec. Vánoční věnec z papíru. Věnec z tašek. Věnec z papírových tašek. Balící papír. Věnec z balícího papíru. Věnec ze sáčků. Dekorace ze sáčků. Z pytlíků. Svačinové sáčky. Pytlíky. Papírové dekorace. Adventní věnec z papíru. Vánoční věnec z papíru. Adventní dekorace. Tvoření z papíru. Inspirace na tvoření. Vánoční tvoření. Zimní věnec. Celoroční věnec. Celoroční dekorace. Zimní dekorace. Vánoční dekorace. Návod. DIY návod. Netradiční věnec. Dekorace do bytu. Bytová dekorace. Boho styl. Bohémský styl. Boho dekorace. Boho styl inspirace. Svatba. Svatební dekorace. Svatební věnec. Bílý věnec. Sněhobílý věnec. Tvoření s dětmi. Tvoření z papíru s dětmi. Vánoční tvoření s dětmi. Tvoření z papíru. Výrobky z papíru.
Věnec z papíru

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Zajímají vás inspirace a návody na originální dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru