Kynuté buchty: recept

Kynuté buchty jsou klasika. Tradiční české kynuté buchty zná snad každý. Patří mezi výborné kynuté moučníky s letitou tradicí. Nenajde se u nás snad nikdo, kdo by je neznal. Buchty plníme náplněmi z tvarohu, máku či povidel.

Kynuté buchty recept. Buchty. Kynuté buchty s tvarohem. Kynuté buchty s povidly. České kynuté buchty. Babiččiny kynuté buchty. Kynuté těsto na buchty. Kynuté tvarohové buchty. Kynutá buchta. Recept na kynuté buchty. Tvarohová náplň do buchet Maková náplň do buchet. Ořechová náplň do buchet. Náplň do buchet maková. Náplň do buchet tvarohová. Náplně do buchet. Povidlová náplň do buchet. Babiččino kynuté těsto. Nejlepší kynuté těsto. Honzovky. Honzíkovy buchty.
Kynuté buchty

Na výrobu jsou kynuté buchty trochu pracnější, ale výsledek rozhodně stojí za to. Kynuté těsto potřebuje svůj čas a také záleží na tom, kolik vyrábíme náplní.

Suroviny na kynuté těsto

 • 500 g hl. mouky
 • 50 g cukru
 • 2 žloutky
 • 60 g másla
 • špetka soli
 • ¼ l mléka + 2 lžíce
 • 20 g droždí
 • máslo na vymazání formy
 • moučkový a vanilkový cukr na posypání

Kynuté těsto na buchty

Nejprve si připravíme kvásek. Rozdrobíme droždí, přidáme lžíci mouky, lžíci cukru a trochu vlažného mléka. Necháme na teplém místě vykynout. 

Do prosáté mouky přidáme sůl, cukr, vejce, vykynutý kvásek, rozehřáté máslo a vlažné mléko. Vypracujeme vláčné těsto, poprášíme je moukou, mísu přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě vykynout.

Kynuté buchty s tvarohem

Buchty s tvarohem jsou asi nejoblíbenější. Plníme je tvarohovou náplní.

Tvarohová náplň do buchet

 • 250 g měkkého tvarohu (balený v kostce)
 • 1 žloutek
 • cukr krupice
 • rozinky
 • rum

Měkký tvaroh promícháme dohladka se žloutkem, cukrem a spařenými rozinkami namočenými v rumu.

Kynuté buchty s povidly

Buchty s povidly jsou u nás snědené vždy jako první. Nejčastěji jsou buchty plněné domácími švestkovými povidly.

Povidlová náplň do buchet

Domácí povidla použijeme bez úprav. Příliš tuhá povidla lehce naředíme lžičkou horké vody nebo trochou rumu.

Kynuté buchty s mákem

Buchty s mákem jsou plněné náplní vyrobenou z mletého máku.

Maková náplň

 • 150 g mletého máku
 • cca 3 dl mléka
 • špetka soli
 • špetka mletého hřebíčku a skořice

Mletý mák svaříme v mléce až zhoustne. Přidáme cukr, skořici, hřebíček a špetku soli. Ještě chvilku provaříme a necháme před plněním buchet zchladnout.

Plnění buchet

Vykynuté těsto si rozdělíme na příslušný počet dílů. Z této dávky máme asi 24 větších nebo 30 menších buchet. Z kousků těsta si připravíme placičky. Lehce je rukama roztáhneme. Na ně dáme lžící náplň a uzavřeme.

Buchty. Kynuté buchty. Recept. Kynuté buchty s tvarohem. Kynuté buchty s povidly. České kynuté buchty. Babiččiny kynuté buchty. Tvarohová náplň do buchet Maková náplň do buchet. Ořechová náplň do buchet. Náplň do buchet maková. Náplň do buchet tvarohová. Náplně do buchet. Povidlová náplň do buchet. Kynuté těsto na buchty. Kynuté tvarohové buchty. Kynutá buchta. Recept na kynuté buchty. Honzíkovy buchty. Nejlepší honzovky. Babiččino kynuté těsto.
Buchty naplníme

Buchty uzavřeme důkladně, aby nám náplň nevytekla.

Kynuté buchty s tvarohem. Kynuté buchty. Buchty. Kynuté buchty s povidly. České kynuté buchty. Kynuté těsto na buchty. Kynuté tvarohové buchty. Kynutá buchta. Recept na kynuté buchty. Tvarohová náplň do buchet Maková náplň do buchet. Ořechová náplň do buchet. Náplň do buchet maková. Náplň do buchet tvarohová. Náplně do buchet. Povidlová náplň do buchet. Babiččiny kynuté buchty. Nejlepší kynuté těsto.
Naplněné buchty uzavřeme.

Hotové buchty klademe do vymazaného pekáče spojenou částí dolů. Každou buchtu zvlášť potíráme změklým máslem na povrchu i po stranách.

Recept na buchty. Kynuté buchty. Buchty. Kynuté buchty s tvarohem. Kynuté buchty s povidly. České kynuté buchty. Babiččiny kynuté buchty. Kynuté těsto na buchty. Kynuté tvarohové buchty. Kynutá buchta. Recept na kynuté buchty. Tvarohová náplň do buchet Maková náplň do buchet. Ořechová náplň do buchet. Náplň do buchet maková. Náplň do buchet tvarohová. Náplně do buchet. Povidlová náplň do buchet. Honzíkovy buchty. Honzovky. Nejlepší kynuté těsto.
Každou buchtu zvlášť potřeme

Buchty naskládáme do vymaštěného pekáče. Skládáme je s mezerami, protože se ještě zvětší.

České kynuté buchty. Kynuté buchty. Buchty. Kynuté buchty s tvarohem. Kynuté buchty s povidly. Babiččiny kynuté buchty. Kynuté těsto na buchty. Nejlepší kynuté těsto. Kynuté tvarohové buchty. Kynutá buchta. Recept na kynuté buchty. Tvarohová náplň do buchet Maková náplň do buchet. Ořechová náplň do buchet. Vláčné kynuté těsto. Náplň do buchet maková. Náplň do buchet tvarohová. Náplně do buchet. Povidlová náplň do buchet.
Buchty naskládáme do pekáče

Necháme je ještě chvíli kynout.

Babiččiny kynuté buchty. Kynuté buchty. Buchty. Kynuté buchty s tvarohem. Kynuté buchty s povidly. Nejlepší kynuté těsto. Honzovky. Vláčné kynuté těsto. Honzovy buchty. České kynuté buchty. Kynuté těsto na buchty. Kynuté tvarohové buchty. Kynutá buchta. Recept na kynuté buchty. Tvarohová náplň do buchet Maková náplň do buchet. Ořechová náplň do buchet. Náplň do buchet maková. Náplň do buchet tvarohová. Náplně do buchet. Povidlová náplň do buchet.
Buchty necháme ještě chvíli kynout

Pečeme je dozlatova cca 25 až 30 min v troubě předehřáté na 180 °C. 

Po upečení můžeme potřít mlékem nebo rozehřátým máslem s trochou rumu. Lehce pocukrujeme.

Kynuté buchty. Recept na pečení. Buchty. Kynuté těsto na buchty. Vláčné kynuté těsto. Nejlepší kynuté těsto. Nejlepší honzovky. Honzíkovy buchty. Kynuté tvarohové buchty. Kynutá buchta. Recept na kynuté buchty. Kynuté buchty s tvarohem. Kynuté buchty s povidly. České kynuté buchty. Tvarohová náplň do buchet Maková náplň do buchet. Ořechová náplň do buchet. Náplň do buchet maková. Náplň do buchet tvarohová. Náplně do buchet. Povidlová náplň do buchet.
Vynikající kynuté buchty

Chutnalo vám? Vyzkoušejte i další výborné recepty

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru