Těstovinový salát: Výborný rychlý oběd či večeře

Těstovinový salát s tuňákem je výborný na chuť a rychlý na přípravu. Můžeme si jej vzít snadno do krabičky s sebou.

Těstoviny. Těstovinový salát. Co s těstovin? Co z těstovin? Jak uvařit těstovinový salát? Tuňákový salát. Nejlepší těstovinový salát. Tuňák. Recepty. S tuňákem. Salát s tuňákem recept. Těstovinový salát se zakysanou smetanou. Lehký těstovinový salát. Těstovinový tuňákový salát. Těstovinový salát recept. Těstovinový salát se zeleninou. Luxusní těstovinový salát. Nejlepší těstovinový salát bez masa. Těstovinový salát s tuňákem a vejcem. Dresing. Nejlepší dresing na těstovinový salát. Dresing na těstovinový salát. Zdravý dresing na těstovinový salát. Studený těstovinový salát. Letní těstovinový salát. Omáčka na těstovinový salát. Zálivka na těstovinový salát. Těstoviny recept. Domácí těstoviny. Jednoduché recepty s těstovinami. Recept na těstoviny. Pasta. Těstoviny bez masa. Italské těstoviny. Recept na italské těstoviny. Jednoduché recepty s těstovinami. Těstoviny recept bez masa. Domácí recepty.
Těstovinový salát s tuňákem

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Těstoviny

Těstoviny nebo-li pasta pocházejí z Itálie. Odtud se postupně rozšířily do celého světa. U nás jsou nejběžnější vaječné, semolinové, celozrnné či rýžové těstoviny. Existuje nespočet receptů na jejich přípravu, dají se vařit na slano i na sladko. Ze všech nejznámější jsou určitě polévkové nudle a tradiční špagety, které se podávají s různými omáčkami. Existuje mnoho dalších druhů a tvarů těstovin, které můžeme ochutnat. Pokud potřebujeme připravit rychlý a chutný oběd či večeři, těstoviny nás nikdy nezklamou. Skvělé jsou také na přípravu studených těstovinových salátů, které se skvěle hodí pro horké letní dny. Těstovinový salát s tuňákem zvládne snadno připravit i úplný začátečník.

Suroviny

Základ

 • 300 g těstovin (vrtule, penne)
 • 1 plechovka tuňáka
 • 2 vejce
 • 1 x červená paprika (kapie)
 • 1 cibule žlutá / jarní cibulka
 • bylinky (petržel, pažitka)
 • sůl, pepř dle chuti

Zálivka / dresing

 • 1 zakysaná smetana (180 g)
 • 1 lžička citronová šťáva
 • sůl, pepř (dle chuti)
 • 1 lžíce oleje (z tuňáka)
 • 1 lžíce olivového oleje extra virgine

Video recept

Recept na těstovinový salát s tuňákem

Recept na výborný těstovinový salát s tuňákem a vejcem. Jednoduchý recept na rychlý zdravý oběd či večeři.

Příprava

Začneme tím, že si uvaříme (v osolené vodě) vybrané těstoviny dle návodu na obalu a vejce. Než se uvaří a zchladnou, zvládneme připravit vše ostatní. Potom ve větší míse smícháme uvařené (vychladlé) těstoviny, najemno nakrájené vejce na tvrdo, kapii, cibuli, petržel, pažitku a tuňáka (bez oleje). Osolíme, opepříme a všechny suroviny promícháme.

Zálivka na salát

V misce smícháme lžíci olivového oleje (extra virgine), olej z tuňáka, citronovou šťávu a zakysanou smetanu. Dle chuti osolíme a opepříme. Hotovou zálivku přidáme do salátu a vše ještě jednou důkladně promícháme. Nakonec můžeme dozdobit snítkou petrželky a máme hotovo. Dobrou chuť!

Těstovinový tuňákový salát. Těstovinový salát recept. Těstovinový salát se zeleninou. Luxusní těstovinový salát. Nejlepší těstovinový salát bez masa. Těstovinový salát s tuňákem a vejcem. Dresing. Nejlepší dresing na těstovinový salát. Dresing na těstovinový salát. Těstoviny. Těstovinový salát. Co s těstovin? Co z těstovin? Jak uvařit těstovinový salát? Tuňákový salát. Nejlepší těstovinový salát. Tuňák. Recepty. S tuňákem. Salát s tuňákem recept. Těstovinový salát se zakysanou smetanou. Lehký těstovinový salát. Zdravý dresing na těstovinový salát. Studený těstovinový salát. Letní těstovinový salát. Omáčka na těstovinový salát. Zálivka na těstovinový salát. Těstoviny recept. Domácí těstoviny. Jednoduché recepty s těstovinami. Recept na těstoviny. Pasta. Těstoviny bez masa. Italské těstoviny. Recept na italské těstoviny. Jednoduché recepty s těstovinami. Těstoviny recept bez masa.
Těstovinový salát

Prohlédněte si všechny naše video recepty a video návody.

Máte rádi nové zajímavé recepty? Vyzkoušejte naše oblíbené domácí recepty. Rádi tvoříte a hledáte nové nápady a návody? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru