Jarní dekorace na stůl či komodu: Jednoduchá a efektní

Jarní dekorace na stůl, která bude hotová za pár minut. Jednoduchý a efektní svícen s buxusem a jutou. Inspiraci a návod „jak na to“ najdete v následujícím video návodu.

Buxus

Buxus nebo také zimostráz je krásný sytě zelený neopadavý keř, který najdeme skoro v každé zahradě. Je to poměrně nenáročná dřevina, které se daří ve stínu i na slunci. Dobře snáší tvarování i hlubší řez. Buxusy jsou proto velmi vhodné pro tvarování dekorativních různě velkých solitérů i na tvarované živé ploty. Máte rádi jednoduché přírodní dekorace? Větvičky se skvěle hodí k výrobě věnců a mnoha dalších přírodních dekorací po celý rok.

Návod

Jednoduchý dekorativní svícen ve skleněné nádobě si můžete naaranžovat za pár minut. Na výrobu není nijak složitý, bez problému jej zvládne vytvořit i začátečník.

Materiál

  • skleněné dózy (větší a menší)
  • buxus
  • voda
  • jutová stuha
  • provázek
  • nůžky
  • kleště
  • svíčka

Příprava

Nastříháme větvičky buxusu o velikosti odpovídající použitým nádobám. Snažíme se vybrat podobně rostlé větvičky, aby byl svícen hezky souměrný. Pokud budeme buxus aranžovat do vody, je třeba z větviček odstranit spodní lístky, aby ve vodě nezahnívaly. Aranžujeme-li nasucho, není to potřeba.

Aranžování

Kolem větší misky obtočíme jutovou stuhu a ovážeme ji provázkem. Do středu vložíme menší nádobu. Do meziprostoru nalijeme trochu vody, naaranžujeme připravené větvičky buxusu a dovnitř vložíme svíčku. Buxus můžeme aranžovat do vody i na sucho. Svoji barvu si udrží dlouho, pokud není vystaven přímému slunci. Svícen zdobený buxusem je krásná přírodní dekorace na stůl i komodu.

Jarní dekorace. Dekorace na stůl. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace na stůl inspirace. Velikonoční dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace stolu. Dekorace ve skle. Dekorace ve skleněné nádobě. Dekorace v misce. Velikonoční tvoření. Velikonoční výzdoba. Jarní květiny tvoření. Velikonoce. DIY návody. Jarní výzdoba. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Návod. Video návod. Návody. Kreativní tvoření. DIY návody. Inspirace. Nápady na jarní dekorace. Přírodní dekorace. Boho styl. Dekorace v boho stylu. Boho styl bydlení. Styl boho. Boho styl dekorace. Hyacint.
Jarní dekorace na stůl

Líbil se vám svícen zdobený buxusem a zajímají vás inspirace a návody na další jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru