Jarní věnec z kočiček

Na jarní věnec je celkem brzy. Mrzne, padá sníh a přesto se již objevily první kočičky. Překvapila nás stará jíva, kterou máme nedaleko od domu. Nedalo nám to a z několika větviček jsme vyrobili tento malý věneček. Drobný jarní věneček, který je první předzvěstí jara.

Jarní květiny. Jarní dekorace. DIY. Kreativní tvoření. Návod. Věnec na dveře.Věnec na stůl. Věneček. Jarní věnec. Velikonoční věnec. První jarní květiny. Jarní věnec na dveře. Jarní kytky. Jarní výzdoba. Jarní rostliny. Kočičky. Dekorace z vrby. Jíva. Vrba dekorace.
Jarní věnec z kočiček

Zdá se, že na jarní věnec je trochu brzy, když je obklopený sněhem a zimou. Věnec z kočiček je ale trvanlivý, vydrží nám až do jara.

Výroba tohoto věnce není nijak složitá, bez problému jej zvládnou vyrobit i začátečníci.

Materiál

  • větvičky jívy (kočičky)
  • zahradnické nůžky
  • korpus na věnec
  • floristický drátek
  • kleštičky na drát

Návod

Než začneme pracovat s drátkem, vždy si uděláme na jeho konci malé očko, abychom se o něj neporanili.

Na jarní věnec použijeme jednoduchý základní korpus. Korpusy na věnce jsme si vyrobili na podzim a nyní se budou hodit. Nemáme-li korpus vlastnoručně vyrobený, použijeme koupený.

Nejprve si vyrobíme a upevníme očko na zavěšení. Drátem začneme obtáčet korpus. Obtočíme dvě až tři základní otočky, následující necháme volnější a další opět utahujeme. Z volného oka vytvoříme zakroucením očko na zavěšení.

Nastříháme si větvičky jívy na potřebnou délku. Stříháme je na kratší kousky cca 15 až 20 cm podle velikosti věnce. 

Jednotlivé proutky postupně pokládáme na korpus a pevně je ovazujeme floristickým drátem.

DIY. Jarní květiny. Jarní dekorace. Kreativní tvoření. Návod. Věnec na dveře. Věnec z kočiček. Věnec na stůl. Věneček. Jarní věnec. Velikonoční věnec. První jarní květiny. Jarní věnec na dveře. Jarní kytky. Jarní výzdoba. Jarní rostliny. Kočičky. Dekorace z vrby. Jíva. Vrba dekorace.
Pleteme jarní věnec

Proutky pokládáme pravidelně, stále ve stejném směru zleva doprava. Postupně přidáváme stále další a další. Každý zafixujeme pomocí floristického drátku.

Přidrátujeme je postupně po celém obvodě. Pracujeme opatrně, abychom si při manipulaci s věncem kočičky zbytečně neolámali.

Na spodní straně věnce odstřihneme případné přesahující konce větviček a máme hotovo.

Jarní dekorace. DIY. Jarní květiny. Kreativní tvoření. Návod. Věnec na dveře. Věnec z kočiček. Věnec na stůl. Věneček. Jarní věnec. Velikonoční věnec. První jarní květiny. Jarní věnec na dveře. Jarní kytky. Jarní výzdoba. Jarní rostliny. Kočičky. Dekorace z vrby. Jíva. Vrba dekorace.
Jarní věnec na dveře

Hotový věnec zavěsíme na dveře, na stěnu, nebo si jej naaranžujeme na stůl.

Jarní věnec můžeme přidáním dekorací snadno přeměnit na velikonoční.

Prohlédněte si a inspirujte se našimi návody a nápady na jarní a velikonoční dekorace. Květinové dekorace na výzdobu bytu a zahrady i návody na tvoření s dětmi.

K jaru a Velikonocům patří různé tradiční pokrmy, na které zde najdete několik výborných a vyzkoušených receptů.


 

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru