Skleněný svícen: DIY dekorace

Skleněný svícen a DIY návod, jak si jej vyrobit. Baví nás upcyklace, opětovné využití a přetváření různých zajímavých nádob. Dnes jsme se rozhodli použít dózu zajímavého tvaru a vytvořit z ní elegantní skleněný svícen. Tato dekorace se skvěle hodí do moderních interiérů.

Skleněný svícen. Skleněné svícny. Svícen skleněný. Dekorativní svícny. Dekorativní svícen. Svícny. Svícny na stůl. Svícen na stůl. Dekorace na stůl. Svatební dekorace. Dekorace do bytu. Svícen. Dekorace. Návod na výrobu dekorace. Výroba dekorace. DIY návod. Boho styl. Skandi styl. Scandi styl. Kreativní tvoření. DIY česky. Kreativní techniky. Svatební dekorace. Svatba. Svatební stůl. Vlastnoruční dekorace. Kreativní výroba. Svícen inspirace a návody. Bílý svícen. DIY svícen. Sklo. Jak si vyrobit skleněný svícen. Originální výrobky. Originální dekorace.
Malovaný skleněný svícen

Připravíme si potřebný materiál a skleněný svícen budeme mít za chvilku hotový.

Materiál a pomůcky

  • skleněná dóza
  • bílý křídový fix
  • dřevěné korálky
  • bílý provázek
  • nůžky
  • drátek
  • kleštičky
Skleněné svícny. Svícen skleněný. Dekorativní svícny. Skleněný svícen. Svícen. Dekorace. Návod na výrobu dekorace. Výroba dekorace. DIY návod. Boho styl. Skandi styl. Scandi styl. Kreativní tvoření. DIY česky. Kreativní techniky. Svatební dekorace. Svatba. Svatební stůl. Vlastnoruční dekorace. Kreativní výroba. Svícen inspirace a návody. Bílý svícen. DIY svícen. Sklo. Jak si vyrobit skleněný svícen. Originální výrobky. Originální dekorace. Dekorativní svícen. Svícny. Svícny na stůl. Svícen na stůl. Dekorace na stůl. Svatební dekorace. Dekorace do bytu.
Použitý materiál a pomůcky

Video návod

Návod

Začneme tím, že důkladně omyjeme a odmastíme a osušíme skleněnou dózu, na kterou budeme malovat. Křídovým fixem kreslíme dekor po celém obvodu skleněné nádoby. Některé lístečky necháme pouze s obrysem, některé vybarvíme, aby byl vzor zajímavější.

Použití křídového fixu má pro nás tu výhodu, že pokud nás dekor omrzí, můžeme jej kdykoli setřít a nakreslit si opět jiný neokoukaný. Můžeme tak tento skleněný svícen neustále obměňovat podle sezóny a momentální nálady. Je to jednoduché, variabilní a rychle hotové. Pokud chceme vytvořit malbu trvalou, použijeme permanentní vodě odolný fix.

Výroba dekorace. DIY návod. Boho styl. Skandi styl. Skleněný svícen. Svícen. Dekorace. Návod na výrobu dekorace. Scandi styl. Kreativní tvoření. DIY česky. Kreativní techniky. Svatební dekorace. Svatba. Svatební stůl. Vlastnoruční dekorace. Kreativní výroba. Svícen inspirace a návody. Bílý svícen. DIY svícen. Sklo. Jak si vyrobit skleněný svícen. Originální výrobky. Originální dekorace. Skleněné svícny. Svícen skleněný. Dekorativní svícny. Dekorativní svícen. Svícny. Svícny na stůl. Svícen na stůl. Dekorace na stůl. Svatební dekorace. Dekorace do bytu.
Fixem nakreslíme vzor

Na dozdobení jsme na okraj svícnu přivázali šňůru z dřevěných korálků navlečenou na bílém provázku. Pro snadnější navlékání korálků jsme si nejprve připravili jednoduchou navlékací jehlu z kousku floristického drátku. Připravíme si ji tak, že si kleštěmi odstřihneme kousek drátku dlouhý cca 6 cm. Na jednom konci uděláme malé očko do kterého vložíme konec provázku. Očko kleštěmi zamáčkneme a můžete začít navlékat korálky. Šňůru navlékáme tak dlouhou, aby nám vyšla na celý obvod horního okraje dózy. Hotovou šňůru kolem okraje obtočíme, zavážeme a zbytek provázku odstřihneme. Vytvoříme tak zajímavý detail, kterým skleněný svícen ozdobíme.

Skleněný svícen. Svícen. Dekorace. Návod na výrobu dekorace. Výroba dekorace. DIY návod. Boho styl. Skandi styl. Scandi styl. Kreativní tvoření. DIY česky. Kreativní techniky. Svatební dekorace. Svatba. Svatební stůl. Vlastnoruční dekorace. Kreativní výroba. Svícen inspirace a návody. Bílý svícen. DIY svícen. Sklo. Jak si vyrobit skleněný svícen. Originální výrobky. Originální dekorace. Skleněné svícny. Svícen skleněný. Dekorativní svícny. Dekorativní svícen. Svícny. Svícny na stůl. Svícen na stůl. Dekorace na stůl. Svatební dekorace. Dekorace do bytu.
Skleněný svícen zdobený korálky

Hledáte další inspiraci a nápady na kreativní tvoření? Na webu najdete mnoho zajímavých návodů a inspirace na tvoření po celý rok. Můžete si prohlédnout naše originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti., vzory a návody na pletení a háčkování či vyzkoušet naše oblíbené recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru