Jarní dekorace z břízy: Krásná velikonoční výzdoba

Jarní dekorace z břízy, kterou si snadno vytvoříte za pár minut. Jednoduchá a efektní velikonoční výzdoba ke vchodu, na terasu i balkon. Inspiraci a návod „jak na to“ najdete v následujícím video návodu.

Kde sehnat březové proutí

Pokud máme štěstí, můžeme narazit na jarní kácení nebo prořezávky. My jsme na jedno takové místo narazili. Inspiraci a materiál na tuto dekoraci z břízy jsme našli při jedné z našich procházek. U cesty jsme viděli na spoustu pokácených bříz a jív s rozkvetlými kočičkami. Vrátili jsme se pro nůžky a nastřihali jsme si z odřezaných větví drobné větvičky, které využijeme na jarní a velikonoční tvoření. Proutí na výrobu dekorace můžeme snadno najít také pod vysokými břízami. Větve z těchto stromů ve větru často odpadávají. Na výrobu dekorace je tam jednoduše sesbíráme.

Návod

Inspirace a jednoduchý návod na jarní dekoraci z břízy, kterou snadno zvládne vytvořit i začátečník.

Materiál

  • dekorativní nádoba
  • drobné kamínky
  • březové proutí
  • kočičky
  • floristický drát
  • kleště
  • jutová stuha
  • provázek
  • křepelčí vajíčka

Příprava

Připravíme si dekorativní nádobu, do které budeme dekoraci aranžovat. Můžeme využít staré zajímavé nádoby i klasický květináč. Záleží na osobním vkusu. Použité proutí si nastříháme na potřebnou velikost. Uzpůsobíme ji velikosti použité nádoby a místu, na kterém bude dekorace umístěna.

Aranžování

Výroba dekorace je velmi jednoduchá a bude za chvilku hotová. Přibližně do poloviny nádoby nasypeme drobné kamínky. Větvičky do nich po celém obvodu důkladně zapícháme, dosypeme kamínky a proutky v horní části stáhneme drátkem. Dekoraci ozdobíme jutovou stuhou a drobnými vajíčky. Můžete ji nechat takto jednoduchou, nebo si ji dozdobit dle svého vkusu.

Jarní dekorace z břízy

Dekorace z břízy se hodí, jako velikonoční výzdoba domů, na chalupu i chatu. Můžeme ji umístit ke vchodovým dveřím, na terasu, zahradu i balkon.

Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Jarní dekorace ke vchodu. Jarní dekorace výroba. Inspirace na dekorace jarní. Dekorace z břízy. Velikonoční dekorace z břízy. Dekorace z brizy. Jarní dekorace z břízy. Dekorace z větví břízy. Originální. Krásná. Inspirace k výrobě jarních dekorací. Jarní dekorace inspirace. Velikonoční dekorace inspirace. Jarní výzdoba. Jarní výzdoba inspirace. Velikonoce. Velikonoční dekorace. Velikonoční výzdoba. Nápady na velikonoční dekorace. Venkovský styl.
Jarní dekorace z břízy, která nic nestojí

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám inspirace na jarní dekorace z břízy a zajímají vás i další návody na originální jarní a velikonoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru