Halloween: dýně, stylová dekorace z papíru

Dekorace na Halloween. Líbí se vám tvoření dekorace z papíru? Dnes jsme vytvořili papírové dýně ze starých knih. Zde je návod, jak si takové dýně můžete sami vyrobit. Je to krásná a stylová dekorace na Halloween. Neslibujeme vám, že dýně bude hotová hned. Toto tvoření z papíru vyžaduje jistou dávku trpělivosti. Chvíli trvá, než se nám dýni podaří vyříznout, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Dekorace z papíru. Boho styl. Halloween. Halloween dýně. Halloween dekorace. Dýně na halloween. Dýně halloween. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Tvoření z papíru návody. Skládání z papíru návody. Výrobky z papíru návody.
Dýně vyřezaná z papíru

Tato dekorace na Halloween byla vyrobena ze starých vyřazených knih zakoupených v městské knihovně. Skvěle se hodí do moderních interiérů v boho stylu.

Připravíme si materiál potřebný na výrobu dekorace a můžeme začít s tvořením.

Použitý materiál

  • stará vyřazená kniha
  • šablony Pdf
  • zlatá akrylová barva
  • floristický drátek
  • tavná pistole + tyčinky
  • papír
  • ostrý řezací nůž
  • kuchyňská houbička

Šablona ke stažení

Video návod

Návod na tvoření dekorace

Vytiskneme si Pdf šablony potřebné na vyříznutí dýně. Vystřihneme si je z pevnějšího kartonu, aby byly oporou pro nůž a tvar dýní se nám dobře vyřezával.

Vyřezávání dýně

Při řezání dáváme je třeba dávat dobrý pozor, abychom se neporanili o ostrý nůž!

Dýně dekorace. Podzimní dekorace z dýní. Halloween. Halloween dýně. Halloween dekorace. Dýně na halloween. Dýně halloween. Podzimní dekorace. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace z papíru. Dekorace z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Tvoření z papíru návody. Skládání z papíru návody. Výrobky z papíru návody.
Vyřízneme vnitřek knihy

Začneme tím, že si vyřízneme vnitřek knihy z pevných desek.

Pokud je kniha tenká, vyřízneme si tvar dýně dvakrát, zrcadlově. Na dýni budeme mít dva spoje. Pokud máme silnější knihu, stačí na výrobu dýně jeden výřez a budeme mít jen jeden spoj.

Šablonu přiložíme na vnitřní část knihy, tam kde je sešitá. Rovnou spodní část šablony směřujeme k okraji knihy, tím si usnadníme práci. Ostrým nožem kolem šablony opatrně a pečlivě vyřezáváme tvar dýně. Prořízneme vždy několik listů najednou. Postupně je prořezáváme a odebíráme. Trpělivě řežeme, list po listu dokud nemáme celou dýni hotovou.

Vyřezávané dýně. Šablony na dýně. Halloween. Halloween dýně. Halloween dekorace. Dýně na halloween. Dýně halloween. Vyřezávání dýní. Podzimní dekorace dýně. Dýně dekorace. Podzimní dekorace z dýní. Podzimní dekorace. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace z papíru. Dekorace z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Tvoření z papíru návody. Skládání z papíru návody. Výrobky z papíru návody.
Vyřezáváme dýni podle šablony

Menší dýně je vyříznutá ze silnější knihy, tam nám stačil jeden výřez.

Větší dýně je z vyrobena tenčí knihy, tam jsme potřebovali výřezy dva.

Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Tvoření z papíru návody. Skládání z papíru návody. Výrobky z papíru návody. Halloween. Halloween dýně. Halloween dekorace. Dýně na halloween. Dýně halloween. Dýně. Vyřezávané dýně. Šablony na dýně. Vyřezávání dýní. Podzimní dekorace dýně. Dýně dekorace. Podzimní dekorace z dýní. Podzimní dekorace. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace z papíru. Dekorace z papíru. Výrobky z papíru.
Vyrobili jsme dva výřezy

Zdobení hran

Hrany dýní můžeme nechat tak, jak jsou (v barvě papíru) nebo je natupovat barvou. My jsme ozdobili hrany dýní zlatou akrylovou barvou. Použili jsme kuchyňskou houbičku, kterou jsme namočili do barvy a hrany výřezů jí natupovali.

Podzimní dekorace z papíru. Dekorace z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Tvoření z papíru návody. Skládání z papíru návody. Výrobky z papíru návody. Halloween. Halloween dýně. Halloween dekorace. Dýně na halloween. Dýně halloween. Dýně. Vyřezávané dýně. Šablony na dýně. Vyřezávání dýní. Podzimní dekorace dýně. Dýně dekorace.
Hrany natupujeme barvou

Hrany natupujeme, potom musíme od sebe jednotlivé listy oddělit, aby se neslepily. Dobře se od sebe oddělí pokud listy lehce prohneme a palcem je přejedeme, jako balíček karet. Tak se nám většina listů od sebe oddělí. Ty, které zůstanou slepené, ještě dodatečně oddělíme.

Lepení dýně

Pomocí tavné pistole slepíme vyříznuté části k sobě tak, abychom dýni dali kulatý tvar.

Rozevřeme a rovnoměrně rozdělíme listy papíru, abychom docílili tvaru dýně..

Dýně. Vyřezávané dýně. Šablony na dýně. Vyřezávání dýní. Podzimní dekorace dýně. Boho styl. Dýně dekorace. Halloween. Halloween dýně. Halloween dekorace. Dýně na halloween. Dýně halloween. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace z papíru. Dekorace z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Tvoření z papíru návody. Skládání z papíru návody. Výrobky z papíru návody.
Vyříznuté části slepíme k sobě

Výroba stopky

Z kousku balicího papíru vytvarujeme stopku dýně. Použijeme obdélník o velikosti cca 15 x 20 cm.

Obdélník přeložíme napůl, stočíme jej do ruličky, zakroutíme jej a pro zpevnění omotáme floristickým drátkem.

Dýně dekorace. Podzimní dekorace z dýní. Halloween. Halloween dýně. Halloween dekorace. Dýně na halloween. Dýně halloween. Dýně. Vyřezávané dýně. Šablony na dýně. Vyřezávání dýní. Podzimní dekorace dýně. Dýně dekorace. Podzimní dekorace. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace z papíru. Dekorace z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Tvoření z papíru návody. Skládání z papíru návody. Výrobky z papíru návody.
Vyrobíme dýňové stopky

Spodní konec necháme volný, bez drátku. Lehce jej roztáhneme a vytvarujeme tak, aby se rozšířil a získal tvar dýňové stopky a dal se dobře přilepit do středu dýně. Přilepíme jej pomocí tavné pistole.

Dekorace na Halloween je hotova. Je to krásná a stylová výzdoba bytu v boho stylu.

Halloween. Halloween dýně. Halloween dekorace. Boho styl. Výzdoba na halloween. Dýně na halloween. Dýně halloween. Dýně. Vyřezávané dýně. Šablony na dýně. Vyřezávání dýní. Podzimní dekorace dýně. Dýně dekorace. Podzimní dekorace z dýní. Podzimní dekorace. Dekorace do bytu. Podzimní dekorace z papíru. Dekorace z papíru. Výrobky z papíru. Tvoření z papíru. Vyrábění z papíru. Skládání z papíru. Tvoření z papíru návody. Skládání z papíru návody. Výrobky z papíru návody.
Hotová dekorace na Halloween

Halloween

Halloween se slaví 31. října. Je to anglosaský lidový svátek, který je obdobou našeho svátku Všech svatých nebo-li dušiček. Původ tohoto svátku není zcela jednoznačný. Halloween má svůj původ pravděpodobně v Irsku. Uvádí se, že jeho základem jsou zvyky a oslavy svátku Všech svatých, který byl přenesen do Irska z Říma. Vystěhovalci z Evropy tento zvyk přenesli do USA, kde se všeobecně rozšířil. Odtud jej postupně převzaly další země. Některé prameny uvádí, že tento svátek pochází až z prastarých keltských dob.

Tradičními znaky Halloweenu jsou lucerničky z vydlabané a vyřezávané dýně s rozsvícenou svíčkou uvnitř, netopýři, čarodějky, duchové, košťata, pavouci, černé kočky… Typická je černá a oranžová barva. Na oslavu tohoto svátku si lidé oblékají strašidelné kostýmy a masky, děti chodí koledovat a dostávají sladkosti.

Tvoříte rádi? Zde je inspirace a návody na originální podzimní věnce, podzimní dekorace a tvoření.

Vyzkoušejte recepty z dýně, výborná je máslová dýně i hokaido.

Blíží se konec roku a s ním také vánoční tvoření. Na webu najdete také inspirace a návody na adventní a vánoční dekorace i výborné domácí recepty na vánoční cukrovívánoční perníčky a vynikající vánočku.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru