Dušičky: dušičkové věnce

Dušičky, svátek Všech svatých, památka zesnulých připadá na 2. listopadu. Je to den, kdy vzpomínáme a rozsvěcujeme svíčky za své blízké zemřelé a uctíváme tak jejich památku. Podle tradice navštěvujeme hřbitovy, pokládáme na hroby dušičkové věnce a květiny. Na hrobech i doma rozsvěcujeme svíčky.

Dušičkové věnce. Dušičkové dekorace. Dušičková výzdoba. Hřbitov. Dušičky. Dušičková vazba. Věnce na dušičky. Dušičkové vazby. Dekorace na dušičky. Dušičkový věnec. Dušičkové aranžmá. Výzdoba na dušičky. Dušičková dekorace. Dušičkové věnce na hrob Dušičková vazba na hrob. Dekorace na hroby dušičky. Hřbitovní dušičková výzdoba. Vazby na dušičky. Dušičková vazba inspirace.
Výroba dušičkových dekorací

Dušičky nebo-li svátek Všech svatých je vyhrazen vzpomínkám. Každoročně v tento čas hledáme inspiraci na dušičkové věnce a dušičkové dekorace.

My jsme k této příležitosti připravili několik velmi jednoduchých návodů, jak rychle a vkusně vyrobit dušičkové dekorace. Jsou to věnce a dekorace z přírodních materiálů.

Připravíme si potřebný materiál a dušičkový věnec budeme mít vytvořený za pár minut. A použít ho můžeme několik způsobů.

Video návod

Dušičkový věnec

Materiál na výrobu

  • šlahouny břečťanu

Věnec z popínavého břečťanu je na výrobu opravdu superrychlý. Na jeho výrobu používáme jen tenké konce rostliny. Jsou pružné a dobře se s nimi pracuje. Pokud mají nějaké výhony do boku, tak je odstřihneme, aby nám z věnce nevyčnívaly.

Dušičková dekorace. Dušičky. Dušičkové věnce na hrob Dušičková vazba na hrob. Dekorace na hroby dušičky. Hřbitovní dušičková výzdoba. Vazby na dušičky. Dušičková vazba inspirace. Výroba dušičkových věnců. Dušičkové dekorace na hrob. Kytice na dušičky. Výroba dušičkové dekorace. Výroba dušičkové vazby. Vyrobit věnce. Dušičková dekorace na hřbitov.
Nastříháme výhonky břečťanu

Vezmeme si tři až pět tenkých výhonů břečťanu minimálně 1,5 m dlouhých. Na menší věneček to úplně stačí. Podle našeho videonávodu dušičkový věnec vyrobíte během chvilky.

Poskládáme si je k sobě. Snažíme se je srovnat tak, aby lístky břečťanu směřovaly pokud možno stejným směrem. Podle návodu je jednoduše stočíme do kruhu. Konce kruhem protáhneme, zajistíme a obtočíme je dokola. Zajistíme je tak, že je prostrčíme mezi stočené větvičky a máme hotovo. 

Chcete-li vyrobit větší a mohutnějí věnec, tak je třeba ještě několik výhonů přidat. Pracujeme stejným způsobem, jako při výrobě proutěného korpusu. Silnější konec šlahounu prostrčíme do mezery mezi již stočené proutky, tenkým koncem kruh opleteme a zastrčením mezi proutky jej zajistíme.

Podzimní věnec z břečťanu

Dušičkový věnec z břečťanu necháme čistě přírodní nebo jej ještě dozdobíme dle svého vkusu. Je to vkusná dušičková výzdoba na hrob.

Dušičkové dekorace

Dušičkové věnce na hrob. Svícen. Svíčky. Výroba. Návod. Inspirace. DIY. Dušičky. Dušičková vazba. Dušičkové věnce. Dušičkové dekorace. Dušičková výzdoba. Hřbitov. Halloween. Dušičková vazba na hrob. Dekorace na hroby dušičky. Hřbitovní dušičková výzdoba. Vazby na dušičky. Dušičková vazba inspirace. Výroba dušičkových věnců. Dušičkové dekorace na hrob. Kytice na dušičky. Výroba dušičkové dekorace. Výroba dušičkové vazby. Vyrobit věnce. Dušičková dekorace na hřbitov.
Dušičková dekorace

Materiál na výrobu

  • šlahouny břečťanu
  • sklenice (zavařovačka)
  • svíčka

Krásně vypadá dušičková dekorace, u které je věnec doplněný sklenicí a svíčkou. Máme-li dost břečťanu, můžeme udělat věnečky dvou velikostí a položit je na sebe. Nebo udělat více svícnů různých velikostí. Takové dušičkové aranžmá bude vypadat velmi pěkně.

Dušičková výzdoba

Dušičky. Výroba. Návod. Inspirace. DIY. Svíčky. Dušičková vazba. Dušičkové věnce. Dušičkové dekorace. Dušičková výzdoba. Hřbitov. Halloween. Věnce na dušičky. Dušičkové vazby. Dekorace na dušičky. Dušičkový věnec. Dušičkové aranžmá. Výzdoba na dušičky. Dušičková dekorace. Dušičkové věnce na hrob Dušičková vazba na hrob. Dekorace na hroby dušičky. Hřbitovní dušičková výzdoba. Vazby na dušičky. Dušičková vazba inspirace. Výroba dušičkových věnců. Dušičkové dekorace na hrob. Kytice na dušičky. Výroba dušičkové dekorace. Výroba dušičkové vazby. Vyrobit věnce. Dušičková dekorace na hřbitov.
Výzdoba na dušičky.

Materiál na výrobu

  • šlahouny břečťanu
  • větší skleněná nádoba
  • svíčka

Dušičková výzdoba, u které se malý věneček břečťanu umístí do vnitřku větší skleněné nádoby a svíčka se vloží v menší sklenici do jeho středu. Také toto dušičkové aranžmá vypadá velmi pěkně.

Do středu věnce můžeme umístit také nádobu s květinou, chryzantémou nebo vřesem. Vytvoříme tak pěkné dušičkové aranžmá.

Věnec z břečťanu i svícny budou krásně vypadat také jako dušičková dekorace našeho domu, či bytu.

Svíčky na dušičky. Dušičky. Dušičková vazba. Dušičkové věnce. Dušičkové dekorace. Dušičková výzdoba. Hřbitov. Halloween. Svíčky. Svícen. Dušičková dekorace. Dušičkové věnce na hrob Dušičková vazba na hrob. Dekorace na hroby dušičky. Hřbitovní dušičková výzdoba. Vazby na dušičky. Dušičková vazba inspirace. Výroba dušičkových věnců. Dušičkové dekorace na hrob. Kytice na dušičky. Výroba dušičkové dekorace. Výroba dušičkové vazby. Vyrobit věnce. Dušičková dekorace na hřbitov. Dušičkové košíky. Věnce na dušičky. Dušičkové vazby. Dekorace na dušičky. Dušičkový věnec. Výzdoba na dušičky. Dušičková dekorace. Dušičkové věnce na hrob Dušičková vazba na hrob. Dekorace na hroby dušičky. Hřbitovní dušičková výzdoba. Vazby na dušičky. Dušičková vazba inspirace. Výroba dušičkových věnců. Dušičkové dekorace na hrob. Kytice na dušičky. Výroba dušičkové dekorace. Výroba dušičkové vazby. Vyrobit věnce. Dušičková dekorace na hřbitov. Výroba. Návod. Inspirace. DIY.
Dušičkové aranžmá.

Inspirujte se návody na podzimní dekorace, podzimní truhlíky a věnce.

Dušičky, svátek Všech svatých je předzvěstí končícího roku a s ním spojených svátků. Zde je inspirace a návody na adventní a vánoční dekorace a vánoční recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru