Dušičky: Přírodní věnec na hrob

Blíží se Dušičky, čas, kdy navštěvujeme hřbitovy. V tento den vzpomínáme, pokládáme na hroby věnce, dušičkové dekorace a rozsvěcíme svíčky za své blízké, kteří již nejsou mezi námi. Poradíme vám, jak vyrobit dekorace a věnec na hrob a jaké materiály zvolit.

Jak vyrobit věnec na hrob? Věnce na dušičky. Dušičkové věnce. Dekorace na Dušičky. Dekorace na hroby dušičky. Dušičky. Na Dušičky. Dušičkové dekorace na hrob. Dušičková dekorace na hrob. Dušičkové dekorace. Dušičkové vazby. Dušičková vazba. Dušičková vazba inspirace. Dekorace na hroby dušičky. Vánoce. Vánoční dekorace na hrob. Vánoční dekorace na hřbitov. Dekorace na hrob. Výroba dušičkové dekorace na hroby. Výzdoba hrobu na dušičky. Dušičkové věnce na hroby. Dušičková výzdoba na hrob. Dušičkové kytice na hrob. Dušičková dekorace na hřbitov. Podzimní dekorace na hřbitov. Dekorace na hřbitov. Svíčky na hřbitov. Lucerny na hřbitov. Věnce na hřbitov. Svícny na hřbitov.
Dušičkový věnec

Dušičky připadají na 2. listopadu, je to den, kdy uctíváme památku zesnulých. K této příležitosti jsme připravili jednoduché návody, jak rychle a levně vyrobit dušičkové dekorace na hrob, návody na věnce, svícny a dekorace na Dušičky.

Návod

Věnec na hrob je vyrobený z čerstvých větviček. Větvičky na věnec snadno získáte při podzimních úpravách dřevin a keřů.

Materiál a pomůcky

  • základní korpus (přísavník)
  • floristický drát
  • kleště
  • zahradnické nůžky
  • túje (Zerav)
  • Cypřišek hrachonosný (Chamaecyparis pisifera)
  • Mahónie (Berberis aquifolium)
  • skalník (Cotoneaster horizontalis)
Výroba dušičkové dekorace na hroby. Výzdoba hrobu na dušičky. Dušičkové věnce na hroby. Dušičky. Na Dušičky. Dušičkové dekorace na hrob. Dušičková dekorace na hrob. Dušičkové dekorace. Jak vyrobit věnec na hrob? Věnce na dušičky. Dušičkové věnce. Dekorace na Dušičky. Dekorace na hroby dušičky. Dušičkové vazby. Dušičková vazba. Dušičková vazba inspirace. Dekorace na hroby dušičky. Vánoce. Vánoční dekorace na hrob. Vánoční dekorace na hřbitov. Dekorace na hrob. Dušičková výzdoba na hrob. Dušičkové kytice na hrob. Dušičková dekorace na hřbitov. Podzimní dekorace na hřbitov. Dekorace na hřbitov. Svíčky na hřbitov. Lucerny na hřbitov. Věnce na hřbitov. Svícny na hřbitov.
Jak vyrobit věnec na hrob

Příprava

Roztřídíme větvičky podle druhu a upravíme je na potřebnou velikost.

Základní korpus

Základ na věnec vytvoříme jednoduše ze šlahounů popínavých rostlin či tenkých pružných větviček stromů nebo keřů podle našeho návodu. Pokud jej nemáme, použijeme korpus na věnec koupený.

Vázání věnce

Na korpus několika otočkami upevníme floristický drátek a začneme s vázáním věnce. V ruce si poskládáme větvičky. Túje skládáme vždy jednu větvičku lícem nahoru a jednu dolů. Tímto způsobem získáme dva odstíny zelené. Nahoře je větvička lesklá, zespodu matná. Na věnci tento způsob skládání vypadá zajímavě. Větvičky navazujeme drátem postupně po celém obvodu věnce tak, jak můžete vidět na našem video návodu. Poskládáme větvičky túje, cypřiše, mahonu a jednou nebo dvakrát je drátem pevně obtočíme. Přidáme skalník a opět jej drátem připevníme. Postupně přidáváme další a další vrstvy, které vždy pečlivě upevníme a ovážeme. Tímto způsobem postupujeme po celém obvodu věnce, dokud jej nemáme větvičkami celý pokrytý.

Aranžování věnce

Věnec na hrob necháme takto přírodní, můžeme jej doplnit stuhou nebo do jeho středu naaranžujeme skleněnou lucernu. To už záleží na osobním vkusu.

Inspirace a další jednoduché návody, jak rychle a levně vyrobit dušičkový věnec a dekorace na hrob.

Video návod

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Dušičky jsou předzvěstí končícího roku a s ním spojených svátků. Na webu najdete originální návody a inspirace na adventní věnce a vánoční dekorace. Nepřehlédněte domácí recepty na vánoční cukrovívýbornou vánočkuvánoční perníčky a další dobroty.

Na webu najdete DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru