Originální dekorace do truhlíku: Inspirace a návod „jak na to“

Jednoduchá dekorace do truhlíků, která dozdobí vaše květiny. Krásná originální dekorace, kterou si můžete snadno a rychle sami vytvořit. Inspiraci „jak na to“ najdete v následujícím video návodu.

Letní truhlíky

Přichází léto a s ním letní výzdoba a tvoření dekorací. Připravili jsme pro vás tip, jak jednoduše dozdobit letní truhlíky. Dekorativní zápichy ve tvaru motýlka jim dodají romantický vzhled a prvek originality. Letní květinové truhlíky jsou skvělým způsobem, jak přidat do vašeho venkovního prostoru krásné přírodní barvy a vytvořit útulné prostředí. Rozkvetlý truhlík či květináč rozzáří každé místo, na které jej umístíte.

Návod

Dekorace do truhlíku, která je hotová coby dup. Z kousku drátu si ji můžete si ji rychle a jednoduše vyrobit. Přesný postup „jak na to“ najdete v našem videonávodu.

Materiál

  • hliníkový drát
  • kleště
  • papírová rulička

Drát

Na výrobu zápichu se skvěle hodí barevný hliníkový drát o průměru 2 mm. Velmi dobře se s ním pracuje. Je měkký a velmi tvárný. Na jeden zápich potřebujeme cca metr drátu. Záleží, jak dlouhou chceme mít tyčku na zapíchnutí.

Tvarování

Zápich budeme mít hotový velmi rychle. S tvarováním obloučků nám pomůže rulička od toaletního papíru. Ponecháme volný konec drátu, který bude sloužit k zapichování do truhlíku. Vezmeme ruličku a drát kolem ní obtočíme dvakrát dokola. Sejmeme jej, lehce roztáhneme a vytvarujeme pravou polovinu motýla. Překřížíme jej přes tyčku a zrcadlově stejným způsobem vytvoříme i levou stranu. Drátem několikrát obtočíme střed motýla a vytvoříme tak tělíčko. Ze zbytku drátu vytvarujeme tykadla a dekorace do truhlíku je hotová.

Umístění

Drátované zápichy využijeme jako dekorace do truhlíků, květináčů i na záhon. Vytvořit si je můžeme v různých barvách a velikostech. Barevné motýlky můžeme umístit do truhlíků na okno, terasu i balkon. Stejnou parádu udělají i na okenním parapetu, jako doplněk pokojových rostlin.

Letní truhlíky. Zápich. Květinový zápich. Motýl. Zápich motýl. Drát. Drátovaný. Zápich do květináče. Zápich do truhlíku. Dekorace na zahradu. Venkovní dekorace. Recyklace. DIY. Kreativita. Kreativní tvoření. Letní truhlíky inspirace. Letní osazené truhlíky do oken inspirace. Osazené letní truhlíky inspirace. Letní kytky do truhlíků. Osázení letních truhlíků inspirace. Jak osázet letní truhlíky. Zahradní dekorace. Dekorace na zahradu. Dekorace do zahrady. Dekorace na okno. Pinterest nápady.
Dekorace do truhlíku

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Líbil se vám drátovaná dekorace do truhlíků a zajímají vás tipy a návody na další dekorace a tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní originální výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru