Bylinkový věnec: DIY

Bylinkový věnec je nejen krásný a dekorativní, ale také užitečný. Máte rádi venkovský styl? Bylinkový věnec se vám bude určitě hodit. Poslouží vám nejen k dekoraci, ale i užitku. Bylinkový věnec je hezká kuchyňská dekorace domů i na chalupu. Můžeme jím ozdobit dveře, stěnu i stůl, na chalupě třeba starý kredenc… Záleží na vaší fantazii a vkusu.

Věnec na dveře. Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Letní věnec na dveře. Letní věnec na vchodové dveře. Venkovský styl. Věnce na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců. Výroba věnců návod. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Jarní dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Jak skladovat sušené bylinky. Bylinky na sušení. Jak sušit bylinky v bytě. Jak sušit mátu. Jak sušit oregano. Jak skladovat bylinky. Pěstování bylinek. Provensálské bylinky. Základní bylinky. Víceleté bylinky. Nejznámější bylinky. Druhy bylinek. Oregano. Dobromysl. Šalvěj. Rozmarýn. Libeček. Tymián. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky.
Letní věnec z bylinek

Bylinky používáme v kuchyni buď čerstvé nebo sušené. Sušit je můžeme jako klasické zavěšené snopečky, paličky, na sítech nebo si můžeme udělat tento dekorativní bylinkový věnec. Ozdobí a provoní naši kuchyni doma na chalupě či na chatě. Kuchyni nám ozdobí a navíc kdykoli může posloužit, jako zdroj sušených bylinek pro naše vaření.

Na bylinkový věnec používáme kuchyňské bylinky, jako je oregano nebo-li dobromysl, různé druhy tymiánu a šalvějí, rozmarýn a další oblíbené bylinky. Vybíráme je podle toho, které rádi používáme, rostou v naší bylinkové zahrádce a máme jich dostatek.

Materiál a pomůcky

  • základní korpus na věnec (proutěný)
  • vázací drát
  • kuchyňské bylinky (oregano, tymián, šalvěj, rozmarýn…)
  • kleštičky na drát
  • nůžky na bylinky
Letní věnec na dveře. Věnec na dveře. Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Letní věnec na vchodové dveře. Věnce na dveře. Venkovský styl. Jak vyrobit věnec na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců. Výroba věnců návod. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Jarní dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Jak skladovat sušené bylinky. Bylinky na sušení. Jak sušit bylinky v bytě. Jak sušit mátu. Jak sušit oregano. Jak skladovat bylinky. Pěstování bylinek. Provensálské bylinky. Základní bylinky. Víceleté bylinky. Nejznámější bylinky. Druhy bylinek. Oregano. Dobromysl. Šalvěj. Rozmarýn. Libeček. Tymián. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky.
Připravíme si bylinky a základ na věnec

Video návod

Návod

Začneme tím že si očistíme a roztřídíme jednotlivé bylinky. Rozdělíme je na hromádky podle druhů a velikosti, abychom je mohli na věnec postupně navazovat.

Na základní korpus navážeme drát. Uděláme jednu větší volnou smyčku, ze které stočením vytvoříme oko na zavěšení. Začneme s navazováním bylinek. Skládáme a navazujeme je postupně po celém obvodu.

Bylinkový věnec je velmi krásný a voňavý. Může nás těšit jako dekorace po celé léto. Usušené bylinky můžeme nadrhnout do skleněných dóz a používat je na vaření.

Na výrobu věnce používáme jednoduchý proutěný základ, aby k bylinkám šlo dostatek vzduchu, dobře uschly a byly použitelné nejen k dekoraci, ale i k dalšímu zpracování v kuchyni. Bylinkový věnec musíme umístit na místo, na které nedopadají sluneční paprsky. Pokud by nám na něj svítilo slunce, nebyl by hezký. Bylinky by ztratily všechny barvy a byly by znehodnoceny.

Věnec na dveře. Věnce. Letní věnce. Věnec z kuchyňských bylinek. Věnec na vchodové dveře. Letní věnec. Letní věnec na dveře. Letní věnec na vchodové dveře. Venkovský styl. Věnce na dveře. Jak vyrobit věnec na dveře. Dekorační věnec na dveře. Výroba věnce na dveře. Závěsné věnce na dveře. Výroba dekorací. Výroba věnců. Výroba věnců návod. Floristika. Korpus na věnec. Dekorace věnce. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Dekorace na dveře. Dveře dekorace. Jarní dekorace. Kreativní techniky. Věnec z bylinek. Letní dekorace. Letní věnec. Bylinkový věnec. Kuchyňské bylinky. Jak skladovat sušené bylinky. Bylinky na sušení. Jak sušit bylinky v bytě. Jak sušit mátu. Jak sušit oregano. Pěstování bylinek. Provensálské bylinky. Základní bylinky. Víceleté bylinky. Nejznámější bylinky. Druhy bylinek. Oregano. Dobromysl. Šalvěj. Rozmarýn. Libeček. Tymián. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky.
Bylinkový věnec

Líbí se vám bylinkový věnec? Hledáte inspiraci? Prohlédněte si originální DIY návody a nápady na tvoření. Najdete zde inspiraci na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru