Dušičková dekorace na hrob

Dušičky, památka zesnulých připadá na 2. listopadu. Je to den, kdy vzpomínáme a rozsvěcujeme svíčky za své blízké zemřelé a uctíváme tak jejich památku. Podle tradice navštěvujeme hřbitovy a pokládáme svíčky a dekorace na hrob.

Dušičky. Na Dušičky. Dušičkové dekorace na hrob. Dušičková dekorace na hrob. Dušičkové dekorace. Věnce na dušičky. Dušičkové věnce. Dekorace na dušičky. Dekorace na hroby dušičky. Dušičkové vazby. Dušičková vazba. Dušičková vazba inspirace. Dekorace na hroby dušičky. Vánoce. Vánoční dekorace na hrob. Vánoční dekorace na hřbitov. Dekorace na hrob. Výroba dušičkové dekorace na hroby. Výzdoba hrobu na dušičky. Dušičkové věnce na hroby. Dušičková výzdoba na hrob. Dušičkové kytice na hrob. Dušičková dekorace na hřbitov. Podzimní dekorace na hřbitov. Dekorace na hřbitov. Svíčky na hřbitov. Lucerny na hřbitov. Věnce na hřbitov. Svícny na hřbitov.
Dekorace na Dušičky

Hledáte inspiraci na dušičkové věnce a dušičkové dekorace? My jsme k této příležitosti připravili jednoduchých návod na vkusnou dušičkovou dekoraci. Je to dekorace z přírodních materiálů, které snadno získáte při podzimních úpravách dřevin a keřů.

Návod

Výroba dekorace na hrob nám nezabere mnoho času. Připravíme si potřebný materiál a výzdoba bude hotová za pár minut.

Materiál

  • keramická miska
  • zelená aranžovací hmota
  • zahradnické nůžky
  • túje (Zerav)
  • Zimostráz (Buxus)
  • Mahónie (Berberis aquifolium)
  • tis (Taxus)
  • mašlička
  • drátek

Příprava aranžovací hmoty

Začneme tím, že si připravíme zelenou aranžovací hmotu. Zelenou proto, že je určená pro aranžování čerstvých rostlin. Z bloku si odřízneme potřebnou velikost a tvar. Před samotným aranžováním ji necháme nasáknout vodou. Hmotu vtlačíme do keramické misky, vyplníme případné mezery a máme připravený základ pro výrobu dekorace.

Aranžování

Do aranžovací hmoty postupně vypichujeme jednotlivé větvičky a vytváříme požadovaný tvar. Jejich délku upravíme dle potřeby. Nejdelší větvičky umístíme dospodu. Hodí se k tomu túje, její větvičky jsou ploché, dobře zakryjí aranžovací hmotu a vytvoří základ celého aranžmá. Větvičky vypichujeme v několika vrstvách. V každé vrstvě používáme jiný materiál, aby dekorace na hrob vypadala zajímavě barevně i prostorově. Do středu dekorace postavíme svíčku ve skleněné nádobě. Jako poslední aranžujeme větvičky tisu s drobnými červenými plody. Celou dekoraci dozdobíme červenou mašličkou, kterou obtočíme aranžovacím drátkem a zapíchneme ji vedle lampičky.

Video návod

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě

Dušičky jsou předzvěstí končícího roku a s ním spojených svátků. Na webu najdete zajímavé návody a inspirace na adventní věnce a vánoční dekorace. Nepřehlédněte domácí recepty na vánoční cukrovívýbornou vánočkuvánoční perníčky a další dobroty.

Na webu najdete originální DIY návody a nápady na tvoření po celý rok. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování a ochutnat naše osvědčené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru