Mějte čerstvé bylinky pro letní vaření a grilování vždy po ruce

Vytvořte si bylinkovou zahrádku a sklízejte vlastní čerstvé bylinky. Stačí k tomu běžný samozavlažovací truhlík, který je pro výsadbu bylinek ideální.

Prohlédněte si naše video recepty a video návody na jednom místě.

Bylinky do kuchyně

Kuchyňské bylinky jsou základem chutných a zdravých receptů. Při letním vaření a grilování je používáme především čerstvé. Pokud jich vypěstujeme více, než dokážeme spotřebovat, můžeme je nasušit či zamrazit. Na sušené bylinky si můžete vytvořit zajímavé dózy, nebo je nasušit „originálně“ a vytvořit si krásný bylinkový věnec.

Pěstování bylinek

Bylinky vyséváme, přímo do půdy nebo vybrané nádoby. Další a nejsnazší způsob je vysazovat již předpěstované sazenice. Některé druhy bylinek můžeme řízkovat nebo množit oddělením části trsu od mateřské rostliny.

Bylinková zahrádka

Vlastní bylinková zahrádka je nenahraditelná. Je skvělým doplňkem každé kuchyně. Čerstvé bylinky jsou skvělé obzvlášť do rychlých letních receptů. Bylinkové truhlíky nejsou jen užitečné, ale také dekorativní. Ozdobí balkon, okenní parapet i zahradu.

Jak pěstovat bylinky v nádobách na balkóně

Bylinky jsou poměrně nenáročné a můžeme je pěstovat i když zrovna nevlastníme žádnou zahradu. Najdeme kousek místa na balkóně, ale úplně postačí i okenní parapet. Stačí k tomu běžný samozavlažovací truhlík. Je pro výsadbu bylinek ideální. Potřebná vlhkost se v něm udrží mnohem lépe, než v běžném květináči. Vodu v truhlíku pravidelně doplňujeme, aby zemina nevyschla.

Využití bylinek

Bylinkové truhlíky nám poskytnou čerstvé bylinky do salátů, těstovin, polévek, na grilování, čaje i koktejly… Vysadit můžeme různé kombinace bylinek, podle svých chutí a potřeb. Kuchyňské bylinky můžeme doplnit chilli papričkami či balkonovými rajčaty. Při správné péči můžeme i na malém prostoru získat velmi slušnou úrodu a bylinky sklízet několikrát do roka.

Bylinky do polévky. Kuchyňské bylinky. Bylinky v kuchyni. Bylinky do kuchyně. Bylinky na vaření. Do polévek. Středomořské bylinky. Bylinky do pomazánky. Do pomazánek. Bylinkový záhon. Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Jak skladovat sušené bylinky. Bylinky na sušení. Jak sušit bylinky v bytě. Jak sušit mátu. Jak sušit oregano. Jak skladovat bylinky. Provensálské bylinky. Základní bylinky. Víceleté bylinky. Nejznámější bylinky. Druhy bylinek. Oregano. Dobromysl. Šalvěj. Rozmarýn. Libeček. Tymián. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Kreativní techniky. Květináče. Zahradní květináče. Venkovský styl. Boho styl.
Bylinkové truhlíky

Bylinky do salátů, těstovin a pizzy

Bylinky pro přípravu salátů a různých středomořských receptů. Skvělá je kombinace rajčat a bazalky. Z těchto dvou surovin můžeme připravit celou řadu chutných teplých i studených pokrmů. Chutné saláty, těstoviny, polévku, pizzu či tousty… Pokud je doplníme mozarellou, budeme se rázem cítit jako na dovolené ve středomoří.

Budeme potřebovat

 • samozavlažovací truhlík
 • zahradnický substrát
 • tyčka k rajčeti
 • lopatka
 • bazalka pravá
 • bazalka salátová
 • balkonové rajče červené
 • balkonové rajče žluté
Pěstování bylinek. Kuchyňské bylinky. Bylinky v kuchyni. Bylinky do kuchyně. Bylinky na vaření. Bylinky do polévky. Do polévek. Středomořské bylinky. Bylinky do pomazánky. Do pomazánek. Bylinkový záhon. Truhlík na bylinky. Bylinky. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Jak skladovat sušené bylinky. Bylinky na sušení. Jak sušit bylinky v bytě. Jak sušit mátu. Jak sušit oregano. Jak skladovat bylinky. Provensálské bylinky. Základní bylinky. Víceleté bylinky. Nejznámější bylinky. Druhy bylinek. Oregano. Dobromysl. Šalvěj. Rozmarýn. Libeček. Tymián. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Kreativní techniky. Květináče. Zahradní květináče. Venkovský styl. Boho styl.
Truhlík s bazalkou a rajčaty

Truhlík s bylinkami do polévek

Máte rádi polévky a často je vaříte? Osaďte si jeden truhlík výhradně polévkovými bylinkami. Vyberte si své nejoblíbenější a bude je mít stále po ruce. Každé vaší polévce dodáte přidáním čerstvých bylinek tu správnou chuť a dokonalou tečku.

Budeme potřebovat

 • samozavlažovací truhlík
 • zahradnický substrát
 • lopatka
 • libeček
 • petrželka
 • pažitka
 • majoránka
 • chilii

Stejným způsobem můžete vysazovat vlastní kombinace bylinek podle svého výběru. Každý má jiné chutě a připravuje jiné recepty. Tomu je třeba výběr bylinek přizpůsobit.

Bylinky. Bylinkový záhon. Truhlík na bylinky. Pěstování bylinek. Květináč na bylinky. Bylinková zahrádka. Bylinková spirála. Květináče na bylinky. Štítky na bylinky. Bylinkové jmenovky. Jak skladovat sušené bylinky. Bylinky na sušení. Jak sušit bylinky v bytě. Jak sušit mátu. Jak sušit oregano. Jak skladovat bylinky. Pěstování bylinek. Provensálské bylinky. Základní bylinky. Víceleté bylinky. Nejznámější bylinky. Druhy bylinek. Oregano. Dobromysl. Šalvěj. Rozmarýn. Libeček. Tymián. Nápady na tvoření. Návody a nápady na tvoření. DIY nápady na tvoření. Dekorace. Dekorace do bytu. Dekorace na zeď. Bytové dekorace. Nápady na tvoření z přírodnin. Domácí tvoření. DIY výzdoba. DIY dárek. DIY česky. DIY dekorace. Zahradní dekorace. Kreativní techniky. Květináče. Zahradní květináče. Venkovský styl. Boho styl.
Bylinky do polévky

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Hledáte inspiraci a zajímavé návody na tvoření? Prohlédněte si a inspirujte se našimi DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Inspirujte se našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédněte si vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Máte rádi nové zajímavé recepty? Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše další oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru