Levandule: výroba levandulové paličky

Levandulové paličky. Chtěli byste si vyrobit voňavé levandulové paličky a nemáte mnoho času nebo se nechcete pouštět do tvoření složité zaplétané paličky? Jde to i snadněji. Můžete složité oplétání vynechat a vyrobit si tuto jednoduchou paličku z levandule.

Levandulové paličky. Levandule. Pěstování levandule. Paličky z levandule. Levandulové paličky návod. Levandulová palička. Výroba levandulové paličky. Paličky z levandule návod. Návod na levandulové paličky. Pletení paliček z levandule.
Levandulová palička

Začneme tím, že si nastříháme svazek čerstvé levandule. Pro výrobu potřebujeme čerstvou, pružnou levanduli, aby se nám s ní dobře pracovalo. Vybíráme levandulové květy na počátku kvetení, které se teprve začínají rozvíjet. Jejich stonky jsou pružnější a při ohýbání se nám nebudou lámat. Příliš rozkvetlé květenství by nám mohlo později opadávat a stonky by byly tvrdší a méně pružné.

Na výrobu podobné levandulové paličky budeme potřebovat cca 50 až 70 klásků levandule. Pokud chceme mít paličku hodně silnou, tak i víc.

Třeba v Chorvatsku, kde se levandule tradičně zpracovává a je dostupná i ve volné přírodě, jsou u výrobců často k vidění podobné obrovské paličky o průměru 15 i více centimetrů.

Materiál

  • svazeček levandule
  • drátek
  • provázek
  • nůžky

Levandulové paličky návod

Jednotlivé levandulové klásky přebereme, očistíme a zbavíme je lístků.

Svazeček si pěkně urovnáme tak, aby květy levandule končily pokud možno ve stejném místě.

Levandule. Pěstování levandule. Levandulová palička. Paličky z levandule. Levandulové paličky návod. Levandulová palička. Levandule lékařská. Okrasná levandule. Uschlá levandule. Venkovský styl. Výrobky z levandule.
Svážeme stonky

Stonky ovážeme těsně pod květenstvími. Svážeme je floristickým drátkem nebo provázkem.

Levandule. Levandulové paličky. Paličky z levandule. Levandulové paličky návod. Levandulová palička. Výroba levandulové paličky. Paličky z levandule návod. Návod na levandulové paličky. Pletení paliček z levandule. Provance styl. Venkovský styl. Dekorace z levandule.
Svážeme stonky

Uprostřed svazečku zhruba odhadneme střed. V tomto místě stonky rozevřeme. Opatrně je otočíme opačným směrem a ohneme je přes květy. Rovnoměrně jimi překryjeme levandulové květy a svážeme je k sobě.

Tímto způsobem velmi rychle vytvoříme jednoduchou paličku z levandule.

Levandulové paličky. Levandule. Paličky z levandule. Levandulové paličky návod. Levandulová palička. Výroba levandulové paličky. Paličky z levandule návod. Návod na levandulové paličky. Pletení paliček z levandule. Provance styl. Venkovský styl. Dekorace levandule. Dekorace z levandule. Pěstování levandule. Levandule lékařská.
Zastřihneme stonky

Nyní už jen zastřihneme konce stonků do potřebné délky. Stonky omotáme provázkem. Uvážeme očko na zavěšení a máme hotovo.

Levandulové paličky. Levandule. Paličky z levandule. Levandulové paličky návod. Levandulová palička. Dekorace levandule. Dekorace z levandule. Výroba levandulové paličky. Paličky z levandule návod. Návod na levandulové paličky. Pletení paliček z levandule. Provance styl. Venkovský styl.
Levandulové paličky příjemně voní

Levandulové paličky jsou krásné a velmi příjemně voní čerstvé i sušené. Používáme je po celý rok na dekoraci, k provonění prádla, do skříně i jako vůni do auta.

Pokud by se nám časem zdálo, že palička již tolik nevoní, stačí ji trochu stlačit nebo zamnout a opět budeme cítit příjemnou vůni levandule.

Chceme-li mít vůni výraznější, zakápneme paličku několika kapkami levandulového oleje.

Líbí se vám dekorace vyrobené z levandule? Prohlédněte si a inspirujte se našimi návody a nápady na dekorace z levandule.

Na webu najdete také informace a rady na pěstování levandule.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru