Adventní věnec ve venkovském stylu

Pokud ještě nemáte hotový adventní věnec, můžete se inspirovat tímto návrhem. Vytvořili jsme adventní věnec ve venkovském stylu v několika variantách. Na výrobu adventní dekorace jsme si tentokrát namísto základního korpusu vybrali pečící keramickou formu na bábovku. Je to jedna z možností, jak snadno a rychle vyrobit adventní svícen na poslední chvíli. Formu jsme narychlo ozdobili snadno dostupnými materiály v několika barevných variantách.

Advent. Adventní věnec DIY. Adventní věnce.  Adventní věnec výroba. Jak vyrobit adventní věnec. Jak si vyrobit adventní věnec. Jak udělat adventní věnec. Adventní věnec na stůl. Adventní věnec bez chvojí.
Adventní věnec ve venkovském stylu

Forma na bábovku se najde snad v každé kuchyni a poslouží nám pro výrobu dekorace ve venkovském stylu. Podobnou adventní dekoraci můžeme použít na ozdobu svátečního stolu doma i na chalupě.

Materiál

Zde je základní materiál, který byl použitý pro všechny zobrazené varianty. Ke každému ze svícnů bylo použito ještě několik drobností na dozdobení.

  • pečící forma na bábovku
  • aranžovací hmota nebo písek
  • čtyři svíčky
  • alobal

Základ dekorace tvoří bábovková pečící forma. Vyplníme ji aranžovací hmotou nebo pískem. Pokud ji chceme v budoucnu ještě používat, vyložíme vnitřek formy napřed folií. Jednotlivé svíčky pro jistotu na koncích obalíme.

Konce svíček zabalíme do alobalu

Ve spodní části vytvoříme kolem konců svíček „kalíšky“ z alobalu. Je to ta část, která bude zastrčená v hmotě nebo písku a ještě kousek navíc, který bude ve styku s dekoracemi.

Svíčky rozmístíme do formy klasicky do jednotlivých kvadrantů a máme základ dekorace hotový. Ten pak jen doplníme několika drobnostmi podle svého vkusu. Není třeba vymýšlet nic složitého, v jednoduchosti je krása.

Adventní věnec zdobený studeným porcelánem

Adventní věnce. Adventní věnec. Adventní věnce na stůl. Adventní věnec výroba. Jak vyrobit adventní věnec. Jak si vyrobit adventní věnec. Jak udělat adventní věnec. Studený porcelán. Adventní věnec bez chvojí. Adventní dekorace. Vánoční dekorace. Vánoční věnec.
Adventní svícen zdobený hvězdami

Máme li ještě trochu času, můžeme si vyrobit krásné bílé hvězdičky. Zářivě bílá hmota použitá na jejich výrobu se nazývá studený porcelán. Je to samotvrdnoucí hmota vyrobená z běžných kuchyňských surovin. Návod na výrobu hmoty najdete zde. Povch formy kolem svíček pokryjeme mechem a dozdobíme hvězdičkami.

Adventní věnec s hvězdičkami z pomerančové kůry

Advent. Adventní věnec DIY. Adventní věnce.  Adventní věnec výroba. Jak vyrobit adventní věnec. Jak si vyrobit adventní věnec. Jak udělat adventní věnec. Adventní věnec na stůl. Adventní věnec bez chvojí.
Adventní svícen

Základ svícnu dozdobíme mechem a hvězdičkami z kůry. Tyto jsou však vyrobeny mnohem rychleji. Oloupeme pomeranče nebo mandarinky a pomocí vykrajovátek na vánoční cukroví vykrojíme hvězdičky v několika velikostech. Máme li čas, necháme je přes noc usušit na rovném papíru na radiátoru. Pokud ne. naaranžujeme je rovnou na mech a usuší se tam. Možná se sušením přímo na svícnu trochu zkroutí, ale to nevadí. Je to přece přírodní dekorace.

Adventní věnec s mechem a šiškami

DIY adventní věnec. Adventní věnce inspirace. Dekorace ze šišek. Návod. Nápady a návody. Adventní věnec na stůl DIY. Adventní věnec bez chvojí. Adventní věnce na stůl. Adventní věnce.Adventní věnec výroba. Jak vyrobit adventní věnec. Jak si vyrobit adventní věnec. Jak udělat adventní věnec. Vánoční svíce. Vánoční věnec. Vánoční dekorace.
Adventní dekorace ze šišek

Na přikrytí použijeme opět mech a doplníme jej menšími borovými šiškami. Nemáte mech? Můžete jej vynechat a povrch formy ozdobit jen samotnými šiškami. Vypadá to velmi pěkně.

Adventní věnec s ořechy

Adventní věnce inspirace. DIY návody a nápady. Adventní věnce na stůl. Adventní věnce DIY. Adventní věnec výroba. Jak vyrobit adventní věnec. Jak si vyrobit adventní věnec. Jak udělat adventní věnec. Adventní svícen. Adventní svíčky. Adventní věnec na stůl. Adventní věnec bez chvojí.
Adventní svícen s ořechy

Superrychlá varianta, jak si nazdobit adventní svícen. Vytvořený základ pokrýt vlašskými ořechy, ty má doma na vánoce snad každý. Ořechy použijeme celé, můžeme přidat i prázdné skořápky. Adventní dekorace je hotová za pár minut.

Z alobalu jsme vytvořili jednoduché kalíšky na svíčky, aby byly odizolovány od hořlavých materiálů. Musíme však stále dodržovat pravidla bezpečnosti a nenechat zapálené svíčky bez dozoru. Nesmíme je nikdy nechat dohořet do konce. Vždy je musíme včas uhasit, aby nepřišel oheň do kontaktu s dekoracemi.

Inspirujte se našimi návody a vyrobte si krásné adventní věnce a vánoční dekorace a ozdoby.

Vyzkoušet můžete také naše domácí vánoční recepty. Například vánoční perníčky nebo vánoční linecké cukroví.

TIP!

Adventní svícen můžeme dozdobit dekorativní vánoční stuhou.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru