Rumové kuličky: nepečené vánoční cukroví

Rumové kuličky, nejlepší nepečené vánoční cukroví. Potřebujete rychle připravit výborné domácí cukroví? Nechce se vám péct nebo máte málo času? Tyto nepečené rumové kuličky vás nikdy nezklamou, jsou velmi chutné a rychle hotové. Příprava tohoto cukroví je opravdu jednoduchá, zvládnou ji bez problému i úplní začátečníci. Nepečené kuličky jsou pro začátečníky skvělou volbou.

Kokosové kuličky. Nepečené kuličky. Nepečené cukroví. Vánoční cukroví. Nepečené vánoční cukroví Nejlepší recepty na vánoční cukroví. Nepečené cukroví z piškotů.
Rumové kuličky

Nepečené vánoční cukroví můžeme připravovat v mnoha variantách. Zde je recept na naše oblíbené rumové kuličky s rozinkami. Toto těsto je bez ořechů, aby si mohli na kuličkách pochutnat i alergici.

Suroviny

  • 100 g másla
  • 80 g moučkového cukru
  • 2 lžíce holandského kakaa
  • 1 lžíce kokosu
  • 2 lžíce rumu
  • 120 g piškotů
  • rozinky naložené v rumu
  • na obalení kokos, kakao nebo směs skořice a moučkového cukru

Pokud chceme mít dobře ochucené rozinky, nadrobno je nasekáme a naložíme si je do rumu několik dnů předem. Mají potom skvělou chuť.

Rumové kuličky. Kokosové kuličky. Nepečené kuličky. Nepečené cukroví. Vánoční cukroví. Rumové kuličky bez ořechů. Rumové kuličky s rozinkami. Nepečené vánoční cukroví Nejlepší recepty na vánoční cukroví. Nepečené cukroví z piškotů.
Suroviny na nepečené kuličky

Začneme tím, že rozdrtíme nebo rozemeleme piškoty. Rychle je rozdrtíme válečkem, nejlépe ve větším sáčku nebo mezi dvěma foliemi.

V míse smícháme změklé máslo, cukr, kakao, rum, přidáme nadrobno nakrájené naložené rozinky, nadrcené piškoty a vypracujeme těsto. Pokud by bylo příliš lepkavé, můžeme přidat ještě lžíci drcených piškotů. Hotové propracované těsto zabalíme do potravinářské folie. Necháme je minimálně 2 hodiny proležet a zchladnout v lednici. Ztuhne a lépe se s ním potom pracuje.

Nepečené cukroví. Kokosové kuličky. Rumové kuličky. Nepečené kuličky. Vánoční cukroví. Nepečené vánoční cukroví Rumové kuličky bez ořechů. Rumové kuličky s rozinkami. Nejlepší recepty na vánoční cukroví. Nepečené cukroví z piškotů.
Připravujeme rumové kuličky

Odležené a ztuhlé těsto si rozdělíme na menší části a začneme tvořit jednotlivé kuličky. Snažíme se je vyrobit stejně velké a pěkně kulaté, aby byly nejen dobré, ale také hezky vypadaly. Tvarujeme je zlehka, zbytečně na těsto netlačíme, aby kuličky nebyly příliš tuhé. Až budeme mít všechno těsto zpracované, začneme s obalováním.

Rumové kuličky se tradičně obalují ve strouhaném kokosu, proto se jim často říká kokosové kuličky. Můžeme je tedy obalit klasicky v kokosu nebo zvolit i jiné suroviny. Velmi chutné jsou také kuličky obalené v kakau nebo skořici smíchané s moučkovým cukrem.

Rumové kuličky. Kokosové kuličky. Nepečené cukroví. Nepečené kuličky. Rumové kuličky bez ořechů. Rumové kuličky s rozinkami. Vánoční cukroví. Nepečené vánoční cukroví Nejlepší recepty na vánoční cukroví. Nepečené cukroví z piškotů.
Nepečené kuličky

ZDE najdete další recepty na skvělé vánoční cukroví.

Recept na linecké cukroví najdete ZDE. Pokud máte rádi linecké cukroví, vyzkoušejte také skvělý linecký koláč plněný jablky. Recept na linecký koláč.

Vyzkoušejte také naše výborné vánoční perníčky.

Inspirujte se návody na originální vánoční dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru