Plátěná taška s vlastním potiskem: DIY návod

Plátěná taška s vlastním potiskem. Tvoříte si rádi zajímavé originální doplňky? Zkuste si vyrobit originální plátěnou tašku s vlastním potiskem. Jednoduchý tisk pomocí šablony zvládnou i úplní začátečníci. Tašku můžeme využít nejen pro sebe. Můžeme jich natisknout víc a věnovat je kamarádkám. Plátěná taška s originálním tiskem, jako vlastnoručně vyrobený dárek určitě nikoho neurazí.

Ruční tisk. Ruční potisk. Ruční práce. Ruční práce návody. Tvoření. Kreativní tvoření. Taška. Taška přes rameno. Tašky. Plátěná taška. Plátěné tašky. Plátěné tašky přes rameno. Plátěná taška přes rameno. Plátěné nákupní tašky. Plátěná nákupní taška. Taška přes rameno plátěná. Látková taška. Látkové tašky. Látkové tašky přes rameno. Látkové nákupní tašky. Látková taška přes rameno. Jak ušít látkovou tašku. Látková nákupní taška. Látkové tašky domácí výroba. Tisk na tašky. Linoryt tisk na tasku. Návod. Návody. Taška s vlastním potiskem. Vlastní potisk na tašku. Minimalistický styl. Autorská móda. DIY. Inspirace. Výtvarné nápady. Šablony k vytisknutí. Šablona k vytisknutí. Šablony. Šablony na malování. Obrysová šablona. Šablony na kreslení. Kopírovací šablona. Pdf. Šablony ke stažení. Obrys. Obrysy. Obličej.
Plátěná taška s vlastním potiskem

Na plátěnou tašku jsme použili jednoduchý tisk přes papírovou šablonu. Vybrali jsme velmi oblíbený minimalistický motiv s jednoduchými konturami obličeje. Tištěný je černou textilní barvou.

Materiál

  • šablona
  • čtvrtka na šablonu
  • plátěná taška
  • textilní barva
  • houbička + miska
  • podložka (větší pod tašku)
  • podložka (menší dovnitř tašky)
  • pečící papír
  • žehlička
Taška. Taška přes rameno. Tašky. Plátěná taška. Plátěné tašky. Plátěné tašky přes rameno. Plátěná taška přes rameno. Plátěné nákupní tašky. Plátěná nákupní taška. Taška přes rameno plátěná. Látková taška. Látkové tašky. Látkové tašky přes rameno. Látkové nákupní tašky. Látková taška přes rameno. Jak ušít látkovou tašku. Látková nákupní taška. Látkové tašky domácí výroba. Tisk na tašky. Linoryt tisk na tasku. Návod. Návody. Taška s vlastním potiskem. Vlastní potisk na tašku. Minimalistický styl. Autorská móda. DIY. Ruční tisk. Ruční potisk. Ruční práce. Ruční práce návody. Tvoření. Kreativní tvoření. Inspirace. Výtvarné nápady. Šablony k vytisknutí. Šablona k vytisknutí. Šablony. Šablony na malování. Obrysová šablona. Šablony na kreslení. Kopírovací šablona. Pdf. Šablony ke stažení. Obrys. Obrysy. Obličej.
Materiál a pomůcky

Šablona zdarma ke stažení

Video návod

Návod

Vystřihneme si šablonu a plátěnou tašku vyžehlíme, abychom tiskli na hladký povrch. Připravíme obě podložky, houbičku a neředěnou textilní barvu.

Z houbičky si odstřihneme malý kousek cca 1,5 x 1,5 cm. To nám na tento jednoduchý tisk úplně postačí. Větší kus by nasál zbytečně moc barvy, která by se otiskla mimo požadovanou plochu. Stylizovaný obličej má tenkou konturu proto nám malá houbička úplně postačí.

Na větší podložku položíme tašku a menší podložku vložíme do vnitřního prostoru tašky. Otočíme ji přední stranou, na kterou budeme tisknout nahoru a položíme a položíme na ni vystřiženou šablonu.

Textilní barvu si kápneme na misku (cca menší lžičku). Houbičku namočíme do barvy. Lehce ji setřeme o okraj misky a tupujeme přes šablonu. Šablonu pevně držíme druhou rulou, aby se nám neposunula. Když máme tisk hotový, opatrně šablonu sejmeme. Barvu necháme zaschnout a zafixujeme.

Barvu fixujeme dle pokynů výrobce. Textilní barvy se většinou fixují zažehlením na teplotu bavlny. Barvu zažehlujeme přes pečící papír, abychom tašku nespálili. Plátěnou tašku ještě jednou celou vyžehlíme a máme hotovo.  

Šablonu této velikosti můžete použít nejen pro tisk na plátěnou tašku, ale i na tričko, mikinu, batoh či menší polštářek…

Plátěná taška. Plátěné tašky. Plátěné tašky přes rameno. Ruční tisk. Ruční potisk. Ruční práce. Ruční práce návody. Tvoření. Kreativní tvoření. Inspirace. Výtvarné nápady. Šablony k vytisknutí. Šablona k vytisknutí. Šablony. Šablony na malování. Obrysová šablona. Šablony na kreslení. Kopírovací šablona. Pdf. Šablony ke stažení. Obrys. Obrysy. Obličej. Plátěná taška přes rameno. Plátěné nákupní tašky. Plátěná nákupní taška. Taška přes rameno plátěná. Látková taška. Látkové tašky. Látkové tašky přes rameno. Látkové nákupní tašky. Látková taška přes rameno. Jak ušít látkovou tašku. Látková nákupní taška. Látkové tašky domácí výroba. Tisk na tašky. Linoryt tisk na tasku. Návod. Návody. Taška s vlastním potiskem. Vlastní potisk na tašku. Minimalistický styl. Autorská móda. DIY.
Jak si vytvořit vlastní tisk

Líbí se vám podobné jednoduché tisky a návody? Zajímal by vás třeba linoryt? Podívejte se na návody, jak si jej můžete sami vytvořit.

Hledáte nápady a inspiraci na kreativní tvoření po celý rok? Na webu najdete mnoho inspirace a návodů. Můžete si prohlédnout naše originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti., vzory a návody na pletení a háčkování či vyzkoušet naše oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru