Podzimní věnec ze šípků

Podzimní věnec ze šípků rozzáří každé dveře. Obzvlášť výrazný je na dveřích bílé barvy. Bílo červená kombinace je nádherná. Podzimní dekorace ze zralých šípků má jedinečnou barevnost, můžeme je použít na výrobu věnců i dalších podzimních dekorací. Jsou velmi dekorativní a dekorace z nich vyrobené nám dlouho vydrží.

Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady Podzimní tvoření. Podzimní tvoření ze šípků. Podzimní věnec na dveře. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Korpus na věnec. Věneček ze šípků.
Podzimní věnec ze šípků

Šípky na věnec si snadno nasbíráte při podzimní procházce. Najdeme je na každé mezi. Jsou skvělým a tradičním materiálem pro podzimní tvoření. Věnec ze šípků nám v bytě vytvoří příjemnou podzimní atmosféru. Můžeme jej použít k výrobě venkovních dekorací i do interiéru. Svojí krásnou zářivou barvou rozsvítí každé místo, na které je umístíte.

POZOR! Na trhání šípků, je třeba si vzít kožené pracovní rukavice a starší oblečení. Šípky mají velké množství ostrých trnů a měli bychom od nich zbytečně poškrábané ruce i oblečení.

Šípky dekorace. Věnec ze šípků. Dekorace ze šípků. Podzimní dekorace ze šípků. Podzimní aranžmá ze šípků. Věneček ze šípků. Dekorace z šípků. Podzimní dekorace z šípků. Věnec z šípků. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Nápady na tvoření. Kreativní tvoření.
Nastříháme si větvičky zralých šípků

Použitý materiál

  • šlahouny rdesna
  • větvičky s šípky
  • floristický drát
  • kleště

Video návod

Návod na výrobu

Pro výrobu věnce jsme použili vlastní základ. Vytvořili jsme jej ze šlahounů rdesna. Pokud nemáme zrovna rdesno, můžeme na výrobu základu na podzimní věnec použít jakoukoli jinou popínavou rostlinu nebo tenké pružné větvičky stromů.

Dekorace ze šípků. Podzimní dekorace ze šípků. Podzimní aranžmá ze šípků. Věneček ze šípků. Šípky dekorace. Věnec ze šípků. Dekorace z šípků. Podzimní dekorace z šípků. Věnec z šípků. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní věnec na dveře. Nápady na tvoření. Kreativní tvoření. Korpus na věnec. Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady Podzimní tvoření. Podzimní tvoření ze šípků.
Připravíme si materiál a pomůcky

Šlahouny rdesna jsme stočili do kruhu a spoje ovázali drátkem. Základ věnce nebude vidět, bude zakrytý šípky, proto nemusíme příliš řešit jeho dokonalost. Podzimní věnec je zdobený šípky po celém svém obvodě a vyrobený základ je jimi zcela překrytý.

Základ již máme hotový, nyní si připravíme šípky. Z jednotlivých větviček šípků nejprve odstraníme lístky a zbavíme je větších trnů, abychom se při práci zbytečně neporanili.

Podzimní věnec na dveře. Šípky dekorace. Věnec ze šípků. Dekorace ze šípků. Podzimní dekorace ze šípků. Podzimní aranžmá ze šípků. Věneček ze šípků. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Korpus na věnec. Věneček ze šípků. Dekorace na stůl. Věnec a stůl.
Postupně přidáváme větvičky šípků

Větvičky s šípky postupně pokládáme na připravený základ a připevňujeme je drátkem. Větvičky klademe za sebou v jednom směru a vždy je pevně stáhneme floristickým drátem, aby nám hotový věnec dobře držel tvar.

Podzimní věnec s šípky můžeme zavěsit kamkoli. Bude krásný venku na vchodových dveřích i v interiéru, na stěně či na stole. Záleží jen na nás jaké místo mu vybereme, kam se bude hodit. 

Podzimní věnec na dveře. Návod. Inspirace a nápady na tvoření. Podzimní dekorace. Výroba dekorace. DIY. Inspirace. DIY návody a nápady. Podzimní věnce na dveře. Podzimní věnce. Podzimní dekorace na dveře. Podzimní dekorace věnce. Podzimní věnec. Podzimní věnec na dveře. Věnec na dveře. Podzimní věnec stylu provence. Šípky dekorace. Věnec ze šípků. Dekorace ze šípků. Podzimní dekorace ze šípků. Podzimní aranžmá ze šípků. Věneček ze šípků. Podzim. Podzimní výzdoba. Podzimní nápady Podzimní tvoření. Podzimní tvoření ze šípků.
Podzimní tvoření ze šípků

Pokud nasbíráme větší množství šípků můžeme je použít nejen na výrobu podzimních dekorací. Šípky obsahují velké množství vitamínu C a jsou velmi zdravé. Můžeme si je nasušit a v zimě si z nich uvařit chutný čaj.

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

DIY návody, nápady a inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Inspirace a návody na věnce z různých materiálů, klasické kulaté, věnce ve tvaru srdíčka, … Návod jak vyrobit korpus z proutí…

Hledáte inspiraci na podzimní věnce a podzimní dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní podzimní výzdobu podle našich originálních návodů a nápadů.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru