Zelní šneci: Recept na domácí pečivo

Zelní šneci. Máte rádi recepty ze zelí a čerstvé domácí pečivo? Můžete to zkombinovat a upéct si výborné zelné šneky. Chutné domácí pečivo ze špaldové mouky, které oživí a doplní vaše domácí menu.

Recepty ze zelí. Kysané zelí. Zelí recept. Šneci se zelím. Zelný šnek. Bezmasá jídla. Bezmasá jídla recepty. Bezmasé recepty. Kyselé zelí recept. Kysané zelí recept. Kysané zelí. Slané pečivo. Pečivo. Domácí pečivo. Celozrnné pečivo. Slané pečivo recepty. Špaldová mouka. Špalda. Pšenice špalda. Špaldová mouka recepty. Špaldové housky. Pečivo ze špaldové mouky. Domácí pečivo ze špaldové mouky. Špaldové pečivo. Domácí pečení. Recept. Recepty. Domácí recepty. Šneci z listového těsta. Šneci. Šneci recept. Slaní šneci z listového těsta. Šneci z kynutého těsta. Zapečení šneci. Šneci z listového těsta recept Slaný šneci. Slané pečivo šneci. Kynutí šneci. Sýroví šneci. Česnekoví šneci z kynutého těsta. Šneci se zelím. Zelňáky. Zelňáky recept. Jihočeské zelňáky. Zelňák. Zelňáky z kvašeného zelí. Zelňáky na plech. Babiččiny recepty zelňáky. Zelňáky se škvarkama. Zelňáky na plech. Zelený šnek. Zelné šneky. Šnek. Šneky z listového těsta. Zelí.
Zelní šneci

Zelní šneci jsou výborní jej se zelím a kmínem, ale pod chceme, můžeme je „vylepšit“ přidáním slaniny, či sýra.

Suroviny

Těsto

 • 500g špaldové celozrnné mouky
 • lžička soli
 • 30 g droždí
 • lžička cukru krupice
 • 250 ml vlažné vody
 • 2 žloutky
 • 100 g másla

Náplň

 • máslo na potření
 • kmín
 • 600 g kysaného zelí
 • vajíčko na potření
 • (slanina, sýr na posypání)

Video recept

Recept

Do mísy nasypeme mouku a sůl. Do misky nadrobíme droždí, posypeme jej lžičkou cukru a promícháme. Droždí se po chvilce zcela rozpustí. Přidáme vodu, vše promícháme a nalijeme do mísy s moukou a lehce promícháme. Přidáme zbytek vody, žloutky, změklé máslo a vypracujeme hladké nelepivé těsto. Necháme je na teplém místě vykynout cca 10 – 15 min.

Vykynuté těsto vyndáme na podložku (vál). Těsto podsypeme moukou a vyválíme jej na cca 0,5 cm silný obdélník. Celý plát potřeme přepuštěným máslem, posypeme kmínem a navrstvíme zelí (slaninu) a na delší straně zarolujeme. Nakrájíme ostrým nožem na kolečka cca 3 cm silná. Jednotlivé šneky pokládáme na plech vyložený pečícím papírem. Zelné šneky necháme ještě cca 10 min kynout na plechu.

Šneci z listového těsta. Šneci. Šneci recept. Slaní šneci z listového těsta. Šneci z kynutého těsta. Zapečení šneci. Šneci z listového těsta recept Slaný šneci. Slané pečivo šneci. Kynutí šneci. Sýroví šneci. Česnekoví šneci z kynutého těsta. Šneci se zelím. Zelňáky. Zelňáky recept. Jihočeské zelňáky. Zelňák. Zelňáky z kvašeného zelí. Zelňáky na plech. Babiččiny recepty zelňáky. Zelňáky se škvarkama. Zelňáky na plech. Zelený šnek. Zelné šneky. Šnek. Šneky z listového těsta. Zelí. Recepty ze zelí. Kysané zelí. Zelí recept. Kyselé zelí recept. Kysané zelí recept. Kysané zelí. Slané pečivo. Pečivo. Domácí pečivo. Celozrnné pečivo. Slané pečivo recepty. Špaldová mouka. Špalda. Pšenice špalda. Špaldová mouka recepty. Špaldové housky. Pečivo ze špaldové mouky. Domácí pečivo ze špaldové mouky. Špaldové pečivo. Domácí pečení. Recept. Recepty. Domácí recepty. Šneci se zelím. Zelný šnek. Bezmasá jídla. Bezmasá jídla recepty. Bezmasé recepty.
Šneky necháme ještě chvíli vykynout

Pečeme dozlatova v troubě vyhřáté na 180 °C cca 25 min. Cca 10 min před koncem pečení zelné šneky (nebo jen část z nich) posypeme strouhaným sýrem a dopečeme. Necháme zchladnout a můžeme podávat.

Zelní šneci ze špaldové mouky jsou výborné domácí pečivo. Chutnají dětem i dospělým.

Šneci z kynutého těsta. Zapečení šneci. Šneci z listového těsta recept Slaný šneci. Slané pečivo šneci. Kynutí šneci. Šneci se zelím. Zelný šnek. Bezmasá jídla. Bezmasá jídla recepty. Bezmasé recepty. Sýroví šneci. Česnekoví šneci z kynutého těsta. Šneci se zelím. Zelňáky. Zelňáky recept. Jihočeské zelňáky. Zelňák. Zelňáky z kvašeného zelí. Zelňáky na plech. Babiččiny recepty zelňáky. Zelňáky se škvarkama. Zelňáky na plech. Zelený šnek. Zelné šneky. Šnek. Šneky z listového těsta. Zelí. Recepty ze zelí. Kysané zelí. Zelí recept. Kyselé zelí recept. Kysané zelí recept. Kysané zelí. Slané pečivo. Pečivo. Domácí pečivo. Celozrnné pečivo. Slané pečivo recepty. Špaldová mouka. Špalda. Pšenice špalda. Špaldová mouka recepty. Špaldové housky. Pečivo ze špaldové mouky. Domácí pečivo ze špaldové mouky. Špaldové pečivo. Domácí pečení. Recept. Recepty. Domácí recepty. Šneci z listového těsta. Šneci. Šneci recept. Slaní šneci z listového těsta.
Výborné domácí pečivo.

Všechny naše video recepty a video návody najdete souhrnně ZDE

Hledáte nové recepty, či inspiraci na zajímavé návody? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše další oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru