Netradiční adventní kalendář: DIY návod

Adventní kalendář malovaný na skleněné dóze. DIY návod, jak si jej můžete doma sami vyrobit. Tato jednoduchá adventní dekorace se skvěle hodí do moderních interiérů. Adventní kalendář slouží k odpočítávání dnů adventu až do štědrého dne.

Netradiční adventní kalendář. Adventní kalendáře. Adventní kalendář netradiční. Adventní kalendář nápady. Advent. Vánoce. Návod. Návody. Nápady na adventní kalendář. Diy návod. Vánoční dekorace. Vánoční ozdoby. Svícen. Adventní svícen. Svícny. Vánoční svícen. Vánoční svícny. Skleněný svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícny na stůl. Adventní svícen na stůl. Skleněné svícny. Kreativní tvoření. Inspirace. Křídový fix.
Adventní kalendář

DIY návod, jak si vyrobit netradiční adventní kalendář. K výrobě kalendáře jsme použili větší skleněnou dózu. Nemusíme se bát, že si ji výrobou této dekorace nadobro zničíme. Křídový fix je snadno smývatelný. Po vánocích můžeme celou nádobu umýt a bude zase, jako nová.

Materiál

  • skleněná dóza
  • křídový fix (bílý, zlatý)
  • kuličkový řetízek
  • svíčka

Návod

Skleněnou dózu, na kterou budeme adventní kalendář malovat nejprve důkladně umyjeme, odmastíme a osušíme. Dekor kreslíme křídovým fixem po celém obvodu skleněné nádoby. Rozvrhneme si plochu a velikost dekoru tak, aby se nám na ni vešlo namalovat všech dvacet čtyři polí. Nemusíme se bát, že něco pokazíme. Křídový fix se dá kdykoli vlhkým ubrouskem setřít a případný nedostatek odmazat a opravit.

Na skleněnou dózu namalujeme obrysy dvaceti čtyř vánočních ozdob. Jejich čísla nahodile rozmístíme po celém obvodu dózy. Číslo 24 zvýrazníme po obvodu drobnými zlatými tečkami. Namalujeme jej celé o trochu větší, než ostatní čísla..

Netradiční adventní kalendář. Diy návod. Adventní kalendář. Adventní kalendáře. Advent. Vánoce. Návod. Návody. Vánoční dekorace. Vánoční ozdoby. Svícen. Adventní kalendář netradiční. Adventní kalendář nápady. Nápady na adventní kalendář. Adventní svícen. Svícny. Vánoční svícen. Vánoční svícny. Skleněný svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícny na stůl. Adventní svícen na stůl. Skleněné svícny. Kreativní tvoření. Inspirace. Křídový fix.
Kreslíme křídovým fixem

Jak budou jednotlivé dny ubývat, budeme postupně vánoční ozdoby na svícnu den po dni vybarvovat. buď bílou nebo zlatou barvou.

Okraj sklenice ozdobíme kuličkovým řetízkem. Odměříme si potřebnou délku odpovídající obvodu sklenice s malým nebo větším přídavkem. Přídavek si zvolíme podle toho, jak dlouhé chceme mít přečnívající konce řetízku. Řetízek obtočíme kolem okraje sklenice, překřížíme a jednoduše jej do sebe „zacvakneme“.

Nápady na adventní kalendář. Diy návod. Adventní kalendář. Adventní kalendáře. Advent. Vánoce. Návod. Návody. Vánoční dekorace. Vánoční ozdoby. Svícen. Adventní kalendář netradiční. Adventní kalendář nápady. Adventní svícen. Svícny. Vánoční svícen. Vánoční svícny. Skleněný svícen. Vánoční svícen na stůl. Vánoční svícny na stůl. Adventní svícen na stůl. Skleněné svícny. Kreativní tvoření. Inspirace. Křídový fix.
Netradiční adventní kalendář

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Hledáte inspirace a návody na vánoční dekorace? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní vánoční výzdobu podle našich originálních návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady a inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru