Domácí rohlíky: recept

Domácí rohlíky. Nemáte možnost jít si nakoupit a máte chuť na čerstvé domácí pečivo? Zde je náš vyzkoušený recept na domácí rohlíky. S trochou snahy si vyrobíme výborné domácí pečivo. Upečeme si rohlíky podle svého, buď pouze hladké nebo s posypem. Posyp vybereme každému podle jeho chuti. Zvolit můžeme hrubou sůl, mák, kmín nebo různá semínka.

Rohlíky recept. Domácí rohlíky. Rohlík. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek
Domácí rohlíky z kvásku.

Domácí rohlíky z polohrubé mouky jsou velmi chutné i druhý den. Je jen potřeba je dobře zabalit, aby neoschly. Pokud nám nějaké vůbec do druhého dne vydrží. Většinou se hned sní. Druhý den si je můžeme dát tak jak jsou, nebo si je lehce rozpéct v troubě. Jsou stále měkké a dobré. Podle tohoto receptu upečeme 20 až 22 rohlíků běžné velikosti.

Bez problému můžeme upéct i menší množství z poloviční dávky, potom musíme množství všech surovin vydělit dvěma.

Recept na domácí rohlíky

Suroviny

  • 1 kg polohrubé mouky
  • 0,5 l vody
  • kostka droždí
  • 2 lžíce oleje
  • 1 lžíce soli
  • 2 lžíce cukru krupice
  • vejce
  • posyp – hrubá sůl, mák, kmín, semínka …
  • vejce na potření

Jak udělat kvásek

Uděláme si řidší kvásek. Rozdrobíme do misky droždí, promícháme s cukrem, troškou vlažné vody a lžící mouky. Necháme na teplém místě 15 – 20 min vzejít.

Těsto na rohlíky

V míse smícháme mouku, sůl, olej, vajíčko a kvásek. Vodu přidáváme postupně.

Vypracujeme hladké těsto. Necháme je 15 – 20 min kynout, znovu vypracujeme. To opakujeme celkem 3x.

Rohlíky těsto. Těsto na rohlíky. Rohlíky recept. Domácí rohlíky. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek.
Vykynuté těsto

Tvarování rohlíků

Vykynuté těsto rozdělíme na cca 20 bochánků.

Dobře vypracované těsto se vůbec nelepí. Podsypeme je jen zlehka.

Domácí rohlíky. Rohlíky recept. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek.
Bochánky rozválíme

Každý bochánek rozválíme na trojúhelník.

Recept na rohlíky. Rohlíky recept. Domácí rohlíky. Domácí rohlíky z polohrubé mouky,. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek
Vyválíme trojúhelník

Z trojúhelníků srolujeme jednotlivé rohlíky.

Domácí pečivo rohlíky a housky. Recept na nejlepší domácí rohlíky. Rohlíky recept. Domácí rohlíky. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek.
Stočíme rohlíky

Můžeme je nechat rovné, nebo je lehce zahnout.

Recept na rohlíky domácí. Rohlíky recept. Domácí rohlíky. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek.
Hotový rohlík

Hotové rohlíky položíme na plech a necháme je ještě 10 min vykynout.

Rohlík. Domácí rohlík. Rohlíky recept. Domácí rohlíky. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek.
Rohlíky necháme vykynout na plechu

Našleháme vajíčko a rohlíky potřeme a nakynuté rohlíky jím potřeme.

Nejlepší domácí rohlíky. Rohlíky recept. Domácí rohlíky. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek.
Rohlíky potřeme

Posype dle chuti. My máme rádi hodně makové proto mákem nešetříme.

Rohlíky recept. Domácí pečivo. Domácí rohlíky. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek.
Rohlíky posypeme mákem

Pečeme v troubě vyhřáté na 250 °C 12 – 14 min.

Rohlíky. Rohlíky recept. Domácí rohlíky. Rohlík. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek
Upečené rohlíky

Při stáčení rohlíků nám vznikne ten malý konec na závěr. Pokud chcete mít hladké rovné rohlíky, tak je na plech položíme tímto koncem dolů. My máme raději rohlíky trochu rozevřené a křupavé, tak je pečeme tímto koncem nahoru.

Dobrou chuť!

Rohlíky recept. Domácí pečivo. Domácí rohlíky. Rohlík. Domácí rohlíky z polohrubé mouky. Domácí rohlíky z droždí. Domácí housky z polohrubé mouky. Kvásek
Výborné domácí rohlíky

Chutnaly vám domácí rohlíky? Vyzkoušejte i další výborné recepty.

Máte rádi kreativní tvoření a ruční práce? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními návody.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru