Karbanátky: Výborný recept z mletého masa

Recept na karbanátky z mletého masa. Výborný rychlý oběd, večeře i svačina s sebou. Prohlédněte si následující video recept, kde uvidíte postup, jak si je připravit.

Karbanátky recept. Domácí karbanátky. Karbanátky. Karbanátek. Karbanátky domácí recept. Mleté maso recepty. Recepty z mletého masa. Karbanátky z mletého masa. Rychlovky z mletého masa. Jednoduché recepty z mletého masa. Nejlepší karbanátky recept. Luxusní karbanátky. Tradiční karbanátky. Babiččiny karbanátky. Jednoduché karbanátky. Smažené karbanátky recept. Šťavnaté karbanátky. Jak se obalují karbanátky. Výborné karbanátky. Mleté maso. Recepty z mletého masa. Rychlé recepty. Výborné recepty z mletého masa. Rychlovky z mletého masa. Jednoduché recepty z mletého masa. Dobrota z mletého masa.
Výborné domácí karbanátky

Pokrmy z mletého masa

Mleté maso je univerzální, můžeme jej ochutit a zpracovat mnoha různými způsoby. Hodí se na přípravu rychlých receptů, na smažení, vaření, minutky, pečení… Na mletí můžeme zpracovat různé druhy masa, odřezky a tučné kousky. Mleté maso zpracováváme vždy čerstvé, nenecháváme je dlouho ležet. Kazí se rychleji, než maso v celku. Recepty z mletého masa jsou variabilní a velmi chutné. Nejoblíbenějším pokrmem z mletého masa je nejspíš tradiční domácí sekaná.

Recept na karbanátky

Karbanátky smažené na oleji patří mezi tradiční recepty z mletého masa.

Suroviny

 • 800 g mletého masa (mix vepřové a hovězí)
 • 1 rohlík
 • 2 lž. vody
 • 1 lž. hl. mouky
 • majoránka
 • pepř
 • sůl
 • 1 vejce
 • 2 stroužky česneku
 • střední cibule
 • strouhanka
 • olej na smažení

Video recept

Mleté maso

Mleté maso si necháme semlít u řezníka, nebo si jej nameleme sami doma. Záleží na kvalitě masa i hrubosti mletí. Na karbanátky používáme mix vepřového a hovězího masa.

Strouhanka

Na karbanátky záměrně strouháme hrubou strouhanku. Mají pak zajímavý rustikální vzhled a strouhanka je příjemně křupavá. Připravujeme vždy čerstvou.

Příprava

Rohlíky namočíme ve vodě nebo mléce. Rozetřeme česnek se solí, přidáme majoránku, najemno nakrájenou cibuli, pepř, namočené rohlíky a vejce. Vše důkladně promísíme. Nakonec vše důkladně a rychle promícháme s chladným mletým masem a trochou mouky.

Obalování

Z připravené směsi odebíráme stejně velké díly. Navlhčenýma rukama z nich vytvarujeme jednotlivé karbanátky. Obalujeme je v připravené čerstvé strouhance.

Smažení

Karbanátky smažíme na rozpáleném oleji dozlatova, cca 5-6 min z každé strany.

Příloha

Výbornou přílohou jsou vařené brambory opečené na oleji po smažení. Podáváme je také s bramborovou kaši nebo šťouchanými brambory.

Studené karbanátky

Studené karbanátky jsou nejlepší k večeři s octem a cibulí. Šťavnaté karbanátky z mletého masa vezmeme snadno jako chutnou a vydatnou svačinu s sebou.

Karbanátky z mletého masa. Domácí karbanátky. Karbanátky recept. Mleté maso recepty. Recepty z mletého masa. Rychlovky z mletého masa. Jednoduché recepty z mletého masa. Nejlepší karbanátky recept. Luxusní karbanátky. Tradiční karbanátky. Babiččiny karbanátky. Jednoduché karbanátky. Smažené karbanátky recept. Šťavnaté karbanátky. Jak se obalují karbanátky. Výborné karbanátky. Mleté maso. Recepty z mletého masa. Rychlé recepty. Výborné recepty z mletého masa. Rychlovky z mletého masa. Jednoduché recepty z mletého masa. Dobrota z mletého masa.
Karbanátky z mletého masa se smaženými brambory

Prohlédněte si všechny naše video návody a video recepty na jednom místě.

Zkoušíte rádi nové recepty? Tvoříte a hledáte inspirace na nové návody? Prohlédněte si a inspirujte se našimi originálními DIY návody a nápady na kreativní tvoření. Na webu najdete inspiraci a návody na tvoření pro všechna roční období. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na věnce, dekorace a doplňky pro různé příležitosti. Prohlédnout si můžete vzory a návody na pletení a háčkování pro začátečníky i pokročilé. Nezapomeňte vyzkoušet a ochutnat naše další oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru