Venkovský věnec s levandulí

Máte rádi netradiční věnce? Můžete si vytvořit venkovský věnec ze sena a levandule. Inspiraci a návod, jak si věnec rychle a jednoduše vyrobit, najdete v následujícím video návodu.

Věnec z levandule. Věneček z levandule. Levandulový věnec. Návod na levandulový věnec. Levandulový věneček. DIY. Levandule. Provence. Výrobky z levandule. Dekorace z levandule. Co z levandule. Co udělat z levandule. Co vyrobit z levandule. DIY návod. Tvoření z levandule. DIY dekorace z levandule. Venkovský styl. Provence styl. Tvoření. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Inspirace. DIY návody. DIY česky. Pěstování levandule. Věnec na dveře. Letní věnec. Výroba dekorace. Dekorace na dveře. Letní věnec z levandule. Vázání levandule. Dekorace dveří. Veniec z levandule. Dekorace provence styl. Dekorace video. Dekorace ze sena. Věnec ze sena. Návod na dekorace ze sena. Výrobky ze sena. Tvoření ze sena. Letní tvoření. Letní dekorace. Letní dekorace inspirace.
Venkovský věnec s levandulí

Levandule

Levandule je krásná rostlina pocházející ze středomoří. Je oblíbená pro svůj vzhled i omamnou vůni a skvěle se hodí pro kreativní tvoření. Vysazuje se v zahradách i do nádob. Pěstování levandule i množení je poměrně snadné. Rostliny nevyžadují téměř žádnou péči. Stačí jim slunné stanoviště a propustná vápenitá půda. Levandule se často využívá k výrobě přírodních dekorací. Pracovat můžeme s čerstvými i sušenými květy. Dekorace z levandule jsou velmi oblíbené. Vydrží dlouho pěkné, pokud jsou chráněny před přímým slunečními paprsky. Podle našeho video návodu si můžete vyrobit venkovský věnec zdobený sušenou levandulí.

Návod na venkovský věnec

Máte rádi jednoduché netradiční věnce? Zkuste si vytvořit venkovský věnec ze sena zdobený kvítky levandule. 

Materiál

  • delší seno
  • klásky levandule
  • floristický drát
  • kleště
  • nůžky
  • (základ na věnec)

Video návod

Základ věnce

Na venkovský věnec je třeba použít větší množství delšího sena, aby byl po uvázání dostatečně objemný a pevný. Vezmeme seno, stočíme jej dokola a na několika místech jej svážeme. Seno postupně stlačujeme, obtáčíme floristickým drátkem a formujeme do kruhu. Pokud nemáme dostatek kvalitního sena, můžeme na základ věnce použít slaměný korpus, který senem obalíme.

Zdobení věnce

Věnec ozdobíme kvítky levandule. Jednoduše je „zastrkáme“ do sena rovnoměrně po celém obvodu věnce.

Letní věnec s levandulí

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám venkovský věnec s levandulí a zajímají vás další návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru