Dekorace z levandule: Jednoduchá a efektní

Dekorace z levandule domů i na chalupu. I z obyčejného „plevele“ v kombinaci s levandulí můžeme vytvořit jednoduchou celoroční dekoraci. Inspiraci a návod, jak si ji rychle a jednoduše vyrobit, najdete v následujícím video návodu.

Levandule dekorace. Lavender. Pěstování levandule. Dekorace levandule. Okrasná levandule. Levandule. Jak vyrobit dekorace z levandule. Sušená levandule. Dekorace ze sušené levandule. Dekorace z levandule a makovic. Výroba dekorace. Pěstování levandule. Levandulová dekorace. Tvoření z levandule. Kreativní tvoření. Výroba dekorace. Levandulová dekorace. Kytice levandule. Levandulová kytice. Vázání levandule. Jak uvázat levandule. Venkovský styl. Provence styl. Provence.
Dekorace z levandule

Levandule

Levandule je krásná rostlina pocházející ze středomoří. Pěstování levandule i množení není nijak obtížné. Rostlina vyžaduje slunné stanoviště a roste nejlépe v propustné písčité a vápenité půdě. Levandule je velmi oblíbená pro svůj vzhled i vůni a skvěle se hodí pro kreativní tvoření. Dekorace z levandule vydrží dlouho pěkné, pokud jsou chráněny před přímým slunečním světlem. Krásné přírodní dekorace můžeme vytvářet z čerstvých i sušených květů a kombinovat je s dalšími materiály. 

Vlčí mák

Mák vlčí nebo-li vlčí mák je rostlina s nádhernými červenými květy. V létě jej najdeme v hojném množství na okrajích obilných polí. Drobné makovičky vlčího máku se k levanduli skvěle hodí.

Dekorace z levandule

Podle našeho video návodu si můžete za pár minut naaranžovat tuto jednoduchou dekoraci v květináčku. Stačí použít drobnou „vychytávku“ a za chvilku máte hotovo.

Materiál

  • sušená levandule
  • makovičky vlčího máku
  • květináč
  • králičí pletivo
  • nůžky
  • krajková stuha

Video návod

Příprava

Květináček ozdobíme krajkovou stužkou. Opatrně odstřihneme a do kuličky vytvarujeme kousek pletiva. Lehce jej vmáčkneme do květináčku a můžeme začít aranžovat

Aranžování

Levandule a makovičky očistíme od lístků a nastřiháme je na potřebnou délku. Postupně je aranžujeme do připraveného květináčku. Makovičky a levandule zapichujeme rovnoměrně do pletiva, dokud nejsme s výsledkem spokojeni.

Levandulová dekorace

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám dekorace z levandule a zajímají vás další návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru