Věnec z kroucené vrby: DIY

Návod, jak si vyrobit jarní věnec z kroucené vrby. Krásný přírodní věnec, který ozdobí vaše vchodové dveře i stůl. Záleží jen na vás, jaké místo mu ve vašem interieru najdete. Parádu udělá doma i na chalupě.

Jarní věnce. Jarní věnec. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Věnec z kroucené vrby. Jak vyrobit věnec z proutí. Proutěný věnec. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace. Jarní výzdoba. Věnec na dveře. Věnec dekorace. Věnec dekorace na stůl. Jarní výzdoba interiéru. Jarní dekorace na dveře. Jarní dekorace venkovní. Velikonoční výzdoba. Jarní tvoření. Velikonoční tvoření.
Jarní věnec z kroucené vrby

K výrobě věnce jsme použili nádherně zbarvené větvičky kroucené vrby. Máte na zahradě nebo ve své blízkosti kroucenou vrbu? My jsme náhodou objevili materiál na tento věnec u sousedů. Zrovna ořezávali kroucenou vrbu a chystali se všechny ty nádherné větve vyhodit. My jme si je s velkým nadšením odvezli a získali tak materiál na tento jarní věnec a mnoho dalších jarních a velikonočních dekorací.

Materiál

 • proutky kroucené vrby
 • zahradnické nůžky

Návod

Práci začneme dlouhou větví a její konce omotáme kolem sebe stejně, jako u jednoduchého základu. Na základ použijeme ty nejdelší větvičky, aby nám dobře držel. Postupně přidáváme další a další.

Každý nový proutek zastrčíme pevně do mezírky mezi již stočené. Opleteme kolem základu a konec zajistíme. Větvičky kroucené vrby jsou trochu „neposedné“. Každá je jinak tvarovaná, proto je třeba tvar věnce neustále korigovat. Stále se snažíme nepravidelnost vyrovnávat a vytvářet pravidelný tvar věnce. Není to žádná věda, stačí přidávat nové proutky tak, aby nám nevznikaly velké nerovnosti a mezery. Někdy, ale ani ty nevadí a dodají věnci zajímavý originální vzhled.

Co vyrobit z kroucené vrby. Věnec z kroucené vrby. Jarní věnce. Jarní věnec. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Jak vyrobit věnec z proutí. Proutěný věnec. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace. Jarní výzdoba. Věnec na dveře. Věnec dekorace. Věnec dekorace na stůl. Jarní výzdoba interiéru. Jarní dekorace na dveře. Jarní dekorace venkovní. Velikonoční výzdoba. Jarní tvoření. Velikonoční tvoření.
Pletení věnce

Tímto způsobem postupně zvětšujeme objem korpusu. Pleteme tak dlouho, dokud nejsme s výsledkem spokojeni.

Věnec z kroucené vrby je nádherný. Je krásně barevný a sám o sobě velmi dekorativní. Rozhodně stojí za to si jej vyrobit.

Můžeme jej nechat takto přírodní, nebo jej dozdobit dle svého vkusu. Věnec můžeme zavěsit na dveře, na stěnu nebo použít jako dekoraci na stůl.

Věnec z kroucené vrby.Jarní věnce. Jarní věnec. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z kroucene vrby. Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Jak vyrobit věnec z proutí. Proutěný věnec. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace. Jarní výzdoba. Věnec na dveře. Věnec dekorace. Věnec dekorace na stůl. Jarní výzdoba interiéru. Jarní dekorace na dveře. Jarní dekorace venkovní. Velikonoční výzdoba. Jarní tvoření. Velikonoční tvoření.
Věnec na dveře

Masivní proutěné věnce vyžadují trochu času a trpělivosti, ale rozhodně stojí za to. Jsou krásné a velmi dekorativní.

Věnec z kroucené vrby můžeme používat k dekoraci po celý rok.

Máte doma skleněnou kouli?

Z několika zbývajících větviček kroucené vrby si během minuty vyrobíme tuto jednoduchou dekoraci do bytu. Několik slabších větviček opatrně stočíme a postupně je vtlačíme do skleněné koule. Večer můžeme do středu vložit elektrickou svíčku a rázem máme krásný, originální svícen.

Materiál

 • několik větviček kroucené vrby
 • zahradnické nůžky
 • skleněná koule
 • elektrická svíčka
Dekorace z kroucené vrby. Výrobky z kroucené vrby. Velikonoční dekorace z vrby. Dekorace z vrby. Dekorace z vrbového proutí. Co si vyrobit z vrbového proutí. Jarní dekorace z kroucené vrby. Kroucená vrba dekorace. Vrbové proutí dekorace. Jarní dekorace z kroucené vrby. Co vyrobit z kroucené vrby. Věnec z kroucené vrby. Jak vyrobit věnec z proutí. Proutěný věnec. Jarní květiny. Přírodní dekorace. Vrba. Návod. Návody. Výroba dekorace. Jarní výzdoba. Věnec na dveře. Věnec dekorace. Věnec dekorace na stůl. Jarní výzdoba interiéru. Jarní dekorace na dveře. Jarní dekorace venkovní. Velikonoční výzdoba. Jarní tvoření. Velikonoční tvoření. Dekorace z kroucene vrby.
Dekorace z kroucené vrby

Hledáte návody a nápady na výrobu originálních věnců?

Zde je inspirace na věnce a věnečky vyrobené z mnoha typů materiálů pro různé příležitosti v průběhu celého roku

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru