Svíčky zdobené kvítky macešek: DIY

Svíčky zdobené lisovanými kvítky macešek vyrobíme velmi jednoduše. Zvládnou to i úplní začátečníci. Je mnoho technik, kterými můžeme svíčky vyrábět a zdobit. Jednou z nich je dekorování pomocí lisovaných květin. Tímto způsobem zdobené svíčky jsou úžasně dekorativní, vypadají velmi křehce a romanticky.

Svíčky výroba. Svíčky dekorace. Svíčky tvoření. Svíčky ve skle. Svíčky domácí. Provence styl. Vintage styl. Venkovský styl. Svíčky ze včelího vosku. Skleničky na svíčky. Svíčky dekorace jaro. Svíčky dekorace svatba. Hořící svíčka. Svíčka dekorace. Svíčka DIY. Svíčka ve sklenici. Svíčka ve skle. Lité svíčky. Lití svíček. Svíčka. Svíčky. DIY. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Výroba svíček. Výroba dekorace. Inspirace. Nápady. Výroba svíčky. Domácí výroba svíček. Vosk na výrobu svíček. Výroba svíček doma. Výroba svíček a vosků. Vosk na výrobu svíčky. Knot na výrobu svíček. Svíčky domácí výroba. Parafín na výrobu svíček. Výroba svíčky. Zdobení svíček. Plamen.
Svíčky zdobené kvítky macešek

Pestrobarevné kvítky macešek se skvěle hodí k lisování a zdobení svíček. Mají nádherné barvy, těžko si vybrat, která z nich je krásnější. Díky plochému tvaru se jejich květy dobře lisují. V obchodech jich na jaře najdeme nepřeberné množství barev i velikostí. Macešky jsou velmi nenáročné. Mají velké množství květů a denně na nich vykvétají nové. Není proto problém si jich několik vylisovat a použít je pro tvoření dekorace.

Materiál

  • vylisované kvítky macešek
  • bílé svíčky
  • čajová svíčka
  • štětec

Návod

Vylisujeme a usušíme kvítky macešek. Ke zdobení svíček se hodí kvítky výraznější barev.

Jak macešky lisovat? K vylisování několika kvítků nepotřebujeme žádné speciální zařízení. Nejsnazší je vylisovat kvítky klasicky ve staré knize. Odstřihneme jednotlivé plně rozkvetlé kvítky. Rozevřeme knihu. Kvítky položíme lícovou stranou směrem dolů na list papíru. Urovnáme je, opatrně přiklopíme několika listy papíru a můžeme dát další vrstvu. Do jedné knihy můžeme dát lisovat více vrstev. Knihu zavřeme a zatížíme několika dalšími většími. Váha knih kvítky vylisuje. Za pár dnů budou zcela suché a rovné. Suché kvítky jsou křehké, proto je opatrně vyndáme. a můžeme začít tvořit.

Zapálíme si čajovou svíčku. Počkáme, až se její vosk rozehřeje. Rozehřátým voskem lehce potřeme místo, na které chceme nalepit vylisovaný kvítek. Jemně jej na toto místo do teplého vosku přitlačíme. Celý kvítek ještě lehce přetřeme tenkou vrstvou teplého vosku.

Kvítek přetřeme tenkou vrstvou vosku

Stejným způsobem postupně přilepujeme jeden kvítek po druhém.

Zdobit můžeme svíčky různých tvarů a velikostí. Romantické bílé svíčky zdobené sušenými kvítky jsou krásné na výzdobu interiéru. Můžeme je použít, jako milý, ručně vyrobený dárek.

Výroba svíček. Výroba dekorace. Svíčky výroba. Svíčky dekorace. Svíčky tvoření. Svíčky ve skle. Svíčky domácí. Svíčky ze včelího vosku. Skleničky na svíčky. Svíčky dekorace jaro. Svíčky dekorace svatba. Hořící svíčka. Svíčka dekorace. Svíčka DIY. Svíčka ve sklenici. Svíčka ve skle. Lité svíčky. Lití svíček. Svíčka. Svíčky. DIY. Kreativní tvoření. Návod. Návody. Inspirace. Nápady. Provence styl. Vintage styl. Venkovský styl. Výroba svíčky. Domácí výroba svíček. Vosk na výrobu svíček. Výroba svíček doma. Výroba svíček a vosků. Vosk na výrobu svíčky. Knot na výrobu svíček. Svíčky domácí výroba. Parafín na výrobu svíček. Výroba svíčky. Zdobení svíček. Plamen.
Ručně zdobené svíčky

Inspirujte se našimi nápady a návody na dekorace a kreativní tvoření po celý rok. Dekorace na výzdobu interiéru, zahrady i návody na tvoření s dětmi.

Můžete také ochutnat naše výborné domácí recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru