Podtácky pod skleničky: Inspirace na letní tvoření

Upcyklované podtácky pod skleničky. Hledáte inspiraci na letní tvoření a máte doma několik starých korkových podtácků? Zkuste je upcyklovat a vyrobit si podtácky na letní party. Vytvoříte si originální podložky, které jistě využijete při servírování při letním grilování ve vaší zahradě. Získáte levnou originální dekoraci, která se na zahradu či balkon svým přírodním vzhledem skvěle hodí.

Podtácky. Korkové podtácky. Podtácky pod skleničky. Podtácek. Dřevěné podtácky. Tácky. Tácky pod skleničky. Podložky. Podložky pod skleničky. Podložka pod hrnec. Letní tvoření. Letní tvoření a nápady. Letní kuchyně inspirace. DIY letní dekorace. DIY. Kreativní DIY. DIY česky. Nápady a návody na tvoření. Kreativní tvoření. Tvoření. Nápady na tvoření. Kreativní tvoření návody. Handmade doma. Domácí handmade. Tavná pistole. Kreativní techniky. Návod. Návody. Inspirace. Juta. Jutový provaz. Dekorace z juty. Vyrobeno s láskou. Dárek. Zahradní dekorace. Dekorace do zahrady. Grilování. Recyklace. Upcyklace. Návod na recyklaci. Zero waste.
Letní podtácky pod skleničky

Podtácky pod skleničky vyrobíte snadno a rychle, stačí vám k tomu provaz z kokosových vláken, tavná pistole a trochu času. Při tomto letním tvoření můžeme využít i staré poškozené tácky, které díky novému designu můžeme opět použít.

Materiál a pomůcky

  • provaz z kokosových vláken (kokosové lano)
  • korkové tácky k recyklaci
  • tavná pistole +náplň
  • nůžky

Video návod

Návod

Při výrobě podtácků pod skleničky nám nejvíc času zabere první upevnění provazu uprostřed tácku. Provaz je dost pevný, je potřeba trochu promáčknout jeho konec, aby byl tvárnější. Začneme tím, že do středu tácku vytlačíme horké lepidlo z tavné pistole. Konec provazu stočíme a přitlačíme jej do lepidla. Musíme chvíli počkat, než lepidlo ztuhne a základ bude držet. Jakmile nám střed drží, můžeme pokračovat. Postupně stále dokola přidáváme horké lepidlo a stejně tak dokola obtáčíme provaz. Stále jej rovnoměrně přitlačujeme, aby nám nevznikaly mezery. Provaz přilepíme po celé ploše a obvodu tácku. Konec provazu na obvodu zastřihneme a přilepíme. Hotový podtácek otočíme dnem vzhůru. Po celé ploše na něj přitlačíme, aby byl pěkně rovný. Necháme zchladnout lepidlo a máme hotovo.

Můžeme začít servírovat. Tyto podtácky pod skleničky se skvěle hodí k letnímu posezení na zahradě, balkonu i terase. Stačí si jen něco dobrého ugrilovat, namíchat drink či uvařit kávu. Podtácky zdobené kokosovým provazem můžeme použít jako podložku pod teplé i studené nádoby.

Podtácky pod skleničky. Podtácek. Dřevěné podtácky. Tácky. Tácky pod skleničky. Podložky. Podložky pod skleničky. Podložka pod hrnec. Podtácky. Korkové podtácky. Letní tvoření. Letní tvoření a nápady. Letní kuchyně inspirace. DIY letní dekorace. DIY. Kreativní DIY. DIY česky. Nápady a návody na tvoření. Kreativní tvoření. Tvoření. Nápady na tvoření. Kreativní tvoření návody. Handmade doma. Domácí handmade. Tavná pistole. Kreativní techniky. Návod. Návody. Inspirace. Juta. Jutový provaz. Dekorace z juty. Vyrobeno s láskou. Dárek. Zahradní dekorace. Dekorace do zahrady. Grilování. Recyklace. Upcyklace. Návod na recyklaci. Zero waste.
Upcyklované podtácky pod skleničky

Hledáte inspiraci a návody na letní tvoření? V létě si můžete vytvořit například krásné dekorace z levandule, které můžete využít pro sebe i jako krásné přírodní dárky. U nás najdete inspiraci na tvoření po celý rok? Můžete si prohlédnout a vyzkoušet naše originální návody a nápady na dekorace, doplňky pro různé příležitosti. Vzory a návody na pletení a háčkování.

Tradiční i méně známé vyzkoušené recepty.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru