Velikonoční zajíček: pestrobarevný obrázek

Velikonoční zajíček, jako symbol Velikonoc by nám neměl chybět v naší velikonoční výzdobě. Svátky jara se kvapem blíží proto jsme si s dětmi s předstihem vyrobili barevný velikonoční obrázek zajíčka. Najdete zde návod a šablonu na výrobu obrázku s motivem velikonočního zajíčka. Obrázek můžeme buď zavěsit na stěnu, nebo jej kamkoli postavit a ozdobit jím dětský pokoj nebo interiér domu či bytu. 

Velikonoční zajíček. Velikonoční dekorace, Velikonoční výzdoba. Velikonoční králíček. Velikonoční obrázek. Výroba velikonoční dekorace z papíru. DIY. Kreativní tvoření.
Velikonoční zajíček, obrázek v dřevěném rámečku.

Výroba obrázku není nikterak složitá. Děti si mohou při tvoření vybírat vlastní barevné kombinace a o to větší radost z velikonočního zajíčka budou mít. Vlastnoručně vytvořený obrázek je určitě potěší jako dekorace do pokojíčku, nebo jej mohou komukoli věnovat jako velikonoční dárek.

Použitý materiál

  • bílé čtvrtky
  • tempery
  • pdf šablona zajíčka – ke stažení
  • nůžky
  • lepidlo na papír
  • dřevěný rámeček 15×10 cm
  • bílá barva na dřevo

Šablony ke stažení

Velikonoční dekorace. Velikonoční králíček. Velikonoční obrázek. Použitý materiál. Výroba velikonoční dekorace z papíru. DIY. Kreativní tvoření.
Použitý materiál

Návod

Jak tvoříme s dětmi velikonočního zajíčka na obrázku?

Nejprve si nabarvíme dřevěný rámeček. Než vytvoříme obrázek zajíčka, bude rámeček suchý.

Velikonočního zajíčka z papíru tvoříme podle přiložené Pdf šablony.

Připravíme si originální barevný dekor pro výrobu barevných proužků. Děti si zvolí barvy, které mají nejraději. Na připravenou čtvrtku si namalují podle své fantazie. Pokud chcete, můžete použít dekor z přiložené Pdf šablony.

Z takto připraveného barevného papíru nastřiháme proužky široké cca 1cm. Vytvořené proužky nalepíme na čistou čtvrtku.

Po zaschnutí na ně obkreslíme obrys zajíčka a vystřihneme.

Vystřiženého zajíčka vložíme do připraveného rámečku.Barevného králíčka podložíme bílým papírem.

Vlastnoručně vytvořeným barevným obrázkem si mohou děti vyzdobit pokojíček nebo někoho obdarovat.

Velikonoční dekorace. Velikonoční králíček. Velikonoční obrázek. Výroba velikonoční dekorace z papíru. DIY. Kreativní tvoření.
Nejprve si nabarvíme dřevěný rámeček.
Velikonoční dekorace. Pdf šablona. Velikonoční zajíček. Velikonoční obrázek. Použitý materiál. Výroba velikonoční dekorace z papíru. DIY. Kreativní tvoření.
Připravíme si šablonu zajíčka.
Velikonoční dekorace z papíru. Velikonoční zajíček. Velikonoční obrázek. Výroba velikonoční dekorace z papíru. DIY. Kreativní tvoření.
Vytvořené proužky nalepíme na čistou čtvrtku.
Velikonoční zajíček. Velikonoční dekorace. Velikonoční králíček. Velikonoční obrázek. Výroba velikonoční dekorace z papíru. DIY. Kreativní tvoření.
Velikonoční zajíček, dekorace do dětského pokoje na zeď.

TIP!

Pokud doma zrovna nemáte dřevěný rámeček, nevadí. Můžete použít třeba rámeček na fotografii podobných rozměrů, který máte doma a barevně se hodí. Popřípadě jej můžete zrecyklovat, přebarvit.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru