Velikonoční zajíček ze sena

Líbí se vám velikonoční zajíček ze sena? Zde je jednoduchý návod jak jej vyrobit. S trochou zručnosti bude velikonoční zajíček za chvíli hotový. Vytvoříte si krásnou velikonoční dekoraci z přírodního materiálu.

Zajíc ze sena. Zajíček ze sena. Velikonoční dekorace. Dekorace ze sena. Zvířátka ze sena. Návod na dekorace ze sena. Výrobky ze sena. Velikonoční zajíc ze sena. Velikonoční tvoření. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Návod. Návody. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Jarní dekorace do truhlíků. Jarní květinová dekorace. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace truhlíky do oken. Jarní venkovní dekorace. DIY návody. Velikonoce.
Velikonoční truhlík

My jsme seno na výrobu velikonočního zajíčka získali u kamaráda na statku. Nemáte-li tuto možnost a zajíčka nebo jinou dekoraci ze sena byste si přesto rádi vyrobili, dá se seno bez problému koupit. Najdete jej v prodejnách s potřebami pro zvířata. Nejspíš bude i v lepší kvalitě. My jsme jej museli nejprve pročistit.

Materiál

  • seno
  • floristický drát
  • kleště
  • mašlička

Video návod

Návod

Začneme tím že si seno prohlédneme a pokud je třeba tak jej pročistíme. Odstraníme z něj příliš hrubé a tvrdé kusy. Dělaly by nám problémy při tvarování zajíčka.

Budeme pracovat s ostrým drátkem. Na začátku si na drátku pokaždé uděláme malé očko, abychom se při práci neporanili. Uděláme to vždy znovu, při každém jeho odstřižení!

Zajíček ze sena. Velikonoční dekorace. Dekorace ze sena. Zvířátka ze sena. Zajíc ze sena. Návod na dekorace ze sena. Výrobky ze sena. Velikonoční zajíc ze sena. Velikonoční tvoření. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Návod. Návody. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Jarní dekorace do truhlíků. Jarní květinová dekorace. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace truhlíky do oken. Jarní venkovní dekorace. DIY návody. Velikonoce.
Velikonoční zajíček ze sena

Vytvarujeme ouška

Připravíme si dva stejně velké kusy sena. Vytvarujeme je lehce do válečku. Váleček ohneme do oblouku, spojíme oba konce k sobě a vytvoříme tak ouško. Vezmeme drátek a spojené konce ovážeme. Lehce obtočíme a vytvarujeme celé ouško. Stejně postupujeme také u druhého ouška. Hotová ouška drátkem spojíme k sobě.

Vytvarujeme tělo zajíčka

Připravíme si větší kus sena. Roztáhneme jej do většího silnějšího objemnějšího válečku. Vytvarujeme tělo do kuželového tvaru a lehce je stáhneme drátkem asi v polovině. Horní část rozevřeme a vložíme do ní spojená ouška. V místě hlavy přidáme dovnitř chomáček sena a začneme ji drátem tvarovat. Drát lehce utahujeme a hlavu postupně tvarujeme. Nakonec dotvarujeme tělo, uvážeme mašličku a máme hotovo.

Velikonoční zajíček může stát jako samostatná dekorace nebo jej umístíme jako doplněk do truhlíku, ošatky apod…

Dekorace ze sena. Zajíček ze sena. Velikonoční dekorace. Zvířátka ze sena. Zajíc ze sena. Návod na dekorace ze sena. Výrobky ze sena. Velikonoční zajíc ze sena. Velikonoční tvoření. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Návod. Návody. Velikonoční zajíček. Velikonoční výzdoba. Velikonoční svátky. Jarní dekorace na stůl. Jarní dekorace. Jarní dekorace inspirace. Výroba jarní dekorace. Jarní dekorace do bytu. Jarní dekorace domácí výroba. Jarní a velikonoční dekorace. Výroba jarních dekorací. Jarní dekorace tvoření. Jarní dekorace do truhlíků. Jarní květinová dekorace. Jarní dekorace z břízy. Jarní dekorace truhlíky do oken. Jarní venkovní dekorace. DIY návody. Velikonoce.
Velikonoční dekorace v truhlíku

Prohlédněte si DIY návody a nápady na velikonoční tvoření a velikonoční dekorace pro děti i dospělé.

Velikonoční recepty na tradiční pokrmy jako je velikonoční nádivka, bochánek nebo-li velikonoční mazanecvelikonoční beránek z třeného těsta i velikonoční beránek z tvarohového těstavelikonoční jidáše a mnoho dalších zajímavých receptů…

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru