Květinová dekorace, která vám neuvadne: Inspirace a DIY návod

Květinová dekorace na stůl či komodu. Jednoduchá venkovská kytice ze sušených květin, na kterou nepotřebujeme vázu. Inspiraci a návod, jak si ji rychle a jednoduše vyrobit, najdete v následujícím video návodu.

Floristika. Aranžování květin. Květinové aranžmá. Kytice. Suché květiny dekorace. Suché květinové vazby. Aranžování suchých květin. Suché květy. Suché květinové vazby nápady. Vázání květin. Návod. Video návod. Dekorace na stůl. Upcyklace. Inspirace na dekorace do bytu. Dekorace v boho stylu. Boho styl. Styl boho. Boho styl dekorace. Co je boho styl. Bohémský styl. DIY. Přírodní dekorace. Boho interiér. Dekorace bytu. Dekorace do bytu. DIY dekorace. Sušená tráva dekorace. Boho. Boho interiér. Hyppie. Boho chic. Bohemian style. Výroba dekorace do bytu. Květinová dekorace do bytu. Dekorace do bytu v boho stylu. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady.
Kytice, která nepotřebuje vázu

Sušené květiny

Květiny sbíráme a sušíme v průběhu celé sezóny, abychom měli dostatek materiálu na tvoření, nebo si je můžeme koupit již nasušené. Nastříhané květiny zbavíme listů, svážeme je a zavěsíme. Sušíme je na tmavém suchém místě.

Návod

Vázání kytice vypadá poměrně složitě, ale chce to jen trochu cviku a je hotová za pár minut.

Materiál

  • vratič
  • řebříček
  • závojíček (gypsophila)
  • limonky
  • floristický drát
  • provázek
  • nůžky, kleště

Video návod

Příprava

Připravíme si jednotlivé květiny. Jejich stonky očistíme od zbytků listů a nečistot. Vybereme si ty, které mají rovnější stonek.

Vázání

Střídavě skládáme jednotlivé sušené květiny a stáčíme je neustále šikmo dokola. Hotovou kytici pevně svážeme drátkem, zastřihneme konce a ovážeme provázkem. Lehce „podstřihneme“ střed kytice, aby nám dobře stála.

Aranžování

Jednoduchá venkovská kytice ze sušených květin, na kterou nepotřebujeme vázu. Je to krásná dekorace na stůl, komodu i poličku. Můžeme ji použít jako dekoraci doma, na chalupě či chatě. Záleží, kam se nám bude hodit nejlépe. Kytici umístíme mimo dosah slunečních paprsků, aby se zachovaly její barvy co nejdéle.

Květinové aranžmá. Floristika. Aranžování květin. Kytice. Suché květiny dekorace. Suché květinové vazby. Aranžování suchých květin. Suché květy. Suché květinové vazby nápady. Vázání květin. Návod. Video návod. Dekorace na stůl. Upcyklace. Inspirace na dekorace do bytu. Dekorace v boho stylu. Boho styl. Styl boho. Boho styl dekorace. Co je boho styl. Bohémský styl. DIY. Přírodní dekorace. Boho interiér. Dekorace bytu. Dekorace do bytu. DIY dekorace. Sušená tráva dekorace. Boho. Boho interiér. Hyppie. Boho chic. Bohemian style. Výroba dekorace do bytu. Květinová dekorace do bytu. Dekorace do bytu v boho stylu. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady.
Vázání květin

Líbí se vám květinová dekorace, která nikdy neuvadne a zajímají vás další návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru