Sukulenty ve skle jsou in

Sukulenty patří k trendům interiérového designu. Snadno a rychle můžeme vytvořit zajímavou dekoraci ve skle, která skvěle vynikne v každém moderním interiéru. Prohlédněte si náš DIY návod, jak na to.

.Sukulenty. Sukulent. Sukulenty druhy. Kaktusy a sukulenty. Sukulenty pěstování. Sukulenty ve skle. Pěstování sukulentů. Umělé sukulenty. Mrazuvzdorné sukulenty. Sukulenty ve skleněných nádobách. Květiny ve skle. Pěstování. DIY návod. Návody. Kreativní tvoření. Dekorace. Jak pěstovat. Dekorace do bytu. Dekorace na stůl. Jak pěstovat sukulenty.  Levné dekorace do bytu. Moderní dekorace do bytu. Doplňky a dekorace do bytu. Sukulentní rostliny. Pokojové rostliny. Terárium na sukulentní rostliny. Tlustice. Pokojové sukulenty.
Sukulent ve skle

Sukulenty jsou velmi vděčné a odolné rostliny. Ideální pro ty, kterým chybí čas nebo chuť se rostlinám věnovat. Jsou velmi nenáročné a vyžadují jen minimální péči. Skvěle se hodí do moderních interiérů, obzvlášť jsou-li umístěné ve skleněné nádobě.

Snadno a rychle si sami vytvoříme zajímavou dekoraci pro svůj byt. Zde je DIY návod, jak si rychle a jednoduše vyrobíme minizahrádku se sukulenty ve skleněné nádobě. Moderní interiérovou dekoraci vytvoříme za pár minut.

Materiál

  • skleněná nádoba
  • drobná kamenná drť
  • substrát pro sukulenty
  • oblázky
  • rostlina (sukulent, kaktus)

Video návod

Sukulenty tvoří skupiny rostlin pocházející z různých koutů země. Společné mají především to, že pocházejí z míst se suchým podnebím. Z toho důvodu mají všechny tyto rostliny jednu úžasnou vlastnost, a tou je velká odolnost vůči suchu. Proto se tak skvěle hodí pro dekorace ve skleněných nádobách. Jsou tučnolisté, krásné a velmi dekorativní. Máme na výběr z mnoha typů a barev tučnolistých rostlin.

Vezmeme čistou skleněnou nádobu. Na dno nasypeme drenážní vrstvu z drobné kamenné drti. Na ni nasypeme vrstvu substrátu určeného pro sukulenty, do kterého rostlinu vysadíme a obsypeme ji vrstvou drobných oblázků. Rostlinám postačí občasná lehká zálivka.

Ve skleněných nádobách jsou dekorativní nejen samotné rostliny, ale také různobarevné drenážní vrstvy a kamínky. Sukulenty ve skle jsou krásným doplňkem pro moderní interiér.

Sukulentní rostliny jsou velmi oblíbené také jako zahradní dekorace. Nejznámější jsou nenáročné netřesky, které vysazujeme přímo do skalky nebo je necháme vyniknout v různých dekorativních nádobách.

Sukulenty ve skle. Sukulenty. Sukulent. Sukulenty druhy. Kaktusy a sukulenty. Sukulenty pěstování. Pěstování sukulentů. Umělé sukulenty. Mrazuvzdorné sukulenty. Sukulenty ve skleněných nádobách. Květiny ve skle. Pěstování. DIY návod. Návody. Kreativní tvoření. Dekorace. Jak pěstovat. Dekorace do bytu. Dekorace na stůl. Jak pěstovat sukulenty. Levné dekorace do bytu. Moderní dekorace do bytu. Doplňky a dekorace do bytu. Sukulentní rostliny. Pokojové rostliny. Terárium na sukulentní rostliny. Tlustice. Pokojové sukulenty
Moderní dekorace ve skle

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE.

Chcete si prohlédnout naše další návody a inspirovat se na tvoření originálních dekorací? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční výzdobu podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru