Svícny ze zavařovacích sklenic s dekorací z levandule

Svícen ze zavařovací sklenice vyrobíme snadno a rychle. Tvoření ze sklenic je velmi oblíbené, protože materiál pro tvoření je snadno dostupný. Hotové dekorace vypadají velmi pěkně a je to skvělá zábava pro letní dny.

Svícen ze zavařovacích sklenic, ze sklenice, dekorace z levandule, upcyklace, DIY tvoření, návody, nápady inspirace, recy věci
Svícny ze zavařovacích sklenic zdobené levandulí

Upcyklovali jsme staré zavařovací sklenice a vytvořili jsme z nich originální dekorativní svícny zdobené voňavými kvítky levandule. Staré sklenice na zavařování najdeme doma a levanduli si můžeme vypěstovat na zahradě, na balkoně, v květináči za oknem nebo ji seženeme na trhu. Nemusíme být nijak zvlášť zruční, a přesto si můžeme podle tohoto návodu vytvořit krásnou dekoraci do bytu nebo originální ručně vyrobený dárek.

Výroba podobného svícnu nám nezabere mnoho času. Po chvilce snažení máme hotovou romantickou dekoraci do bytu nebo dárek na poslední chvíli, který nás navíc téměř nic nestojí. Svícen ze zavařovací sklenice může být milá pozornost, pokud jdeme na letní párty nebo grilování a chceme přinést drobný dárek naší hostitelce.

Materiál:

  • kvítky levandule
  • svíčka
  • stará sklenice na zavařování
  • floristický drátek
  • kleště

Návod:

Připravíme si čistou zavařovací sklenici, která se velikostí a tvarem hodí k vybrané svíčce (nebo naopak).

1. Svícny ze zavařovacích sklenic s věnečkem z levandule

První variantou, kterou si představíme je svícen ozdobený věnečkem vytvořeným z kvítků levandule .

Svícny ze zavařovacích sklenic, ze zavařovacích sklenic, ze sklenic, dekorace z levandule, upcyklace, DIY tvoření, návody, nápady inspirace
Svícen ze zavařovací sklenice s věnečkem z levandule

Vezmeme kvítky čerstvě ustřižené levandule a skládáme je postupně za sebou, jako když pleteme věneček. Postupně je ovazujeme floristickým drátem. Vytvoříme si drobný, levandulový věneček, kterým obtočíme dokola celý okraj sklenice. Konce drátku pevně spojíme a svícen máme hotový.

Svícny ze zavařovacích sklenic, ze sklenice, dekorace z levandule, upcyklace, DIY tvoření, návody, nápady inspirace
Věneček z levandule jako dekorace Svícnu

Dno sklenice pokryjeme tenkou vrstvou jednotlivých levandulových kvítků.

2. Svícny ze zavařovacích sklenic s kvítky levandule

Druhou variantou je návod na svícen ozdobený celými klásky levandule.

Na zavařovačku navlékneme pružnou gumičku a postupně za ní zastrkáme po celém obvodu sklenice jednotlivé klásky levandule.

Svícen ze zavařovacích sklenic, ze zavařovacích sklenic, z sklenice, výroba dekorace z levandule, upcyklace, DIY tvoření, návody, nápady, inspirace
Svícny ze zavařovacích sklenic s květy levandule

Kvítky nám nám tak budou při práci dobře držet. Na závěr ovážeme sklenici dekorativním režným provázkem. Tento svícen je lepší tvořit ze sušené levandule. Z čerstvé by se nám klásky květů ohýbaly.

Svícny ze zavařovacích sklenic můžeme použít pro zpříjemnění letní atmosféry při posezení na zahradě, nebo jako dekorace do bytu v Provance stylu. Levandule je velmi oblíbená květina na výrobu doplňků a dekorací.

Svícny ze zavařovacích sklenic, ze sklenic, výroba dekorace, dekorace z levandule, upcyklace, DIY tvoření, návody, nápady inspirace, recy věci
Svícen ze zavařovací sklenice zdobený květy levandule

Hotové ozdobené svícny ze zavařovacích sklenic jíž jen doplníme vhodnou svíčkou a máme hotovo.

Video návod

Prohlédněte si naše další návody na originální dekorace z levandule.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru