Výroba svícnů ze sklenic

Výroba svícnů ze sklenic, super způsob jak využít staré sklenice. Rozsvícené svíčky a výroba svícnů je pro nás spojena především s adventním a předvánočním časem. Dny se krátí a my se snažíme o vytvoření příjemné domácí atmosféry. Hledáte inspiraci na lucerny ze zavařovacích sklenic? Tyto originální lucerny můžeme použít před dveře, na terasu nebo na okno. Prohlédněte si náš návod jak vyrobit svícny ze sklenic. Výroba svícnů je poměrně snadná a nezabere nám mnoho času.

Svícny ze zavařovacích sklenic. Vánoční svícny. Svícen ze zavařovací sklenice. Jak vyrobit svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícny ze sklenic. Svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze zavařovací sklenice. Vánoční svícny ze zavařovacích sklenic. Jak vyrobit vánoční svícen. Pinterest vánoční svícny.
Jak vyrobit svícny ze sklenic

Zde najdete inspiraci a návod jak vyrobit svícny ze zavařovacích sklenic. Je to způsob, jak využít staré zavařovací sklenice. Vytvoříme si z nich originální dekorativní lucerny.

Sklenice můžeme dekorovat různými přírodními materiály. My jsme na procházce našli krásné dekorativní větvičky porostlé dvěma druhy lišejníku. Ty se vyskytují na starém dřevě. Stříbrný lišejník byl na opadaných větvičkách modřínu a žlutý na starých uschlých větvích bezinky.

Na výrobu svícnů si můžeme si vybrat sklenice různých velikostí a kombinovat je spolu. Záleží jen na nás, co se nám líbí a jaké kombinace si zvolíme.

Vánoční svícen. Svícny ze zavařovacích sklenic. Svícen ze zavařovací sklenice. Jak vyrobit svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícny ze sklenic. Svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze zavařovací sklenice. Vánoční svícny ze zavařovacích sklenic. Jak vyrobit vánoční svícen. Pinterest vánoční svícny
Jak využít staré sklenice na výrobu svícnů

Použitý materiál

  • větvičky porostlé lišejníkem 
  • zavařovací sklenice
  • floristický drát 
  • kleště
  • zahradnické nůžky
  • svíčka 
Jak využít staré sklenice. Lucerny ze zavařovacích sklenic. Vánoční svícen ze zavařovací sklenice. Domácí výroba svícnů. Výroba svícnů ze sklenic. Lucerničky ze zavařovacích sklenic. Vánoční lucerny. Vánoční svícny. Svícny ze zavařovacích sklenic.
Materiál použitý na výrobu svícnů

Výroba svícnů návod

Připravíme si klacíky, zavařovací sklenice a svíčky. Klacíky nastříháme nebo nalámeme na kousky o nestejné délce, aby dosáhly přibližně do dvou třetin námi vybrané sklenice. Připravíme si jich tolik, aby nám pokryly celý obvod sklenice.

Přichystáme si dva kusy drátku o délce cca jeden a půl obvodu sklenice. Na jejich koncích si uděláme malá očka, abychom se při práci nezranili.

Jak vyrobit svícen ze sklenice. Vánoční svícen. Vánoční svícen ze sklenice. Vánoční svícny ze sklenic. Svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze zavařovací sklenice. Vánoční svícny ze zavařovacích sklenic. Jak vyrobit vánoční svícen. Pinterest vánoční svícny.
Uděláme si malá očka na koncích drátků

Drátky spojíme a ponecháme si cca 3 cm dlouhé konce, kterými práci na závěr spojíme.

Zakroucením spojíme drátky k sobě, přiložíme k nim klacík a drátky utáhneme a zakroutíme, přiložíme další klacík, a drátky opět utáhneme a zakroutíme… Stejným způsobem postupujeme tak dlouho, dokud nemáme pásek klacíků který nám pokryje celý obvod sklenice.

Jak vyrobit vánoční svícen. Vánoční svícen. Jak využít staré sklenice. Lucerny ze zavařovacích sklenic. Vánoční svícen ze zavařovací sklenice. Domácí výroba svícnů. Výroba svícnů ze sklenic. Lucerničky ze zavařovacích sklenic. Vánoční lucerny. Vánoční lucerničky. vánoční svícny.
Přiložíme klacík a drátky utáhneme a zakroutíme

Drátky které nám na konci zbyly spojím zakroucením s drátky, které jsme si ponechali na začátku práce. Tak spojíme oba konce dohromady. Přebytečné drátky odstřihneme a ostré konce zahneme a zastrčíme za klacík.

Vánoční svícny ze sklenic. Svícen ze sklenice. Vánoční svícen ze zavařovací sklenice. Vánoční svícny ze zavařovacích sklenic. Jak vyrobit vánoční svícen. Pinterest vánoční svícny. Svícny inspirace. Jak vyrobit vánoční svícny - inspirace. Lucerny ze zavařovacích sklenic. Vánoční svícen ze zavařovací sklenice. Domácí výroba svícnů. Výroba svícnů ze sklenic. Lucerničky ze zavařovacích sklenic. Vánoční lucerny.
Oba konce spojíme dohromady

Na závěr celý svícen ještě dvakrát dokola drátkem pevně omotáme. Konce drátku opět zahneme a začistíme. Na to nikdy nesmíme zapomínat, aby se někdo o ostré drátky neporanil!

Lucerny ze sklenic jsou dokončené, ještě do nich vložíme připravené svíčky a dekorace je hotová.

Zaujala vás výroba svícnů ze sklenic? Podívejte se také na další návody na podzimní a vánoční dekorace. Najdete u nás návody na výrobu svíček, vánoční perníčky, háčkované vánoční ozdoby a mnoho dalších DIY návodů a nápadů.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru