Vánoční stromečky trochu jinak

Návod na netradiční vánoční stromečky z přírodních materiálů, které můžeme použít jako venkovní dekoraci před dům, ke dveřím i do bytu. Ručně vyrobené stromečky nám pomohou vytvořit příjemnou vánoční atmosféru ihned u vstupu do domu či bytu. Záleží jen na nás, jaký si zvolíme pro jejich výrobu materiál. Zde je několik typů na materiály, z jakých je možné podobnou vánoční dekoraci vyrobit.

Podobné vánoční stromečky si můžeme vyrobit z různých dostupných přírodnin. My jsme si na procházce nastříhali větvičky planých šípků, větvičky modřínu porostlé lišejníkem, opadané větvičky borůvek a na zahradě větvičky buxusu a drobných šípků. Nejsou to jediné materiály, které je možné pro tvoření stromečků využít. Stačí se jen rozhlédnout a vybrat si ty své. Pokud máte raději klasiku, zvolíte si pro výrobu podobné dekorace určitě větvičky jehličnanů.

Tyto vánoční stromečky tvoříme pravidelně každý rok. Tvoříme si je pro sebe a obdarováváme jimi tradičně i naše kamarády a kamarádky, které tento drobný dárek pokaždé potěší. 

Vánoční stromeček. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření. Pinterest vánoční tvoření. Ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční výzdoba inspirace. Vánoční stromky. Vánoce. Pinterest vánoce. Pinterest nápady na vánoce. DIY. Vánoční dekorace diy. Tipy na vánoční dekorace. Vánoční diy dekorace. Vánoční tvoření. Vánoční výzdoba. Vánoční tvoření dekorace. Vánoční tvoření návody. Vánoční tvoření nápady. Kreativní nápady. Nápady na vánoční dekorace. Ručně vyrobené. Ruční výrobky. Co vyrobit na vánoční jarmark.
Netradiční vánoční stromečky. Návod na výrobu vánoční dekorace.

Použitý materiál

  • dřevěný klacek cca 40 – 60 cm o průměru cca 2 – 3 cm 
  • přírodní větvičky cca 20 – 40 cm
  • floristický drát květináč 
  • aranžovací hmota
  • mech
  • kleště
  • ostrý nůž

Návod na výrobu

Vnitřek květináče vyplníme aranžovací hmotou.

Dřevěný klacek opatrně seřízneme na obou koncích nožem do špičky. 

Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření. Pinterest vánoční tvoření. Návody na ručně dělané vánoční dekorace. Vánoční výzdoba inspirace. Vánoční dekorace diy. Tipy na vánoční dekorace. Vánoční diy dekorace. Vánoční tvoření. Vánoční výzdoba. Vánoční tvoření dekorace. Vánoční tvoření návody. Vánoční tvoření nápady. Kreativní nápady. Nápady na vánoční dekorace. Ručně vyrobené. Ruční výrobky. Co vyrobit na vánoční jarmark. Vánoční dekorace do bytu. Vánoční dekorace vyrobené doma. Vánoční dekorace na stůl návod.
Materiál na výrobu vánočních stromečků.

Pro vánoční stromečky z rudých šípků jsme zvolili kontrastní bílé březové dřevo, pro zelené stromečky oloupané větve borovice a pro stříbřitý modřínový plavené dřevo. Můžete použít kus staré větve, který najdete.

Vánoce. Vánoční dekorace. Vánoční dekorace tvoření. Pinterest vánoční tvoření. Ručně dělané vánoční dekorace. Návody. Pinterest nápady na vánoce. Vánoční výzdoba inspirace. Vánoční stromky. Vánoční stromeček. Vánoční dekorace diy. Tipy na vánoční dekorace. Vánoční diy dekorace. Vánoční tvoření. Vánoční výzdoba. Vánoční tvoření dekorace. Vánoční tvoření návody. Vánoční tvoření nápady. Kreativní nápady. Nápady na vánoční dekorace. Ručně vyrobené. Ruční výrobky. Co vyrobit na vánoční jarmark.
Postupně na stromeček přidrátujeme jednotlivé větvičky šípků

Na tenčí špičatý konec začneme postupně drátem připevňovat jednotlivé větvičky. 

Pokládáme je rovnoměrně dokola po celém obvodu. Nejprve připevňujeme delší větvičky, potom postupně přidáváme kratší. 

Postupně drátem připevňujeme jednotlivé větvičky

Jednotlivé vrstvy posunujeme vždy o trochu výš a tvarujeme tak špičku stromečku. 

Nakonec celou špičku ještě jednou v délce cca 7 – 10 cm omotáme a pevně utáhneme. Tím zpevníme a vytvarujeme špičku stromečku.

Hotový stromeček širším koncem zapíchneme do květináče do aranžovací hmoty. 

Nakonec povrch květináče ozdobíme mechem.

Povrch květináčů ozdobíme mechem

Stejným způsobem tvoříme jeden stromeček za druhým.

Výroba není nijak složitá. Podobné vánoční stromečky si zvládnou vyrobit i úplní začátečníci. Stačí to jen zkusit. Nakonec se můžete pochlubit krásnou vánoční dekorací vlastní výroby.

Prohlédněte si naše další návody a nápady na vánoční dekorace.

Hotové vánoční stromečky

TIP!

Hotové Stromečky můžeme dozdobit hvězdičkou z drátu, kůry …

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru