Dekorace do bytu: papírové lampy

Papírové lampy, krásná stylová dekorace do bytu. Využít ji můžeme po celý rok. Skvěle se hodí do moderního interiéru v boho stylu. Je to superrychlá a superlevná dekorace do bytu vyrobená z pečicího papíru. Tyto originální lampy můžeme vyrobit opravdu na poslední chvíli.

Neustále při pečení používáme pečicí papír a všimli jsme si jeho zajímavé struktury. Vždy je potřeba jej pomačkat a znova narovnat. Tím získá pevnost a tvarovou stálost. Využili jsme této jeho vlastnosti k výrobě stylových papírových lamp.

Použitý materiál

  • pečící papír
  • lepidlo
  • pravítko / nůž / nůžky
  • sklenice
  • svíčka / světelný řetěz

Pečicí papír má doma v kuchyni snad každý (kdo peče). S použitím trochy lepidla máme základ na lampu hotový za pár vteřin.

Dekorace do bytu ruční práce. Dekorace lucerna. Lampička z papíru. Papírová lampička. Lampička DIY.  Výroba lampičky. Lampa origami. Lampa boho. Lampa. Lampy stojací. Lucerny. Lucerna. Stínidlo na lampu. Stínítko na lampu. Papírová lampa. Papírové lampy. Papírová lampa. Svícen z papíru. Papírové dekorace. Dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Návod. Svatební dekorace. Dekorace do bytu. Bytové dekorace. Svícny z čajových svíček. Latern. Nápady na tvoření. DIY dekorace do bytu. Dekorace do bytu DIY. Dekorace do bytu výroba. Jak si vyrobit dekorace do bytu. Domácí výroba dekorací. Výroba dekorace do bytu. Domácí výroba dekorací. Co mám vyrobit. Vyrábění. Vyrábění z papíru. Vyrábění z papíru návody. Vyrábění DIY. Návody na vyrábění. Vyrábění návody. Kreativní tvoření z papíru. Tvoření z papíru
Papírové lampy vrapované

Vyrobíme si velmi pěknou a velice levnou bytovou dekoraci.

Návod

Oddělíme si (odtrhneme, odřízneme, odstřihneme) potřebný kus pečicího papíru a slepíme jej do tvaru roury.

Jediné co nás trochu zdrží je čas potřebný pro zaschnutí lepidla. Stačí slepenou rouru na chvíli položit na radiátor.

Papírovou rouru vyrobíme asi o třetinu větší, než je obvod sklenice.

Připravíme si sklenici, kterou použijeme jako základ lampy.

Suchou papírovou rouru na sklenici navlékneme a postupně ji oběma rukama stlačujeme (vrapujeme papír) směrem dolů. Rouru stlačíme po celé její délce. Následně vrapovanou rouru zvedneme do potřebné výšky. Pečlivě srovnáme okraj a máme hotovo.

DIY dekorace do bytu. Dekorace do bytu DIY. Dekorace do bytu výroba. Dekorace do bytu ruční práce. Dekorace lucerna. Nápady na tvořen. Jak si vyrobit dekorace do bytu. Lampa. Lampy. Lucerny. Lucerna. Stínidlo na lampu. Stínítko na lampu. Papírová lampa. Papírové lampy. Papírová lampa. Svícen z papíru. Papírové dekorace. Dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Návod. Svatební dekorace. Dekorace do bytu. Bytové dekorace. Svícny z čajových svíček. Domácí výroba dekorací. Výroba dekorace do bytu. Domácí výroba dekorací. Co mám vyrobit. Vyrábění. Vyrábění z papíru. Vyrábění z papíru návody. Vyrábění DIY. Návody na vyrábění. Vyrábění návody. Kreativní tvoření z papíru. Tvoření z papíru.
Rozsvítíme lampu

Stačí jen najít vhodné místo, rozsvítit si svíčku a kochat se příjemným tlumeným světlem. Můžeme si vyrobit více lamp v různých velikostech, Vypadají moc pěkně, když jich je víc vedle sebe. 

Lampu můžeme vytvarovat shrnutím papíru nebo pomačkáním, jako při pokládání papíru na pečící plech. Při shrnutí papír vytvoří vrapovaný (varhánkový) vzor, při zmačkání pavučinku.

Dekorace do bytu inspirace. Boho bytová dekorace. Dekorace do bytu návody. Návody na dekorace do bytu. Lampička z papíru. Papírová lampička. Lampička DIY.  Výroba lampičky. Lampa origami. Lampa boho. Tipy na dekorace do bytu. DIY vyrábění. DIY dekorace do pokoje. Dekorace papírové. Svícen. Lampa. Lucerny. Stínidlo na lampu. Stínítko na lampu. Papírová lampa. Papírové lampy stojací. Papírová lampa. Svícen z papíru. Papírové dekorace. Dekorace z papíru. Výroba vánoční dekorace z papíru. Návod. Svatební dekorace. Dekorace do bytu. Bytové dekorace. Svícny z čajových svíček. Dekorace do bytu ruční práce. Dekorace lucerna. Nápady na tvoření. DIY dekorace do bytu. Dekorace do bytu DIY. Dekorace do bytu výroba. Jak si vyrobit dekorace do bytu. Domácí výroba dekorací. Výroba dekorace do bytu. Domácí výroba dekorací. Co mám vyrobit. Vyrábění. Vyrábění z papíru. Vyrábění z papíru návody. Vyrábění DIY. Návody na vyrábění. Vyrábění návody. Kreativní tvoření z papíru. Tvoření z papíru.
Lampy z mačkaného papíru

Do sklenice dáme svíčku nebo světelný řetěz. Pokud použijeme svíčku, při rozsvěcování vždy papír předem shrneme k okraji sklenice a po rozsvícení jej zvedneme, aby nedošlo ke kontaktu papíru s plamenem svíčky.

Pokud použijeme k rozsvícení lampy světelný řetěz, je lepší sklenici otočit obráceně, dnem vzhůru. Papírová lampa se nám bude lépe rozsvěcet. Jen ji lehce nadzvedneme a rozsvítíme. Lampička se světelným řetězem je vhodná, máme-li doma malé děti nebo domácí mazlíčky.

Papírovou lampu s rozsvícenou svíčkou nikdy nenecháváme bez dozoru.

Co se týká barev můžeme mít lampu čistě bílou z bílého papíru, nebo přírodní z hnědého papíru, ta bude vydávat tlumenější světlo.

Inspirujte i dalšími našimi návody na dekorace do bytu i zahrady.

Můžete vyzkoušejte také výborné recepty

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru