Upcyklace: Tip jak využít staré lahve

Baví vás upcyklace? Kupí se vám doma prázdné skleněné lahve od mléka, džusů či omáček? Nevyhazujte je. Máme pro vás tip, jak je můžete využít. Inspiraci a návod na výrobu originální dekorace najdete v následujícím video návodu.

Boho styl. Boho styl bydlení. Styl boho. Boho styl dekorace. Co je boho styl. Bohémský styl. DIY dekorace. Boho. Boho interiér. Hyppie. Boho chic. Bohemian style. Upcyklace. Návod. Upcyklace nápady. DIY nápady. DIY inspirace. Dekorace. Venkovský styl. Upcyklace inspirace. Skleněná lahev. Skleněná váza. Suché květiny. Recyklace, upcyklace. Inspirace, návody, nápady na upcyklace. Upcycling. Recyklace. Jak se recykluje? Co je upcycling. Výrobky z odpadu. Recyklace věcí. Upcyklace nový život starých věcí. Staré věci. Ze starého nové. Downcyklace. Recycling. Waste. Zero waste. Ze starého. Waste material. Dekorace v boho stylu.
Váza na suché květiny

Upcyklace

Upcyklace nebo.li upcycling je způsob přeměňování starých nepotřebných věcí. Kolem nás je spousta věcí, které při troše fantazie nemusíme vyhazovat. Můžeme je využít pro kreativní tvoření, dát jim novou funkci a možnost opětovného využití.

Návod

V tomto návodu jsme upcyklovali skleněnou lahev od džusu. Upcyklace dává skleněné lahvi zcela nový vzhled. Proměníme ji pomocí kroucené šňůry v moderní dekoraci.

Materiál

  • skleněná lahev
  • kroucená macramé šňůra 3 mm
  • nůžky
  • tavná pistole + náplň
  • špejle
  • akrylová barva
  • vatová tyčinka
  • tenký provázek

Video návod

Příprava

Skleněnou lahev zbavíme všech nálepek. Důkladně ji umyjeme a odmastíme.

Šňůra

Lahev ozdobíme kroucenou šňůrou na macramé. Pokud ji nemáme, postačí běžná bavlněná prádelní šňůra.

Zdobení šňůrou

Kroucenou šňůru lepíme pomocí tavné pistole. Vždy naneseme kousek lepidla a šňůru přitlačíme. Pokračujeme stále dokola od středu lahve až k jejímu spodnímu okraji. Dno ponecháme skleněné, bez šňůry.

Zdobení

Lahev dozdobíme bílou akrylovou barvou. Volíme jednoduchý motiv. Drobné puntíky „nakreslíme“ pomocí vatové tyčinky. Hrdlo lahve ozdobíme tenkým bílým provázkem.

Využití

Skleněnou lahev jsme jednoduchým způsobem proměnili v moderní vázu na suché květiny v boho stylu.

Inspirace, návody, nápady na upcyklace. Upcycling. Recyklace.Upcyklace. Návod. Upcyklace nápady. DIY nápady. DIY inspirace. Dekorace. Venkovský styl. Upcyklace inspirace. Skleněná lahev. Skleněná váza. Suché květiny. Recyklace, upcyklace. Jak se recykluje? Co je upcycling. Výrobky z odpadu. Recyklace věcí. Upcyklace nový život starých věcí. Staré věci. Ze starého nové. Downcyklace. Recycling. Waste. Zero waste. Ze starého. Waste material. Dekorace v boho stylu. Boho styl. Boho styl bydlení. Styl boho. Boho styl dekorace. Co je boho styl. Bohémský styl. DIY dekorace. Boho. Boho interiér. Hyppie. Boho chic. Bohemian style.
Upcyklace skleněné lahve

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám upcyklace skleněné lahve a zajímají vás další návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru