Nepečená bebe střecha: Výborný rychlý recept

Nepečená bebe střecha s banánem, výborný jednoduchý recept. Nemáte čas na pečení, ale honí vás mlsná? Zkuste tento nepečený dezert. V následujícím video receptu najdete postup, jak si jej připravit.

Nepečená střecha. Nepečená banánová střecha s čokoládou. Nepečená střecha z bebe sušenek. Nepečená sušenková střecha recept. Nepečená tvarohová střecha. Banánová střecha recept. Nepečený dezert střecha. Nepečený dort střecha. Nepečená banánová střecha s mascarpone. Nepečená banánová střecha z bebe sušenek. Střecha z bebe sušenek bez másla. Nepečená banánová střecha. Řezy s mascarpone. Banánová střecha. Jak se dělá dort střecha. Bebe sušenky. Bebe střecha. Bebe sušenky recept. Střecha nepečená. Co upéct bez trouby? Jak udělat nepečený dort. Lehký nepečený dort. Krém na nepečený dort. Zdravý nepečený dort. Skvělý nepečený dort. Nepečený dort. Nepečené dorty. Nepečený dort recept. Nepečené dezerty. Nepečený ovocný dort. Výborný nepečený dort. Ovocný nepečený dort. Nepečený dort s mascarpone. Nepečený dort s ovocem.
Nepečená střecha s banánem

Nepečené dezerty

Nepečené dezerty jsou skvělá dobrota. Jsou velmi chutné, vzhledově atraktivní a zvládne je vyrobit prakticky každý. Připravujeme je do různých typů dortových forem nebo vrstvíme do větších většinou skleněných misek či pohárů. Sklo volíme proto, že v něm krásně vyniknou jednotlivé barevné vrstvy. Tyto dezerty lahodí nejen chuti, ale i oku. Výroba nám nezabere mnoho času. Připravíme krém a pak už jen vrstvíme. Jedinou nevýhodou nepečeného dezertu je, že zkouší naši trpělivost. Musíme jej nechat proležet v lednici, nejlépe do druhého dne. Nepečená bebe střecha s banánem patří mezi nejoblíbenější nepečené dezerty.

Suroviny

  • 1 balení tmavé Bebe
  • 1 balení světlé Bebe
  • 100 g cukru moučka
  • 130 g másla
  • 250 g tučného tvarohu
  • 250 g mascarpone
  • 4 lžíce rumu
  • 2 banány
  • alobal
  • čokoládová poleva

Video recept

Recept na střechu z bebe sušenek

Výborná je střecha z bebe sušenek s banánem. Tento recept je velmi jednoduchý. Připravíme krém, vše správně poskládáme a dáme vychladit.

Příprava alobalu

Připravíme si z alobalu větší obdélník, než je plánovaná velikost střechy (viz video návod). Alobal navíc se nám bude hodit.

Krém

Vyšleháme změklé máslo a cukr do pěny. Přidáme tvaroh a opět vyšleháme. Přidáme mascarpone, rum ještě vyšleháme a krém je hotový.

Skládání dortu

Sušenky začneme skládat na připravený obdélník alobalu. Naskládáme první vrstvu kakaových 3 řady po 7 kusech. Mezi podélnými řadami necháme větší mezeru, aby se nám střecha na závěr snadno “zavřela”. Pokračujeme vrstvou světlých sušenek. Každou natřeme vrstvou krému a položíme ji na spodní sušenku. Takto poskládáme celou druhou vrstvu. Alobal ohneme kolem (viz video návod). Vytvoříme tak jednoduchou “formu”. Snadněji se nám pak nanese druhá vrstva krému, sušenky se od sebe „nerozjíždí“. Krém nedáváme až k horním okrajům, vytlačí se tam při „zavírání“ střechy. Do středu položíme banány a střechu uzavřeme. Zabalíme ji celou do alobalu a necháme přes noc odležet.

Čokoládová poleva

Vychlazenou střechu polejeme čokoládovou polevou a necháme ještě chvíli zchladnout. Jakmile poleva ztuhne, můžeme podávat.

Tip na řezání dezertu

Velmi se nám osvědčilo “řezání” strunou od spoda. Bebe střecha zůstane na řezu krásně čistá a ztuhlá čokoládová poleva nepraská.

Nepečená střecha z bebe sušenek. Nepečená střecha. Nepečená banánová střecha s čokoládou. Nepečená sušenková střecha recept. Nepečená tvarohová střecha. Banánová střecha recept. Nepečený dezert střecha. Nepečený dort střecha. Nepečená banánová střecha s mascarpone. Nepečená banánová střecha z bebe sušenek. Střecha z bebe sušenek bez másla. Nepečená banánová střecha. Řezy s mascarpone. Banánová střecha. Jak se dělá dort střecha. Bebe sušenky. Bebe střecha. Bebe sušenky recept. Střecha nepečená. Co upéct bez trouby? Jak udělat nepečený dort. Lehký nepečený dort. Krém na nepečený dort. Zdravý nepečený dort. Skvělý nepečený dort. Nepečený dort. Nepečené dorty. Nepečený dort recept. Nepečené dezerty. Nepečený ovocný dort. Výborný nepečený dort. Ovocný nepečený dort. Nepečený dort s mascarpone. Nepečený dort s ovocem.
Příprava dezertu

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutnala vám nepečená bebe střecha a zajímají vás další recepty a návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru