Mrkvová pomazánka

Mrkvová pomazánka je lehká a příjemně ochucená. Zdravá snídaně, svačina či večeře, která je jednoduchá na přípravu. V následujícím video receptu najdete postup, jak si ji připravit.

Mrkvová pomazánka. Mrkvová pomazánka s celerem. Nejlepší mrkvová pomazánka. Celerová pomazánka s mrkví. Mrkvová pomazánka na chlebíčky. Pomazánka s celerem a mrkví. Tvarohová pomazánka. Zdravá pomazánka. Pomazánka pro děti. Recept na pomazánku. Recept na tvarohovou pomazánku. Recepty na pomazánku. Recept na mrkvovou pomazánku. Mrkvová pomazánka recept. Mrkvová pomazánka z tvarohu. Výborná mrkvová pomazánka. Domácí pomazánka. Tvarohová pomazánka s mrkví. Pomazánka z tvarohu. Pomazánky z tvarohu. Tvarohová pomazánka s mrkví a celerem. Celerová pomazánka s mrkví. Tvarohová pomazánka s celerem a mrkví. Tvarohová pomazánka s mrkví a celerem. Zdravá strava. Dietní pomazánka.
Výborná mrkvová pomazánka

Mrkev

Mrkev je výborná kořenová zelenina, která je známá svou sladkou chutí a výraznou oranžovou barvou. Obsahuje množství beta-karotenu, který je v našem těle přeměňován na vitamín A. Ten je klíčový pro zdraví očí, imunitní systém a zdravou pokožku. Mrkev je bohatým zdrojem mnoha dalších vitaminů a minerálních látek. Navíc je bohatá na vlákninu, která pomáhá udržovat pocit sytosti a podporuje trávení. Mrkev se skvěle hodí pro teplou i studenou kuchyni. V syrovém stavu ji můžeme využít na výbornou pomazánku, do salátů i smoothie.

Mrkvová pomazánka

Mrkvová pomazánka je vynikající volba pro ty, kteří hledají zdravou a chutnou alternativu k běžným pomazánkám. Její jednoduchá příprava a množství vitamínů ji činí skvělou volbou pro celou rodinu. Navíc můžeme experimentovat s různými přísadami a obměňovat ji podle své momentální chuti. My do pomazánky přidáme trochu celeru. Tyto dvě kořenové zeleniny se chuťově skvěle doplňují. Pokud hledáte lehkou, zdravou a chutnou snídani, svačinu či večeři, je mrkvová pomazánka ta pravá. Je vynikající s čerstvým chlebem, křupavou bagetou či topinkami.

Suroviny

  • 4 – 5 velkých mrkví (200 g)
  • kousek celeru (100 g)
  • 2 lžíce olivového oleje extra virgine
  • sůl
  • pepř
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 250 g tučného měkkého tvarohu
  • pažitka na posypání

Video recept

Recept

Mrkev a celer najemno nastrouháme. Do misky dáme tvaroh, 2 lžíce olivového oleje, osolíme, opepříme a vše důkladně promícháme. Přidáme nastrouhanou mrkev, celer a citronovou šťávu. Promícháme a máme hotovo. Pomazánku natřeme na čerstvé pečivo a posypeme nadrobno nasekanou pažitkou.

Mrkvová pomazánka recept. Mrkvová pomazánka. Mrkvová pomazánka s celerem. Nejlepší mrkvová pomazánka. Mrkvová pomazánka na chlebíčky. Pomazánka s celerem a mrkví. Tvarohová pomazánka. Zdravá pomazánka. Pomazánka pro děti. Recept na pomazánku. Recept na tvarohovou pomazánku. Recepty na pomazánku. Recept na mrkvovou pomazánku. Mrkvová pomazánka z tvarohu. Výborná mrkvová pomazánka. Domácí pomazánka. Tvarohová pomazánka s mrkví. Pomazánka z tvarohu. Pomazánky z tvarohu. Tvarohová pomazánka s mrkví a celerem. Celerová pomazánka s mrkví. Tvarohová pomazánka s celerem a mrkví. Tvarohová pomazánka s mrkví a celerem. Zdravá strava. Dietní pomazánka.
Tvarohová pomazánka s mrkví a celerem

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Chutná vám mrkvová pomazánka a zajímají vás další recepty a návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru