Máte rádi vřes? Vyrobte si podzimní svícen na čajovou svíčku

Skleněný svícen na čajovou svíčku. Máte rádi vřes a podzimní dekorace s vřesem? Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak si vyrobit krásný, romantický svícen na čajovou svíčku ozdobený právě touto oblíbenou podzimní rostlinou. Příjemné barvy vřesu naladí náš domov do podzimní nálady. Dny se již krátí a my si tak vytvoříme příjemnou romantickou atmosféru při svíčce. Tento skleněný svícen je velmi dekorativní přes den i večer po rozsvícení. Plamínek svíčky plápolá a větvičky vřesu vrhají kouzelné stíny po celé místnosti.

Svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku výroba. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Skleněný svícen na čajovou svíčku. Skleněný svícen na čajové svíčky. Svícen na čajové svíčky. Dekorativní svícen.
Podzimní svícen na čajovou svíčku

Vřes je velmi krásný a dekorativní. Na tvoření dekorace můžeme zvolit klasický fialkový vřes obecný nebo si v obchodech vybrat z mnoha barevných kultivarů. Ty se liší barvou květů, často i barvou celé rostliny. Najdeme rostliny vřesů žlutozelené, zelené i zbarvené do hnědých a šedých odstínů. Jejich květy mají nádherné barvy, bílé, žluté, mnoho odstínů růžové a fialové. Vybereme si takový vřes, který se nám líbí a hodí se nám barevně. Pokud chceme pestřejší dekoraci, můžeme namíchat více barev.

Vyzkoušejte návod na výrobu tohoto podzimního svícnu.

Použitý materiál

  • sklenice
  • větvičky vřesu
  • gumičky
  • provázek
  • nůžky
  • svíčka

Video návod

Návod na výrobu

Nejprve si připravíme skleničku, ze které budeme svícen vyrábět. Podle velikosti skleničky si nastříháme větvičky vřesu. Nastříháme je o trochu delší, aby přes skleničku na obou stranách přesahovaly.

Na skleničku si navlékneme gumičky a větvičky vřesu za ně postupně a rovnoměrně  zasuneme. My jsme požili kloboukovou gumičku. Je pevnější a můžeme si upravit velikost dle potřeby. Větvičky necháme trochu přečnívat přes horní okraj. Svícen pak vypadá lépe.

Svícen si postavíme na prázdnou užší skleničku, abychom mohli vřes ještě upravit. Několikrát jej pevně ovážeme provázkem.

Když jsme spokojeni, konce větviček, které nám přesahují přes spodní okraj, ostřihneme zároveň s okrajem skleničky.

Odstřihneme nebo rozvážeme gumičky, které nám pomáhaly při aranžování, vložíme čajovou svíčku a máme hotovo.

Svícen na čajovou svíčku. Svícen na čajovou svíčku výroba. Skleněný svícen na čajovou svíčku. Skleněný svícen na čajové svíčky. Svícen na čajové svíčky. Dekorativní svícen. Podzimní dekorace. Podzimní výzdoba. Podzimní tvoření. Podzimní dekorace rady a nápady. Svícny ze zavařovacích sklenic. Svícen ze zavařovací sklenice.
Podzimní výzdoba: dekorativní svícen s vřesem

Líbil se vám náš podzimní svícen s vřesem? Máte rádi dekorace z vřesu? Můžete si vyrobit také stromeček z vřesu, který ozvláštní terasu, balkon či zahradu. Návod na jeho výrobu naleznete ZDE.

Další inspirace, tipy, návody a nápady na podzimní dekorace a výzdobu najdete ZDE.

TIP!

Tento dekorativní svícen na čajovou svíčku můžeme použít jako bytovou i
VENKOVNÍ dekoraci.

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru