Upcyklace: Originální dekorace za pár korun

Baví vás upcyklace? Máte doma prázdné plastové krabičky? Nevyhazujte je. Máme pro vás tip, jak je můžete využít. Inspiraci a návod „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Dekorace v boho stylu. Boho styl. Boho styl bydlení. Styl boho. Boho styl dekorace. Co je boho styl. Bohémský styl. DIY dekorace. Boho. Boho interiér. Hyppie. Boho chic. Bohemian style. Upcyklace. Návod. Upcyklace nápady. DIY nápady. DIY inspirace. Dekorace. Venkovský styl. Upcyklace inspirace. Recyklace, upcyklace. Inspirace, návody, nápady na upcyklace. Upcycling. Recyklace. Jak se recykluje? Co je upcycling. Výrobky z odpadu. Recyklace věcí. Upcyklace nový život starých věcí. Staré věci. Ze starého nové. Downcyklace. Recycling. Waste. Zero waste. Ze starého. Waste material.
Dekorativní krabička

Upcyklace

Upcyklace nebo.li upcycling je přeměňování starých nepotřebných věcí. Kolem nás je spousta věcí, které při troše fantazie nemusíme vyhazovat. Můžeme je využít pro kreativní tvoření, dát jim novou funkci a možnost opětovného použití. V tomto návodu jsme upcyklovali prázdnou plastovou krabičku od krému.

Návod

Upcyklace dává krabičce zcela nový vzhled. Proměníme ji pomocí obyčejného jutového provázku.

Materiál

  • plastová krabička
  • jutový provázek
  • tavná pistole + náplň
  • nůžky
  • špejle
  • bílá akrylová barva

Video návod

Příprava

Krabičku zbavíme všech nálepek. Důkladně ji umyjeme a odmastíme.

Krabička

Provázek začneme přilepovat pod závitem, těsně na hraně krabičky. Vždy naneseme kousek lepidla a pomocí špejle provázek přitlačíme. Pokračujeme stále dokola až ke spodnímu okraji krabičky. Dno ponecháme v původní bílé barvě.

Víčko

Nejprve si vytvoříme ozdobné očko a přilepíme jej do středu víčka. Provázek obtáčíme a lepíme od středu stále dokola. Stejným způsobem pokračujeme po celé ploše až k okraji.

Zdobení barvou

Hotovou krabičku dozdobíme bílou barvou. Volíme jednoduchý motiv. Drobné puntíky vytvoříme pomocí špejle.

Využití

Krabička zdobená provázkem v boho stylu může sloužit k dekoraci a ukládání různých drobností.

Upcyklace. Návod. Upcyklace nápady. DIY nápady. DIY inspirace. Dekorace. Venkovský styl. Upcyklace inspirace. Recyklace, upcyklace. Inspirace, návody, nápady na upcyklace. Upcycling. Recyklace. Jak se recykluje? Co je upcycling. Výrobky z odpadu. Recyklace věcí. Upcyklace nový život starých věcí. Staré věci. Ze starého nové. Downcyklace. Recycling. Waste. Zero waste. Ze starého. Waste material.Dekorace v boho stylu. Boho styl. Boho styl bydlení. Styl boho. Boho styl dekorace. Co je boho styl. Bohémský styl. DIY dekorace. Boho. Boho interiér. Hyppie. Boho chic. Bohemian style.
Ze starého nové

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám upcyklace plastové krabičky a zajímají vás další návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru