Květinová aranžmá v retro stylu

Inspirace na květinové aranžmá ve stylu našich babiček. Tyto krásné přírodní dekorace z popínavých pokojových rostlin jsou opět módní. Inspiraci a návod „jak na to“, najdete v následujícím video návodu.

Popínavé pokojové květiny. Aranžování. Ozdobení interiéru. Zdobení interiéru. Péče o květiny. Pokojový břečťan. Dekorace. Inspirace. Interiér. Péče o rostliny. Břečťanový věnec. Potřeby pro aranžování. Floristika. Floristik art. DIY floristika. Retro. Retro dekorace. Aranžování květin. Aranžování. Aranžování truhlíků. Vazba květin. Aranžování do nádob. Umělé květiny. Květiny. Stojan na květiny. Popínavé květiny. Pokojové květiny. Květina. Rostliny. Stojany na květiny. Rostliny do bytu. Návod. DIY návod. Tvoření. Kreativní tvoření. Inspirace a návody. DIY dekorace. Dekorace na okno. Dekorace do bytu. Pokojové rostliny.
Květinová dekorace do bytu

Květinové aranžmá

Pamatujete si, jak naše babičky aranžovaly popínavé květiny? Využívaly různě tvarované podpory, které zapichovaly do květináče a rostliny se po nich pnuly. Chcete si toto retro aranžmá vyzkoušet? Můžeme si vyrobit jednoduché opory různých tvarů. Pak už potřebujeme jen vhodnou popínavou květinu a můžeme začít aranžovat.

Popínavé pokojové květiny

Popínavé pokojovky jsou skvělou volbou pro dekoraci interiéru. Mají tu výhodu, že se rychle rozrůstají a můžeme je aranžovat mnoha způsoby. Dodají interiéru nádech přírody a elegance.

Pokojový břečťan

Pokojový břečťan je jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin díky své schopnosti rychle a snadno se rozrůstat. Aranžmá z břečťanu můžete použít jako dekoraci na okenní parapet, komodu, polici, stojan či jiné vhodné místo v interiéru.

Pěstování

Rostlině se nejlépe daří na polostinném až stinném stanovišti, kde je chráněna před přímým slunečním zářením. Krásně nám tak ozdobí okna na severní straně a prostory, kde se jiným květinám příliš nedaří. Rostlinu můžeme tvarovat podle svých potřeb. Optimální teplota pro pěstování je mezi 15 a 23 °C.

Jak vytvořit květinové aranžmá

Břečťanový „věnec“ v květináči je krásnou možností, jak využít tuto pokojovou rostlinu. Stačí vytvořit vhodnou drátěnou oporu, zapíchnout ji do květináče a rostlinu pečlivě obtočit do zvoleného tvaru.

Návod

Vytvoříme si dva tipy drátěné opory do květináče, které slouží k tvarování popínavých rostlin.

Dekorace do bytu. Pokojové rostliny. Květinová dekorace do bytu. Popínavé pokojové květiny. Aranžování. Ozdobení interiéru. Zdobení interiéru. Péče o květiny. Pokojový břečťan. Dekorace. Inspirace. Interiér. Péče o rostliny. Břečťanový věnec. Potřeby pro aranžování. Floristika. Floristik art. DIY floristika. Retro. Retro dekorace. Aranžování květin. Aranžování. Aranžování truhlíků. Vazba květin. Aranžování do nádob. Umělé květiny. Květiny. Stojan na květiny. Popínavé květiny. Pokojové květiny. Květina. Rostliny. Stojany na květiny. Rostliny do bytu. Návod. DIY návod. Tvoření. Kreativní tvoření. Inspirace a návody. DIY dekorace. Dekorace na okno.
Využijeme dortovou formu

Materiál

  • popínavou květinu v květináči
  • žíhaný drát (min 1,6 mm)
  • kleště
  • dekorační kamínky
  • lopatku
  • dortovou formu

Video návod

Kruhová opora

Drátěnou oporu ve tvaru kruhu vytvoříme s pomocí jednoduché pomůcky. Kruh by se nám od ruky obtížně tvaroval proto k jeho výrobě použijeme jako šablonu běžnou dortovou formu. Drát kolem formy obtočíme, oba jeho konce ohneme a srovnáme do roviny. Oporu zapíchneme je do středu květináče a rostlinu kolem obtočíme.

DIY dekorace. Dekorace na okno. Dekorace do bytu. Pokojové rostliny. Květinová dekorace do bytu. Popínavé pokojové květiny. Aranžování. Ozdobení interiéru. Zdobení interiéru. Péče o květiny. Pokojový břečťan. Dekorace. Inspirace. Interiér. Péče o rostliny. Břečťanový věnec. Potřeby pro aranžování. Floristika. Floristik art. DIY floristika. Retro. Retro dekorace. Aranžování květin. Aranžování. Aranžování truhlíků. Vazba květin. Aranžování do nádob. Umělé květiny. Květiny. Stojan na květiny. Popínavé květiny. Pokojové květiny. Květina. Rostliny. Stojany na květiny. Rostliny do bytu. Návod. DIY návod. Tvoření. Kreativní tvoření. Inspirace a návody.
Květinová dekorace na okno

Opora ve tvaru srdce

Drátěnou oporu ve tvaru srdce vymodelujeme od ruky podle přiloženého video návodu. Oblouky můžeme vytvarovat podle menší kruhové nádoby. Konce drátu narovnáme a upravíme stejným způsobem, jako v předchozím případě. Zapíchneme ji do středu květináče a rostlinu kolem obtočíme.

Květinová dekorace do bytu. Inspirace a návody. DIY dekorace. Dekorace na okno. Dekorace do bytu. Pokojové rostliny. Popínavé pokojové květiny. Aranžování. Ozdobení interiéru. Zdobení interiéru. Péče o květiny. Pokojový břečťan. Dekorace. Inspirace. Interiér. Péče o rostliny. Břečťanový věnec. Potřeby pro aranžování. Floristika. Floristik art. DIY floristika. Retro. Retro dekorace. Aranžování květin. Aranžování. Aranžování truhlíků. Vazba květin. Aranžování do nádob. Umělé květiny. Květiny. Stojan na květiny. Popínavé květiny. Pokojové květiny. Květina. Rostliny. Stojany na květiny. Rostliny do bytu. Návod. DIY návod. Tvoření. Kreativní tvoření. Srdce. Retro dekorace srdce.
Květinové aranžmá ve tvaru srdce

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám květinové aranžmá ve stylu v retro stylu a zajímají vás další návody na tvoření? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru