Letní svícen z trav

Svícen z trav je jako stvořený pro krásné letní večery. Letní dekorace v přírodním boho stylu se skvěle hodí na výzdobu interiéru, zahrady, terasy či balkonu. Inspiraci a návod, jak si podobný svícen vyrobit, najdete v následujícím video návodu.

Letní svícen ve sklenici

Upcyklace

Výroba svícnů je skvělý způsob, jak využít staré zavařovací sklenice a vytvořit si originální dekorace. Na výrobu svícnů můžeme vybrat sklenice různých velikostí a tvarů. Záleží jen na nás, jaký typ zvolíme. Dekorativní svícen v boho stylu nám nezabere mnoho času, budeme jej mít za chvilku hotový.

Co je Boho styl?

Boho styl neboli bohémský styl nemá žádnou přesnou definici. Je to styl inspirovaný přírodou a volností. Co se týká doplňků a dekorací, vyznačují se přírodními materiály, barvami, a vzory. Svícen zdobený klasy trav skvěle doplní a podtrhne boho styl bydlení.

Návod na letní svícen

Jednoduchý návod jak vyrobit svícny ze zavařovacích sklenic. Hotové je budeme mít za pár minut.

Materiál

  • zavařovací sklenice
  • klasy trav
  • klobouková gumička
  • provázek
  • nůžky
  • svíčka

Video návod

Připravíme si trávy

Dekorace z trav jsou v poslední době velmi módní. Jsou krásné a velmi působivé. Trávy na výrobu svícnu nastřiháme na zahradě nebo na louce na procházce v přírodě. Nastříháme si trávy více barev, aby svícen vypadal zajímavě. Vybereme si skleněnou nádobu, ze které chceme svícen vyrobit a délku klasů upravíme podle její výšky. Klasy trav nastříháme o nestejné délce tak, aby nepřesahovaly okraj námi vybrané sklenice. Připravíme si jich tolik, aby pokryly celý obvod svícnu.

Aranžování svícnu

Použijeme dvě gumičky, které navlékneme na sklenici. Po celém jejím obvodu postupně zastrkujeme za gumičky klasy trav. Střídáme barvy a typy trav, aby svícen vypadal zajímavě. Sklenici několikrát dokola pevně obtočíme provázkem a uvážeme mašličku. Odstřihneme gumičky, vložíme svíčku a máme hotovo.

Využití

Svícen z trav je velmi dekorativní během dne i večer po rozsvícení. V místnosti vytvoří příjemnou domácí atmosféru. Plamínek svíčky plápolá a klasy trav vrhají kouzelné stíny po celé místnosti. Svícen je krásná letní dekorace na večerní posezení doma, na balkoně nebo v zahradě.

Hořící svíčku nenechávejte nikdy bez dozoru!

Dekorativní svícen. Přírodní svícen. Svícen na čajovou svíčku. Svícny na stůl. Svícen. Svícen ze sklenice. Svícny na čajové svíčky. Svícny na stůl. Letní svícen ze sklenice. Letní dekorace lucerna. DIY lucerna. Lucerny diy dekorace. Lucerny léto. Návod. Video návod. Inspirace na letní dekorace. Boho styl. Dekorace v boho stylu. Boho styl. Boho styl svatba. Svatba v boho stylu. Styl boho. Boho styl dekorace. Co je boho styl. Bohémský styl. Svícen. Svícny. Svícen, svícny. Skleněný svícen. Suché květiny dekorace. Suché květinové vazby. DIY. Suché vazby. Přírodní dekorace. Aranžování. Boho interiér. Boho styl, boho interiér. Okrasná tráva dekorace. Suchá tráva dekorace. Dekorační tráva. Pampová tráva dekorace. DIY dekorace. Sušená tráva dekorace. Dekorační tráva. Boho. Boho obývací pokoj. Boho interiér. Boho květiny. Hyppie. Boho chic. Bohemian style.
Letní svícen z trav

Video návody a video recepty najdete souhrnně ZDE

Líbí se vám letní svícen z trav a zajímají vás další návody na tvoření? Jste kreativní, přetváříte rádi staré věci? Nechte se inspirovat a vyrobte si vlastní netradiční dekorace podle našich návodů a nápadů. Naleznete zde také DIY návody, nápady na bytové a zahradní dekorace i inspirace na věnce k různým příležitostem po celý rok. Návody, jak vyrobit korpus z proutí, trávy a dalších materiálů. Můžete se inspirovat našimi originálními návody a nápady na dekorace a doplňky pro různé příležitosti od jara do zimy. Prohlédnout si vzory a návody na pletení a háčkování nebo vyzkoušet a ochutnat naše oblíbené domácí recepty.

Veškeré fotografie ve článku: autor Andrea Kočová / Kreativní Techniky

Mohlo by vás zajímat

Zpět nahoru